Za nami działania akcji "Prędkość"

  • 17.01.2022, 11:03 (aktualizacja 17.01.2022, 15:11)
  • @ admin24
Za nami działania akcji "Prędkość" policja.pl
Kościerscy policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”. W mininy weekend na terenie całego województwa w tym powiecie kościerskim można było spotkać większą ilość policjantów.

W minimy weekend (14-16.01.2022 r.) pomorscy policjanci w tym kościerscy przeprowadzili działania „Prędkość”. Od wczesnych godzin porannych w piatek, na terenie całego powiatu można było zauważyć większą niż zazwyczaj liczbę funkcjonariuszy. Statyczne patrole wyposażone w mierniki prędkości oraz policjanci w pojazdach nieoznakowanych czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu. Do działań została zaangażowana grupa Speed.

58 razy przyczyną zatrzymania do kontroli była nadmierna prędkość. Okazuje się, że wielu kierowców po minięciu patrolu Policji lub masztu z fotoradarem, decyduje się na jazdę niezgodną z przepisami. Niestety, mimo wielu ostrzeżeń i apeli, zdarzają się przypadki skrajnej nieodpowiedzialności – zatrzymano 2 osoby, które kierowały pojazdem w stanie nietrzeźwości. Utrata prawa jazdy oraz usunięcie pojazdu na koszt właściciela to początek kłopotów.

Przed nimi rozprawa sądowa, wysokie kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bamber
Bamber 17.01.2022, 11:58
Brawo policja. Tak mogłoby być codziennie. Usuńmy z dróg potencjalnych zabójców. Zero tolerancji dla piratów drogowych!

Pozostałe