Ruszył ostatni nabór rekrutacji do projektu pn.: „Własna firma w Sercu Kaszub”

  • 17.01.2022, 12:26
  • @ admin24
Ruszył ostatni nabór rekrutacji do projektu pn.: „Własna firma w Sercu… pixabay.com
Nosisz się z zamiarem utworzenia własnej działalności gospodarczej? Szukasz pieniędzy na start? Sięgnij po dotację z Powiatu Kościerskiego.

Ruszył ostatni nabór rekrutacji do projektu pn.: „Własna firma w Sercu Kaszub”. Dzięki temu projektowi realizowanemu przez Powiat Kościerski, kolejnych 11 osób może otrzymać bezzwrotną dotację wysokości 23 050 zł. na pokrycie pierwszych wydatków ponoszonych w związku z utworzeniem i funkcjonowaniem nowopowstałego mikroprzedsiębiorstwa. Oprócz tej kwoty, nowi Przedsiębiorcy otrzymają również wsparcie pomostowe wypłacane miesięcznie w wysokości 1 350 zł. przez okres 6 miesięcy. 

 

Przed zarejestrowaniem firmy Uczestnik Projektu będzie mógł bezpłatnie skorzystać ze szkolenia „ABC przedsiębiorczości”, którego tematyka będzie obejmowała m.in.: procedurę zakładania działalności gospodarczej, budżetowanie przedsięwzięcia, podstawowe formy księgowości i rozliczeń z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

 

- Aby otrzymać wsparcie finansowe na utworzenie i funkcjonowanie własnej działalności gospodarczej, należy w terminie rekrutacji, tj. od 31 stycznia do 11 lutego, złożyć komplet dokumentów rekrutacyjnych dostępnych na naszej stronie internetowej. Głównym celem realizowanego przez nas projektu pn.: „Własna firma w Sercu Kaszub” jest wsparcie 46 nowoutworzonych mikroprzedsiębiorstw i zapewnienie im, dzięki pomocy finansowej    i szkoleniowej, zwiększonej trwałości miejsc pracy – powiedziała Alicja Żurawska, starosta kościerski.

 

Uczestnikiem Projektu może zostać osoba fizyczna, która zamieszkuje na terenie jednej   z gmin wiejskich Powiatu Kościerskiego i ma ukończone 30 lat. Szczegółowe informacje dotyczące grupy docelowej, jak również Regulamin rekrutacji, dokumenty rekrutacyjne zgodne z aktualnymi wzorami oraz wszelkie inne niezbędne informacje, znajdują się na stronie internetowej Projektu www.powiatkoscierski.pl w zakładce „Realizowane projekty”.

 

Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie zachęca się do kontaktu z pracownikami Biura Projektu - drogą elektroniczną poprzez adres e-mail: [email protected] lub telefonicznie: 58 694 05 46.

 

Zachowując zasadę równego dostępu i niedyskryminacji dopuszcza się, aby uczestnicy zakwalifikowani do projektu we wcześniejszych turach, którzy nie otrzymali dotacji, mogli przystąpić do kolejnych naborów, przechodząc ponowną weryfikację w rekrutacji.

 

Realizatorami projektu pn.: „Własna firma w Sercu Kaszub” są Powiat Kościerski   i  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania STOLEM. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa 5 Zatrudnienie, Działanie 5.7. Nowe mikroprzedsiębiorstwa).

 

Łączna wartość projektu to 2 086 716,00 zł, z czego dofinansowanie wynosi 1 984 074,40 zł.

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe