Miniaturowe kolejki w ZSP nr 3

  • 23.05.2016, 12:28 (aktualizacja 30.05.2016, 11:56)
  • Krzysztof Wencki
Miniaturowe kolejki w ZSP nr 3
W miniony weekend gratkę dla miłośników kolei przygotował Zespół Szkół nr 3. Odbyła się tam ekspozycja „Koleją na Kaszuby”, a zobaczyć można było imponujących rozmiarów makiety przygotowane przez Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych.

Jaki chłopiec nie chciałby mieć w swoim pokoju takiej kolejki? A z pewnością też niejeden dorosły pan z chęcią zabawiłby się w maszynistę, mając do dyspozycji takie dzieła sztuki modelarskiej. I właśnie w „Trójce” była ku temu okazja.

 

Nie bez znaczenia jest fakt, że szkoła położona jest w rejonie dworca PKP, w dzielnicy, gdzie wiele rodzin związanych jest z pracą na kolei. A do 1990 roku część uczniów dojeżdżała na lekcje właśnie tym środkiem lokomocji z pobliskich wiosek. Teraz organizatorzy chcieli przypomnieć rolę i historię modelarstwa na Pomorzu.

 

Makiety i miniaturowe kolejki to nie wszystko, co można było przez dwa dni oglądać w szkole. Odbyła się tu też wystawa poświęcona  kulturze Chin. W placówce działa koło zainteresowań, w ramach którego chętni uczniowie uczą się języka chińskiego.  

 

 

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Heja
Heja 26.05.2016, 21:24
Ten wpis z 16:02 to super dno do potegi entej, co za nienawistny, -czy to jeszcze czlowiek?
Krysta
Krysta 26.05.2016, 20:33
Bardzo dobrze zazdrosnemu, czy zazdosnej z godziny 16:02 !! Napewno bezrobotni, bo lenie i OSTATNI PLOTKARZE !!!, Fuj i wstyd! Poziom -100 m., czyli totalne dno.
w imieniu trzeciej generacji
w imieniu trzeciej generacji 26.05.2016, 19:53
Pamietam p. Kierownika Leona W. Racja, to prawda, moi starzy tam chodzli i ja. Moje dzecko teraz chodzi, super hiper buda, takiej nigdzie nie ma. Najlepsza kadra pedagogiczna, najlepsza dyrektorka, glowa pracuje, dobrze zorganizowani. Kogo i co boli......? Do pracy kochane lenie, samo nie przychodzi, wszyscy macie takie same szanse. To jest wypracowane przez lata, stale wysoki poziom, najlepszy w calej ololicy: Vorreri ringraciare, molte grazie!!!
dawna konkurencja z Szydlic
dawna konkurencja z Szydlic 26.05.2016, 18:54
To byla zawsze najlepsza, we szystkim i od zawsze, w sporcie, nauce, muzyce, olimpiadach, konkursach, stypendiach, nagrodach, no niestety, a ja z jedynki, no i trudno. Brawo dworzec!, Gratulation!
ostatnia klasa
ostatnia klasa 26.05.2016, 17:52
Ale durnota i ciemnota, kiedy sukces innych boli? To my, polskie i z Kaszub dzieci, nasi Rodzice, nasi nauczyciele, nasza pani Dyrektor, nasza szkola, nasze miasto, nasz pan Burmistrz, nasza Polska! Nienawistni antykoscierzacy to ci sami antypolacy. precz z tego forum! Nieudacznicy, wstyd nam za was doroslych i tego niedouczonego, Nazwiska p. burmistrza pisze sie nie z malej litery, to zasada ale i z szacunku. Napewno ty nieuku nie z tej szkoly.
gościu zazdrość cię zżera
gościu zazdrość cię zżera 26.05.2016, 17:22
Gościu zazdrość cię zżera jak rdza kiepski metal. Gdyby tak nie było to byś wiedział, że tam się dzieje ,,,,, super od czasu gdy rządzili miastem poprzedni już dwaj burmistrze
wiecie dlaczego wybrano tą szkołę?
wiecie dlaczego wybrano tą szkołę? 26.05.2016, 16:02
ano dlatego, że pan majewski mieszka niedaleko i jego dzieci uczą się w tej szkole, dlatego, że żona czyli pani majewska będzie uczyć w tej szkole i dlatego, że pani dyrektor szkoły jest ciocia asystenta burmistrza
jana i daniel
jana i daniel 26.05.2016, 15:37
A co w innych?, nic! Sredniowiecze! Brak odpowiednich koncepcji, odpowiedniej kadry nauczycielskiej i menadzerskiej, tylko tyle, czyli niewiele, ......, a to jest bardzo wiele, to wszystko w tym temacie. Inni...., do roboty, to XXI wiek !!!! Zostajecie w tyle, nie tylko za Chinami !
Krol
Krol 25.05.2016, 15:41
bo to najlepsza "buda" i nauczyciele, dalej tak, duma miasta.
Dora
Dora 25.05.2016, 13:46
bravo nasi, uczniowie, nauczyciele i pani Dyrektor!!!, Hip, hip, huraaaaaaaaaaaaaa! Najlepsi!
jan
jan 25.05.2016, 13:39
Super,hiper!!!
DJMNM
DJMNM 24.05.2016, 17:05
Bardzo fajnie :-) Więcej takich imprez w szkołach..
brawo
brawo 23.05.2016, 21:42
a co ciekawego dzieje się w innych kościerskich szkołach??? coś czy nic??

Pozostałe