Poród w czasach zarazy ? Pacjencie radź sobie sam...

  • 27.01.2022, 10:28 (aktualizacja 27.01.2022, 10:56)
  • @ admin24
Poród w czasach zarazy ? Pacjencie radź sobie sam...
Historia jak z filmu sensacyjnego. Mieszkanka powiatu kościerskiego jest w bliźniaczej ciąży. Termin porodu został wyznaczony na 27 stycznia. Przed wyznaczonym dniem porodu skierowano ją na test Covid-19, pomimo przyjęcia wcześniej szczepień ochronnych bez dawki przypominające. Test wyszedł pozytywny i od tego momentu przestała być dla systemu człowiekiem, a została przypadkiem "dodatnim".

W dzisiejszych czasach, w których następuje odwrócenie pojęć moralnych a dobro zaczyna nazywać się złem, odwraca się także wizerunek lekarza. Jeszcze do niedawna, lekarz poświęcał się aby ratować chorego, natomiast dzisiaj każdy chory, szczególnie na bezobjawowy Covid-19, jest postrzegany jako zagrożenie dla lekarza. 

Tak też było w przypadku mieszkanki naszego powiatu, której wyznaczono termin porodu na dzień 27 stycznia 2022 roku. Otrzymała ona od lekarza NZOZ , skierowanie na poród z cesarskim cięciem do kościerskiego szpitala. Wcześniej jednak poproszono aby pomimo tego, że była podwójnie zaszczepiona , bez dawki przypominającej, nie mając żadnych objawów, zrobiła test na Covid-19. Test niestety wyszedł pozytywny i od tego momentu zaczęły się problemy. Człowiek przestał być człowiekiem, a zaczął być dla systemu "przypadkiem", natomiast dla lekarzy zagrożeniem....

Na pacjentkę nałożono kwarantannę. 

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie , nie przyjmuje na oddział ginekologiczny kobiet tzw. "Covidowych". Wyjątek stanowi zagrożenie życia dziecka lub matki. Dopiero w takiej sytuacji dla nikogo nie ma znaczenia, czy pacjent jest "dodatni" czy "ujemny".

Na pytanie, gdzie ma urodzić odpowiedziano, że powinna swoim transportem udać się do Gdańska. Wyznaczonymi przez wojewodę placówkami do obsługi pacjentów tzw. " dodatnich" jest Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, oraz Szpital Specjalistyczny na gdańskiej Zaspie. 

Podczas rozmowy z UCK w Gdańsku usłyszała odpowiedź, że szpital na ten moment nie ma wolnych miejsc i ma szukać pomocy na Zaspie.

W tym momencie pojawiło się zasadnicze pytanie, kto ma pacjentkę zawieźć ? Sugerowano nawet, że powinna sama przyjechać. Kościerski "Sanepid" tłumaczy, że w tym przypadku transport do porodu, zorganizować powinien lekarz prowadzący ciążę. 


W takiej sytuacji jedyna możliwość to czekać na .....wystąpienie zagrożenia życia matki lub dzieci i zadzwonić po karetkę ratunkową....


I w tym momencie pojawił się "Dobry Anioł", człowiek który chce pozostać w tej historii anonimowy.

Zadzwonił do Gdańska, uzgodnił tam przyjazd pacjentki i zasugerował aby pomimo nałożonej kwarantanny pojechać, ponieważ zachodzi tzw. "Wyższa konieczność" a poza tym będzie to w tej chwili najbezpieczniejsze i najszybsze rozwiązanie.

Zestresowana i załamana matka z dwójką dzieci pod swoim sercem pojechała na gdańską Zaspę.

Trzymamy kciuki za szczęśliwe rozwiązanie...

W tym miejscu warto przytoczyć wielkie logo kościerskiego szpitala, które brzmi: " By zawsze służyć pomocą... ". 
W tym przypadku słowo "zawsze" chyba napisano na wyrost.  

Morał z tego taki, że w dzisiejszych czasach, każdy nasz kontakt z służbą zdrowia, zaczyna być bezpośrednim zagrożeniem dla naszego życia. 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 28.01.2022, 23:15
Jeden i tylko jeden systemowy sroll robi nam wodę z mózgów od początku plandemii podpisując się najprzeróżniejszymi nick'ami. Ćzęsto dyskutując sam ze sobą, podważając
nasze logiczne, rozsądne i samozachowawcze myślenie. Nie dajmy się podzielić ludzie kochani !
yes, yes, yes
yes, yes, yes 28.01.2022, 16:30
Janku, Tino z nieukrywaną przyjemnością prezentuje wam cudowne miejsce do życia dla anty szczepów i przeciwników nowych technologii.
https://wydarzenia.interia.pl/…
Janek
Janek 28.01.2022, 22:19
Niczego takiego niedałbyś sobie wcisnąć bezpośrednio do ciała. Jesteś miernotą intelektualną, ale dobrze wiesz, że chodzi tu o depopulację. Nakłaniasz wyłącznie wszystkich innych by przyjęli to zupełnie nieskuteczne cholerstwo powodujące wiele powikłań za które nikt nie ponosi żadnej odpowiedzialności !!! Długotrwałych skutków jeszcze nie znamy. Seniorzy przy każdej dawce szli na pierwszy ogień, to i nie dziwię się że jest w tym interes. Szpitale, emerytury off - człowieka nie ma i dalej straszyć kolejnych srowidowymi statystykami ! Czeka cię łotrze (sytemowy srollu) surowy osąd za wyrządzoną krzywdę całej naszej populacji. Norymberga 2.0 i nie będzie zmiłuj, albo - ja tylko wykonywałem rozkazy ! Czapa !!!
Tina
Tina 28.01.2022, 21:57
I tu się mylisz! Otóż osoby, ktore nie przyjęły tej trucizny, to nie znaczy, że są antyszczepionkowcami!!! Czas najwyższy zdjąć klapki z oczu!!!
Załużmy, że masz rację to proszę udostępnić argumenty, czekam, jestem otwarta zapoznać się z nimi.
Twój nauczyciel
Twój nauczyciel 28.01.2022, 22:08
Oto pierwszy argument że jesteś naukowym ignorantem piszemy ZAŁÓŻMY bo wyraz odmienia się na ZAŁOŻYĆ, a teraz migiem do Paragwaju Janku.
Tina
Tina 01.02.2022, 23:18
Jak już tak dokładnie, należy wymienić, że po wyrazie "argument" stawia się przecinek. Widać, że masz problem z ułożeniem prawidłowego zdania!
Tina
Tina 30.01.2022, 18:49
Nauczyciele też popełniają błędy!
Janek
Janek 28.01.2022, 22:52
- naukowym ignorantem? Kto jest więc dla ciebie autorytetem - media głównego ścieku szerzące fajkniusy każdego dnia i straszące bogu ducha winnych ludzi? Jednego dnia potrafią zamieszczać zupełnie przeczące się tematy - co komentujący (jeśli jest taka możliwość) szybko torpedują ewidentne kłamstwa i manipulacje. https://rumble.com/vsp1vd-luc-…
Jakiejkolwiek sensownej dyskusji związanej z powyższym materiałem od ciebie nie oczekuję. Od początku plandemi nigdy nie odniosłeś się do poważnych materiałów, gdzie wypowiadają się osobistości z najwyższej Światowej półki w dziedzinie epidemiologi, czy immunologii. Jesteś sroll i takie do końca będzie twoje zasrane usłużne, wazeliniarskie życie bolszewicki pomiocie.
Kasia
Kasia 28.01.2022, 16:14
Jakiś czas temu( kiedy nie było lekarza na nocnej opiece) na Sorze usłyszałam od ratownika że skoro nie słaniam się na nogach to nie powinno mnie tu być.
D.W
D.W 28.01.2022, 09:36
Ciaza to nie jest choroba i nie rozumiem dlaczego byl problem zeby pani sama dojechala do Gdańska przeciez to nie koniec swiata. Robicie afere z niczego
xD
xD 28.01.2022, 13:47
Bo może nie ma prawa jazdy i samochodu, a skoro ma dodatni test i kwarantannę, to raczej nie wsiądzie w autobus czy taksówkę ani też nikt prywatnym autem wieźć jej nie powinien, bo nie jest zabezpieczony?
Tina
Tina 27.01.2022, 21:39
Planeta Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Może tu mamy odpowiedź jak funkcjonują szpitale?
https://www.youtube.com/watch?…
Tina
Tina 27.01.2022, 21:43
Przepraszam to jest wersja angielska, tu na tej stronie pod tym artykułem jest wersja tłumaczona po Polsku "Film o sytuacji na świecie.Planet Lockdown", Warto. Polecam.
Basia
Basia 27.01.2022, 15:45
Lekarze boją się wirusa i kasują miliony, a panie kasjerki w supermarketach obsługują miliony klientów i dostają marne grosze... gdzie tu logika.
Zygmunt
Zygmunt 27.01.2022, 15:44
Lekarze boją się chorych ! Ludzie coś tu nie gra !
Janek
Janek 28.01.2022, 22:33
- zakrzepieni lekarze i się boją ?! System przyzwala na kowidowy terror, to dlaczego nie mieliby korzystać. Moralność, empatia i przyjemność z czynienia dobra drugiemu już dawno upadła. Politykierzy i mainstream potwierdzają to każdego dnia. Aby przetrwać to ewidentne szaleństwo musimy być silni, uświadomieni i solidarni wobec siebie. Nie zdołają dodrukowywać pustego pieniądza bez końca to i sprzedajni klakierzy nagle zostaną na lodzie. Strach pomyśleć, co rozwścieczony lud z nimi zrobi...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.01.2022, 15:43
Jprdl....co tu się dzieje !
Pracownik
Pracownik 27.01.2022, 12:05
Czy osoba opowiadająca tą historię spadła z księżyca ? PO 1. Każdy pacjent ma obowiązek zrobić test PCR na covid nie istotne ja jaki oddział zostaje przyjmowany!!!! Po 2 Tu pracują też ludzie mający dzieci, rodziny i mogą się zarazić i innych! Im NIKT nie płaci za narażanie zdrowia swojego i zdrowych (ujemnych) pacjentów! Szpital NIE JEST COVIDOWY w całości!!! Pani ze skierowaniem powinna zorientować się co dzieje się w przypadku wyniku ujemnego u swojego lekarza PROWADZĄCEGO. Pani bez czynności skurczowej z dobrym KTG , powinna na własną rękę dostać się do Szpitala odpowiedniego czyli w tym przypadku jest to ZASPA. Proszę nie obwiniać szpitala za to, że zaraziła się Pani SAMA covidem!!! A jeżeli chce mieć Pani jakiekolwiek pretensje to proszę mieć je do rządzących ta placówka, lub rządzących tym śmiesznym krajem, gdzie czarne jest białe a białe jest czarne!!
Mam nadzieję że zrobili CC w Gd i mogła odetchnąć z ulgą.


Pozdrawiam
Tina
Tina 30.01.2022, 19:10
Patrz, a ja myślałam, że praca dla służby zdrowia to powołanie!!!
Tina
Tina 30.01.2022, 19:05
Boją się? A co to znaczy, że boją się! Jeżeli ktoś podjął się jakiejkolwiek pracy, pobiera wynagrodzenie, zgadza się na warunki, jest to jego zawód to nie ma tu miejsca na strach! Czy ktoś pracuje z przymusu? Jeżeli nie odpowiada komuś ta praca to niech ją zmieni!!!
Kiedyś na wojnę Król szedł pierwszy!!! A dzisiaj tchórze siedzą przed ekranami!!!
Do osoby z ułomnym komentarzem
Do osoby z ułomnym komentarzem 27.01.2022, 18:12
Tak, stanęła na ulicy i czekała aż „się sama zarazi”….
Pracownik
Pracownik 27.01.2022, 12:02
Czy osoba opowiadająca tą historię spadła z księżyca ? PO 1. Każdy pacjent ma obowiązek zrobić test PCR na covid nie istotne ja jaki oddział zostaje przyjmowany!!!! Po 2 Tu pracują też ludzie mający dzieci, rodziny i mogą się zarazić i innych! Im NIKT nie płaci za narażanie zdrowia swojego i zdrowych (ujemnych) pacjentów! Szpital NIE JEST COVIDOWY w całości!!! Pani ze skierowaniem powinna zorientować się co dzieje się w przypadku wyniku ujemnego u swojego lekarza PROWADZĄCEGO. Pani bez czynności skurczowej z dobrym KTG , powinna na własną rękę dostać się do Szpitala odpowiedniego czyli w tym przypadku jest to ZASPA. Proszę nie obwiniać szpitala za to, że zaraziła się Pani SAMA covidem!!! A jeżeli chce mieć Pani jakiekolwiek pretensje to proszę mieć je do rządzących ta placówka, lub rządzących tym śmiesznym krajem, gdzie czarne jest białe a białe jest czarne!!
Mam nadzieję że zrobili CC w Gd i mogła odetchnąć z ulgą.


Pozdrawiam
Pacjent
Pacjent 31.01.2022, 10:56
Problem w tym że nie zrobili żadnych badań. A bez przyczyny nie dostała skierowania na porodówkę. Kto by odpowiadał, jeżeli w czasie przejazdu furmanką na zaspę by rozpoczal się poród.
Obywatel
Obywatel 27.01.2022, 17:50
Nikt nie kazał panu pracować w szpitalu. A szpital ponoć ma ,,zawsze sluzyc pomoca" lepiej zdejmijcie ten napis bo koscierski szpital i lekarze w nim to jeden wielki żart
Realista
Realista 27.01.2022, 12:51
Ty glupia babo kazda ciaza mnoga jest zagrozona,powinni przyjac tą kobiete natychmiastowo,bez wzgledu na to czy miala skurcze ,czy nie. Wstydem i absurdem jest to ,ze musiala szukac pomocy na wlasna reke.
"BY ZAWSZE SLUZYC POMOCA"
RZYGAC SIE CHCE OD TEGO NAPISU.
Maja
Maja 27.01.2022, 11:51
Rodziłam w szpitalu w Kościerzynie, stwierdzono Covida bezobiawowego.
K
K 28.01.2022, 09:11
A miała Pani skierowanie do szpitala czy z zaczynajaca sie akcja porodowa?
Martynka
Martynka 27.01.2022, 11:20
Tam nigdy nie sluza pomocą!!!! Zdrówka dla matki bliźniąt i maluszków.! Ten szpital powinien być zlikwidowany!!!!!!
Joanna
Joanna 27.01.2022, 11:07
Masakra, za co ZUS płacimy, to ich zasr... Obowiązek! Dobrze że znalazł się ktoś kto pomógł kobiecie w takiej stresującej sytuacji. Udanego rozwiązania dla matki, i zdrówka dla dzieciętek.

Pozostałe