Wójt Grzegorz Piechowski z absolutorium

  • 24.05.2016, 10:15 (aktualizacja 30.05.2016, 11:55)
  • Gmina Kościerzyna
Wójt Grzegorz Piechowski z absolutorium Gmina Kościerzyna
19 maja na sesji Rady Gminy Kościerzyna udzielono absolutorium Wójtowi Grzegorzowi Piechowskiemu.

Po przedstawieniu sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2015 rok oraz po dyskusji i pytaniach ze strony Radnych zagłosowano pozytywnie nad uchwałą dotyczącą wykonania budżetu w roku 2015. Za udzieleniem absolutorium głosowało 10 radnych, przeciw było 3 radnych, a 1 osoba osoba wstrzymała się od głosu.

Absolutorium samorządowe jest instytucją służącą radzie gminy do sprawowania kontroli wykonania budżetu przez wójta. Uchwalenie absolutorium oznacza polityczną aprobatę dla działań wójta związanych z wykonaniem budżetu.

W 2015 roku zostały utrzymane główne kierunki rozwoju Gminy Kościerzyna, czyli modernizacja i budowa dróg, rozbudowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnych oraz modernizacja stacji uzdatniania wody, inwestycje związane z rozwojem infrastruktury turystycznej  oraz inwestycje oświatowe.

Planowane budżetowe wydatki na kwotę 48 476 513,00 zł wraz z prognozowaną nadwyżką w kwocie 1 700 000 przeznaczoną na spłatę pożyczek (uchwała Rady Gminy z dnia 19.12.2014 r.) wzrosły do kwoty 58 666 388,00 zł tj. o 8 489 875,00 zł, co stanowi wzrost o 16,92%. Ostatecznie wydatki zrealizowano na poziomie 53 770 490,37 zł, co stanowi 91,65% planu budżetowego.

Gmina Kościerzyna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ktoś
ktoś 27.05.2016, 21:41
Radny Bogdan - córka i synowa, Piotr osobiście i syn, żona Tadeusza, żona Wojtka, Danuta osobiście....
;)
;) 27.05.2016, 20:53
Nasz wspaniały Leszek nie tylko tak oszczędza, ale trzyma na koncie kasę która jest przeznaczona na 500 +.brawo, tak trzymać leszku wspaniały
Do poniżej
Do poniżej 27.05.2016, 10:15
Z jakiej gminy jesteś?
mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy 27.05.2016, 09:46
Niestety czy to sukces? Jeżeli Radni Gminy ślepo się zgadzają na wszystko co chce wójt. Większość jest zależna od Urzędu Gminy np. są pracownikami gminy. Więc o jakim sukcesie mówimy?
P.S. Wystarczy obejrzeć sobie obrady. Polecam na żywo. Wstyd.
O co kaman
O co kaman 25.05.2016, 21:24
O co chodzi? Oszczedzali przez rok to teraz mają na wyjazd do Francji. Bo tak się dzieje w Dziemianach!!!!!!
Kaszub
Kaszub 25.05.2016, 16:20
Porządna komisja rewizyjna w Dziemianach powinna to sklasyfikować jako niegospodarnosc, ale porządna komisja, a nie..........
Czytelnik
Czytelnik 26.05.2016, 10:10
A w gminie k-na to jaka jest komisja? Taka, jaki przewodniczący
Do poniżej
Do poniżej 25.05.2016, 13:20
To nie jest dobry gospodarz - tylko NIEGOSPODARNOŚĆ.
Przecież jeżeli były pieniądze to ludzie mogli mieć już w ubiegłym roku drogi, chodniki czy co tam jeszcze, a tak jest nadwyżka i to wszystko będzie (jeżeli będzie) rok później!!!!!
Wkur....
Wkur.... 25.05.2016, 13:15
No proszę , a w Gminie Dziemiany w ubiegłym roku inwestycji "bez liku" i tyle jeszcze zbiegło? To jest dopiero "DOBRY GOSPODARZ" ŻAL,ŻAL,ŻAL
do Lesia
do Lesia 25.05.2016, 12:57
co to za nadwyżka?
Nadwyżka w Gminie Dziemiany DWA MILIONY ZŁOTYCH - to jest nadwyżka
a Dziemiany maja kilkakrotnie mniejszy budżet!!!!!
kacper
kacper 25.05.2016, 22:44
potrafisz liczyc?? polecam kalkulator!
POdpis
POdpis 25.05.2016, 11:39
W piątek przesłuchanie rach, ciach, mach-a a na fejsie widać już zajawkę i śliczną Martusię i jej zgrabne nóżki


wójt
wójt 24.05.2016, 16:14
dostał absolutorium? jak to się mogło stać skoro to on zażądał dopłat do Związku i jeszcze wprowadził podwyżki za śmieci. Mało tego pozwolił aby śmieci w Gminie wywożono z różną częstotliwością...MASAKRA
kolo
kolo 24.05.2016, 13:55
gmina bogatsza niż miasto.
ok
ok 24.05.2016, 15:26
Tak jest i to jeszcze cały czas kasa po poprzedniku.
waldek
waldek 25.05.2016, 22:43
po poprzedniku to wstyd zostal jedynie
wstyd?
wstyd? 26.05.2016, 10:32
oPOwiedz grzesiu PO czym?

Pozostałe