Przed nami niebezpieczna pogoda

  • 27.01.2022, 14:17 (aktualizacja 27.01.2022, 14:24)
  • Źródło: IMGW.pl
Przed nami niebezpieczna pogoda IMGW.pl
Według najnowszych prognoz IMGW od dnia 27 stycznia do 30 stycznia zapowiada się bardzo niebezpieczna pogoda. Ma być bardzo wietrznie, deszczowo, śnieżnie a miejscami nawet mogą pojawić się burze. Najgorzej z soboty na niedzielę.

Już w czwartek niż o nazwie Marie przyniesie do Polski zamieszanie pogodowe.  Najpierw z północnego zachodu na południowy wschód będzie wędrować front ciepły, a tuż za nim chłodny. Będzie to skutkować dużym zróżnicowaniem opadów – od śniegu po deszcz, a później znów do śniegu. Dodatkowo zacznie wzmagać się zachodni wiatr, w porywach będzie osiągać 55-65 km/h, a nad morzem 90 km/h. 

Taka pogoda potrwa do piątku.

Natomiast groźniejsza zapowiada się od soboty. 

W dzień z zachodu na wschód będzie wędrować front ciepły o nazwie Nadia, przynosząc opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, a na południu także przejściowo deszcz marznący powodujący gołoledź. Stopniowo będzie wzmagać wiatr, w porywach nawet do 75-80 km/h.

Najniebezpieczniejszą ma być noc z soboty na niedzielę.

Na froncie chłodnym prognozowane są przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, opady krupy śnieżnej. Dodatkowo bardzo silne porywy wiatru do 90-110 km/h powodujące zawieje i zamiecie śnieżne. Ponownie w tym sezonie zimowym pojawią się burze śnieżne. Zrobi się niebezpiecznie na drogach i chodnikach: będzie ślisko, a zawieje i zamiecie śnieżne będą ograniczały widzialność kierowcom. Po południu wiatr osłabnie, a na zachodzie pojawią się rozpogodzenia.

 

 

Źródło: IMGW.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe