Majstersztyk na terenie Gminy Kościerzyna. "Ktoś" przybliżył wieś do drogi

  • 28.01.2022, 12:35 (aktualizacja 28.01.2022, 15:21)
  • @ admin24
Majstersztyk na terenie Gminy Kościerzyna. "Ktoś" przybliżył wieś do drogi
Tego nie wymyśliłby nawet Stanisław Bareja. Otóż, "ktoś" na terenie Gminy Kościerzyna, przy DW214 wpadł na genialny pomysł, że ..... przybliży wieś do drogi. A w jaki sposób to zrobił ? O tym poniżej.

Cała historia zaczęła się wraz z modernizacją kościerskiego dworca PKP. W projekcie dotyczącym tej inwestycji, była też zawarta budowa ścieżek rowerowych , które miały ułatwić mieszkańcom i turystom dojazd właśnie do kościerskiego dworca .

Pierwsza z tych rowerowych inwestycji, czyli ścieżka rowerowa z Kościerzyny do Wielkiego Klincz została oddana do użytku w 2021 roku. Kolejna, łącząca wieś Sarnowy z Kościerzyną miała być oddana pod koniec stycznia 2022 roku, ale ze względu na trudne warunki pogodowe termin został przesunięty. 

Ale wróćmy do tej, której nazwa brzmi :  " Budowa drogi pieszo-rowerowej z Kościerzyny do Sarnów".  Z nazwy jasno wynika ,że powinna prowadzić do wsi Sarnowy.

Dzisiaj już wiadomo, że droga nie zostanie do wsi doprowadzona. Skończy się prawie 2 km wcześniej.Przyczyną jej skrócenia był zbyt wysoki koszt budowy kładki nad przejazdem kolejowym oraz problematyczne rozmowy z administratorem terenów kolejowych.

Ale pojawił się inny pomysł

Ktoś, ( na razie nie wiadomo kto ? ) wiedząc, że Gmina Kościerzyna nie wybuduje drogi rowerowej do Sarnów, wpadł na genialny pomysł. Jaki ? Przybliżył wieś Sarnowy do drogi rowerowej. W jaki sposób ? 

Po prostu. Przesunięto znak miejscowości Sarnowy o 1,5 km. 

Jeszcze niedawno znak informujący o tym, że  wjeżdżamy do wsi Sarnowy znajdował się tuż przed znakiem "obszar zabudowany", teraz zniknął. Znajduje się  prawie 2 km wcześniej.  

Obecnie już nikt już nie zarzuci, że ścieżką rowerową z Kościerzyny do Sarnów tak naprawdę nie dojedziemy.

Zapytany przez nas wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski rozkłada ręce i mówi ,że nic na ten temat nie wie.... Zasugerował skierowanie pytania do zarządcy drogi, którym jest Urząd Marszałkowski. Niestety, do Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego, który zarządza drogą DW214 , pomimo kilkunastu prób, nie mogliśmy się dodzwonić. 

Tak więc, wynika z tego, że znak przestawił się.... sam, w jaki sposób ? Trwają ustalenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sasiad
sasiad 01.02.2022, 22:04
...i czy pisiakowany antyszczepionkowiec z gościeradza jest szczęśliwy? gratulacje!
mieszkaniec
mieszkaniec 01.02.2022, 18:27
Z artykułu wynika, iż przez fakt, że redakcji nie udało się dodzwonić do urzędu marszałkowskiego znak przestawił się sam. A fakt jest taki, iż granice miejscowości określają mapy, a nie jakiekolwiek znaki przy drodze.
Polecam, sprawdzić wiarygodne źródła i okaże się, że żadne granice miejscowości nie zostały zmienione
misiek
misiek 01.02.2022, 22:07
zarządcą drogi jest Zarząd Dróg Wojewódzkich - tam trzeba było dzwonić, są też przepisy które mówią co gdzie stawiać? tam też się dodzwonił słabej jakości redaktor?
zzz
zzz 30.01.2022, 20:28
nic na ten temat nie wiem,to nie ja,to nie moja droga -dochodzę do wniosku że wiem że nic nie wiem.Czy na pewno Gmina Kościerzyna potrzebuje takiego włodarza?? zapytam tak jak poprzednicy za co taka kasa??
wiesiu
wiesiu 01.02.2022, 22:10
zero
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina 28.01.2022, 22:09
Przecież ten znak został przesunięty już dawno temu, o wiele przed rozpoczęciem inwestycji. Szybko się obudziliście :D
Karol
Karol 28.01.2022, 19:54
Ten artykuł jest jakiś niepoważny na ogólno dostępnych portalach mapowych można sobie sprawdzić gdzie zaczyna się wieś Sarnowy. Tak się składa że ostatnie kilkadziesiąt metrów ścieżki biegnie już w Sarnowach.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.01.2022, 16:59
Piechowski nie dość ,że bierze prawie 20 tysięcy to jeszcze jeździ służbowym samochodem do domu. Tym się też zajmijcie
Klinczok
Klinczok 28.01.2022, 16:58
Przecież oni nic nie robią. Czy ktoś widział jakiej informacje ? Ostatnia chyba o konkursie na szczepienia i podwyżce dla wójta. Ale za co się pytam ta podwyżka.
olo
olo 29.01.2022, 12:35
Ta podwyżka za siedzenie i mówienie że "niema pieniędzy". Ja też uważam że to wójtowi bardzo dobrze wychodzi i za to ta podwyżka.
Urzędnik
Urzędnik 28.01.2022, 16:56
Jak to w Gminie, nikt nic nie myśli i nikt nie bierze za nic odpowiedzialności, ale 19 tysięcy miesięcznie się należy
LLL
LLL 28.01.2022, 15:43
Oni się tam zamknęli w tym urzędzie, piją kawkę za publiczne pieniądze i surfują po necie...
Waldek
Waldek 28.01.2022, 15:42
Tym ludziom normalnie czacha zaczyna dymić. Nic nie robią więc muszą się czymś wykazać. Żenada
Janek
Janek 28.01.2022, 13:48
Koniec świata jak ci nasi urzędnicy wymyślą coś w gminie to tylko siąść i rozłożyć ręce . Tak od siebie mała uwaga do kierownika Kalinowskiego zamiast przesuwać znaki lepiej zazadzajcie odśnieżaniem w zimę bo ten rok jest tragiczny pod tym względem . Jedna wielka slizgawica i gołoledź
123
123 28.01.2022, 13:38
Prawidłowa odmiana nazwy tej miesjcowości w dopełniaczu to Sarnowów! A NIE SARNÓW
Mikołaj
Mikołaj 28.01.2022, 17:01
Co za baran pisał ten komentarz. Chyba inteligentny inaczej
obserwer
obserwer 28.01.2022, 17:01
Trzeba wyedukować urzędników gminy ponieważ w tytule projektu jest "Sarnów".
Do szkoły matoły
Jan
Jan 28.01.2022, 16:58