Powiat kościerski po wichurach

  • 31.01.2022, 12:47 (aktualizacja 31.01.2022, 13:36)
  • @ admin24
Powiat kościerski po wichurach Facebook/Ruch Narodowy
Kościerscy strażacy podsumowują działania, w związku z weekendową wichurą, która przeszła przez nasz powiat. Najczęstszymi utrudnieniami spowodowanymi wiatrem były powywracane drzewa i masowy brak prądu. W niektórych miejscach utrudnienia trwają nadal a usuwanie ich potrwa jeszcze 2 dni.

Wiatr zaczął przybierać na sile w sobotnie popołudnie. Wtedy to dyżurny kościerskiej PSP otrzymał pierwsze telefony.W sumie zgłoszono ponad 125 interwencji. Głównie dotyczyły powalonych przez wiatr drzew. W wielu przypadkach drzewa przewracały się na linie energetyczne co spowodowało masową awarię prądu. W wielu miejscowościach energia elektryczna, pojawiła się dopiero w poniedziałek rano. W niektórych miejscach usuwanie szkód potrwa do wtorku. 

Zdaniem komendanta PSP w Kościerzynie st.bryg. Tomasza Klinkosza, ta sytuacja była w wielu miejscach gorsza niż nawałnica, która przeszła przez nasz powiat w 2017 roku. Wiatr wiał praktycznie przez całą dobę ze stałą prędkością i dodatkowo pojawiały się porywy. To utrudniało użycie niezbędnego w takich przypadkach podnośnika. Przez to cała akcja przeciągnęła się w czasie.

Duże szkody wichura wyrządziła też na kościerskim cmentarzu. Tam powalonych zostało kilkanaście drzew.

 

Zdj. OSP Lubiana/OSP Kościerzyna

loadingŁaduję odtwarzacz...

@ admin24

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Basia
Basia 31.01.2022, 13:15
Było naprawdę grubo. Ale to nie koniec. Przed nami kolejne zdarzenia. Przecież nie po to rząd podpisał umowę z firmami od telebimów, aby komunikowały zalecenia Rejonowego Centrum Bezpieczeństwa

Pozostałe