KONIEC WAKACJI, WITAJ SZKOŁO!

  • 02.09.2015, 15:20
  • Redakcja koscierzyna24.info
KONIEC WAKACJI, WITAJ SZKOŁO!
Dwa miesiące ładowania baterii energią słoneczną już za nami, nadszedł koniec wakacji. We wtorek w całej Polsce rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie, mniej lub bardziej ochoczo wrócili do szkolnych ławek, a dla wielu maluchów przygoda z nauką właśnie się zaczęła.

W kościerskim Zespole Szkół Publicznych nr 1 bardzo ważnym akcentem inauguracji roku szkolnego było pasowanie na uczniów klas pierwszych. Przypominjmy, że sejm dwa lata temu przegłosował ustawę wysyłająca sześciolatki do szkół.
Grażyna Nykiel - dyrektor ZSP nr 1: W tym roku naukę w klasach pierwszych rozpoczyna 135 uczniów, w tym jest prawie setka sześciolatków. Brakuje jednego ucznia do setki, 99 sześciolatków rozpoczyan naukę. Również 135 uczniów rozpoczyna naukę w naszym gimnazjum.
Dyrektor zapewniała nas, że wszyscy uczniowie bezpiecznie spędzili wakacje.
Grażyna Nykiel - dyrektor ZSP nr 1: Wszyscy wrócili bezpiecznie z wakacji. Nie mieliśmy informacji żeby cos tragicznego wydarzyło się podczas wakacji. Mam nadzieję, że uczniowie są wypoczęci, że wykorzystali ten czas należycie i zgromadzili zapas energii na cały rok szkolny.
Od nowego roku szkolnego zaczynają obowiązywać zmiany w przepisach oświatowych. Uczeń ma prowadzić zdrowszy tryb życia, a co się z tym wiąże? Skończą się na przykład całoroczne zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego. Teraz lekarz będzie określał ćwiczenia niewskazane dla ucznia, a nauczyciel będzie stosował się do tych wskazówek. Zmiany dotyczą także produktów w sklepikach szkolnych, z kórych ma zniknąć tzw. śmieciowe jedzenie, np. słodkie i słone przekąski oraz gazowane napoje.
Do kolejnych wakacji zostało niespełna trzysta dni. Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów oraz rozwijania pasji w szkolnych murach.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe