Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 12:45
Reklama

Prawny i moralny sprzeciw wobec przymusu szczepień. Jest opinia prawna

Fundacja Ad Arma, wspólnie z Kancelarią Adwokacką mec. Joanny Wąsik oraz Fundacją Nowe Spektrum, opublikowała dzisiaj opinię w przedmiocie prawnych i moralnych podstaw odmowy poddania się szczepieniom przeciwko COVID-19.
  • Źródło: pch24.pl/ AdArma
Prawny i moralny sprzeciw wobec przymusu szczepień. Jest opinia prawna

Autor: pixabay.com

Podstawowym celem wydanej opinii jest wykazanie, że zarówno na gruncie prawnym, jak i moralnym, forsowany przymus szczepień należy uznać za niedopuszczalny. Rozważanymi kwestiami głównymi pozostają więc z jednej strony możliwość i zakres działań podejmowanych przez władzę, z drugiej zaś prawo sprzeciwu i odmowy poddania się szczepieniom po stronie obywateli.

Przeprowadzona analiza, zdaniem fundacji, dostarcza dostatecznych podstaw aby twierdzić, że wprowadzenie przymusu poddawania się szczepieniom przeciwko COVID-19 jest niedopuszczalne zarówno na gruncie polskiego prawa, jak też zasad moralnych.

Wprowadzenie do polskiego porządku prawnego przepisów narzucających przymus szczepień przeciwko COVID-19, a także każda próba przepisów tych stosowania, która zmierzałaby do bezpośredniego lub pośredniego wymuszenia poddania się szczepieniu, stanowić będzie bezprawny zamach na dobro chronione prawem w rozumieniu przepisów kodeksu karnego.

Fundacja Ad Arma podkreśla, że w konsekwencji tego rodzaju przymus nie tylko nie może być prawnie skuteczny, ale – w razie próby jego egzekwowania – rodził będzie uprawnienie po stronie każdego człowieka do podjęcia obrony jak w przypadku każdego innego bezprawnego zamachu na dobro chronione prawem.

Z całością opinii można zapoznać się na stronie Fundacji Ad Arma.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu koscierzyna24.info dostępny pod linkiem https://www.koscierzyna24.info/s/23/regulamin. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama