czwartek, 25 kwietnia 2024 13:57

Kościerska policjant mistrzem Polski

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie sierż. Kamil Jędryczka, zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski w ju-jitsu brazylijskim. Pan Kamil okazał się najlepszy spośród 42 zawodników z całej Polski oraz zagranicy.

Autor: mat.nadesłane

W miniony weekend w Poznaniu odbyły się prestiżowe Mistrzostwa Polski w ju-jitsu brazylijskim 2022r . Policjant z kościerskiej komendy sierż. Kamil Jędryczka zdobył złoty medal w kategorii No Gi ,kategoria dorośli ,biały 85,5 kg. W tej kategorii startowało 42 zawodników. Funkcjonariusz stoczył sześć walk, we wszystkich zwyciężył, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski.

Kamil Jędryczka na poważnie zaczął treningi ju-jitsu ponad roku temu.  Umiejętności zdobyte podczas treningów i zawodów przydają się w czasie pełnienia służby na terenie powiatu kościerskiego.