Sprawca tragedii w Szymbarku jest już w areszcie

  • 21.04.2022, 14:19 (aktualizacja 21.04.2022, 15:05)
  • Źródło: KPP/Kartuzy
Sprawca tragedii w Szymbarku jest już w areszcie KPP/Kartuzy
Dzięki ogromnemu wysiłkowi i determinacji policjantów, zatrzymano 22 -letniego mężczyznę, który w miniony poniedziałek rano potrącił sześcioosobową grupę pieszych i nie udzielając im pomocy uciekł z miejsca wypadku. Prokurator zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

Przypomnijmy, że w poniedziałek 18.04.br., około godziny 4:00 dyżurny Komedy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszych w Szymbarku. Na miejsce skierowano policjantów, którzy ustalili, że sześcioosobowa grupa pieszych idąca poboczem została potrącona, a sprawca odjechał z miejsca wypadku. W wyniku poniesionych obrażeń 19-latka zginęła na miejscu, a trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Kierujący samochodem odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy. Policjanci natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania.

Mundurowi pod nadzorem Prokuratora sporządzili dokumentację fotograficzną, zabezpieczyli ślady oraz monitoring. Badali wszystkie szczegóły i sprawdzali każdą napływającą informację w celu ustalenia sprawcy wypadku. Dzięki pracy i zdobytym informacjom jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali sprawcę, 22-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. W tej sprawie zatrzymano także 18-letniego pasażera, który sam stawił się do jednostki Policji.

22-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy osobom poszkodowanym. Prokuratura wystąpiła wobec niego z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. O jego losie zadecyduje sąd. Z kolei 18-latek usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy ofiarom wypadku i został objęty dozorem policji.

 

Źródło: KPP/Kartuzy

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe