"Traktat pandemiczny" czyli kto rządzi WHO ?

  • 22.04.2022, 14:30 (aktualizacja 22.04.2022, 14:35)
  • Źródło: https://www.ekspedyt.org/2022/04/21/traktat-pandemiczny-czyli-kto-ma-klucze-do-who/
"Traktat pandemiczny" czyli kto rządzi WHO ? pixabay.com
Dzisiaj ciekawy tekst z portalu ekspedyt.org, w którym możemy przeczytać jak w zgiełku wojennym elity przygotowują nas na "nowe pandemie". Można przypuszczać, że gdy ucichnie wojna na Ukrainie to obudzimy sie w całkiem nowej rzeczywistości. Zapraszam do lektury.

„Traktat pandemiczny” przekaże WHO klucze do globalnego rządu

Sugerowane klauzule będą zachęcać do zgłaszania „pandemii” i karać narody za „nieprzestrzeganie”

Pierwsze publiczne przesłuchania w sprawie proponowanego „Traktatu pandemicznego” są już zamknięte, a kolejna tura ma się rozpocząć w połowie czerwca.

Próbowaliśmy utrzymać ten temat na naszej pierwszej stronie, tylko dlatego, że główny nurt tak bardzo go ignoruje i masowo publikuje stronnicze [partisan] obrazy wojenne i propagandę.

Kiedy my – i inni – linkowaliśmy do strony z publicznie dostępnymi danymi, wywołało to taką reakcję, że ​​strona internetowa WHO faktycznie na chwilę się zawiesiła lub udawali, że się zawiesiła, aby ludzie przestali wysyłać im listy.

Tak czy inaczej, to wygrana. Miejmy nadzieję, że uda nam się to powtórzyć latem.

Póki co, wszystko wskazuje na to, że skąpe doniesienia prasowe, głównie na dalszych stronach internetowych, będą koncentrować się na uczynieniu traktatu „wystarczająco silnym” i zapewnianiu, że rządy krajowe będą mogły być „pociągane do odpowiedzialności”.

Artykuł w brytyjskim The Telegraph z 12 kwietnia w nagłówku:

Realne ryzyko, że traktat pandemiczny może być „zbyt rozwodniony”, aby powstrzymać nowe epidemie

Dalej koncentruje się na raporcie z Panelu w ramach Światowej Konwencji Zdrowia Publicznego (Global Public Health Convention, GPHC) i cytuje jedną z autorek raportu, Barbarę Stocking:

Naszą największą obawą […] jest to, że zbyt łatwo jest myśleć, że odpowiedzialność nie ma znaczenia. Mieć traktat, w którym nie ma mowy o odpowiedzialności, to szczerze mówiąc, nie ma sensu mieć traktatu w ogóle”.

Raport GPHC mówi dalej, że obecne Międzynarodowe Przepisy Zdrowotne są „zbyt słabe” i wzywa do utworzenia nowego „niezależnego” międzynarodowego organu do „oceniania gotowości rządu” i „publicznego upominania lub chwalenia krajów, w zależności od stopnia przestrzegania przez nie zestawu uzgodnionych wymagań”.

Inny artykuł, opublikowany przez London School of Economics, którego współautorami są członkowie Niemieckiego Sojuszu na rzecz Zmian Klimatu i Zdrowia (KLUG), również dość mocno forsuje ideę „odpowiedzialności” i „podporządkowania”:

Aby ten traktat miał zęby, organizacja, która nim rządzi, musi mieć władzę – polityczną lub prawną – by egzekwować jego przestrzeganie.

Jest to również odzwierciedlenie raportu ONZ z maja 2021r., w którym wzywa się do zwiększenia uprawnień dla WHO:

W swojej obecnej formie WHO nie posiada takich uprawnień […] Aby kontynuować realizację traktatu, WHO musi być zatem wzmocniona — finansowo i politycznie.

Zaleca zaangażowanie w negocjacje „podmiotów niepaństwowych”, takich jak Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Światowa Organizacja Handlu i Międzynarodowa Organizacja Pracy, i sugeruje by traktat oferował zachęty finansowe do wczesnego zgłaszania „nagłych sytuacji zdrowotnych” [podkreślenie dodane]:

W przypadku ogłoszonego stanu zagrożenia zdrowia środki muszą płynąć do krajów, w których występuje takie zagrożenie, uruchamiając elementy reagowania, takie jak finansowanie i wsparcie techniczne. Są one szczególnie istotne w przypadku krajów LMIC i mogą być wykorzystywane do zachęcania i usprawniania terminowego udostępniania informacji przez państwa, zapewniając je jednocześnie, że nie będą podlegać arbitralnym sankcjom handlowym i podróżnym za zgłoszenie, ale zamiast tego otrzymają niezbędne środki finansowe i zasoby techniczne, których potrzebują, aby skutecznie reagować na epidemię.

Na tym jednak się nie kończy. Podnoszą również kwestię karania krajów za „nieprzestrzeganie”:

[Traktat powinien posiadać] elastyczny system zachęt, [w tym] sankcje, takie jak publiczne nagany, sankcje ekonomiczne lub odmowa świadczeń.

Aby przetłumaczyć te sugestie z języka biurokratycznego na angielski:

  • Jeśli zgłosisz „ogniska chorób” w „terminie”, otrzymasz „zasoby finansowe”, aby sobie z nimi poradzić.
    .
  • Jeśli nie zgłosisz wybuchów epidemii lub nie zastosujesz się do zaleceń WHO, stracisz pomoc międzynarodową i będziesz musiał stawić czoła embargom handlowym i sankcjom.

W połączeniu te proponowane zasady dosłownie zachęcałyby do zgłaszania ewentualnych „ognisk choroby”. Dalekie od zapobiegania „przyszłym pandemiom”, aktywnie by do nich zachęcały.

Rządy krajowe, które odmawiają takiej gry, są karane, a ci, którzy do niej wejdą, otrzymują zapłatę – to akurat nic nowego. Widzieliśmy to już w przypadku Covida.

Dwa kraje afrykańskie – Burundi i Tanzania – miały prezydentów, którzy zakazali WHO wstępu do swoich państw i odmówili przyłączenia się do narracji pandemicznej. Obaj prezydenci zmarli niespodziewanie w ciągu kilku miesięcy od tej decyzji, ale zaraz zastąpili ich nowi prezydenci, którzy natychmiast odwrócili covidową politykę swoich poprzedników.

Niespełna tydzień po śmierci prezydenta Pierre’a Nkurunzizy MFW zgodził się umorzyć prawie 25 milionów dolarów długu narodowego Burundi, aby pomóc w walce z „kryzysem” Covid19.

Zaledwie pięć miesięcy po śmierci prezydenta Johna Magufuliego nowy rząd Tanzanii otrzymał od MFW 600 milionów dolarów na „zajęcie się pandemią Covid19”.

To chyba całkiem jasne, co się tutaj wydarzyło, prawda?

Globaliści poparli zamachy stanu i nagrodzili sprawców „pomocą międzynarodową”. Propozycje traktatu pandemicznego po prostu legitymizowałyby ten proces, zastępując metody ukryte, sposobami jawnymi i oficjalnymi.

Teraz, zanim omówimy implikacje nowych uprawnień, przypomnijmy sobie zakres władzy, którą WHO już posiada:

  • Światowa Organizacja Zdrowia jest jedyną instytucją na świecie uprawnioną do ogłoszenia „pandemii” lub zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym (PHEIC).
    .
  • Dyrektor Generalny WHO – stanowisko niewybieralne – jest jedyną osobą, która kontroluje tę władzę.

Widzieliśmy już, jak WHO nadużywa tych uprawnień, aby stworzyć fałszywą pandemię z powietrza… i nie mówię tu o covid.

Przed 2008r. WHO mogła ogłosić pandemię grypy tylko wtedy, gdy była „ogromna liczba zgonów i chorób” ORAZ istniał nowy i odrębny podtyp. W 2008 roku WHO poluzowała definicję „pandemii grypy”, aby usunąć te dwa warunki.

Jak wskazano w liście z 2010 roku do British Medical Journal, zmiany te oznaczają, że „wiele wirusów grypy sezonowej może być sklasyfikowane jako grypa pandemiczna”.

Gdyby WHO nie wprowadziła tych zmian, wybuch „świńskiej grypy” w 2009 roku nigdy nie mógłby zostać nazwany pandemią i prawdopodobnie przeszedłby bez zauważenia.

Zamiast tego dziesiątki krajów wydały miliony dolarów na szczepionki przeciwko świńskiej grypie, których nie potrzebowały i które nie działały, aby walczyć z „pandemią”, która spowodowała mniej niż 20 000 zgonów. Wiele osób odpowiedzialnych za doradzanie WHO w sprawie ogłoszenia świńskiej grypy stanem zagrożenia zdrowia publicznego okazało się później mieć powiązania finansowe z producentami szczepionek.

Pomimo tego historycznego przykładu rażącej korupcji, jedna proponowana klauzula traktatu pandemicznego jeszcze bardziej ułatwiłaby ogłoszenie PHEIC [Public Health Emergency of International Concern]. Według raportu z maja 2021r. „Covid19: Spraw, aby była to ostatnia pandemia” [podkreślenie dodane]:

Przyszłe deklaracje PHEIC składane przez Dyrektora Generalnego WHO powinny w uzasadnionych przypadkach opierać się na zasadzie ostrożności

Tak, proponowany traktat może pozwolić DG WHO na ogłoszenie stanu globalnego zagrożenia, aby zapobiec potencjalnej pandemii, a nie w odpowiedzi na nią. Rodzaj pandemicznej prewencji kryminalnej [pandemic pre-crime].

Jeśli połączysz to z proponowaną „pomocą finansową” dla krajów rozwijających się, które zgłaszają „potencjalne sytuacje kryzysowe dotyczące zdrowia”, możesz zobaczyć, co zamierzają stworzyć – w gruncie rzeczy przekupują rządy trzeciego świata, aby dać WHO pretekst do ogłoszenia stanu wyjątkowego.

Znamy już inne kluczowe punkty, które prawdopodobnie zostaną uwzględnione w traktacie pandemicznym. Prawie na pewno spróbują wprowadzić międzynarodowe paszporty szczepień i przelać fundusze do kieszeni Big Pharmy, aby produkowali „szczepionki” jeszcze szybciej i przy jeszcze mniejszej liczbie testów bezpieczeństwa.

Ale wszystko to blednie w porównaniu z umocowaniami prawnymi, jakie potencjalnie mogą zostać przekazane dyrektorowi generalnemu WHO (lub jakiemukolwiek nowemu „niezależnemu” organowi, jaki mogą utworzyć) do karania, rozdawania nagan lub nagradzania rządów krajowych.

„Traktat Pandemiczny”, który unieważnia lub uchyla decyzje rządów krajowych lub lokalnych, przekazałby ponadnarodowe uprawnienia niewybieralnemu biurokracie lub „ekspertowi”, który mógłby z nich korzystać całkowicie według własnego uznania i w oparciu o całkowicie subiektywne kryteria.

Taka jest istota definicji technokratycznego globalizmu.

Źródło: https://www.ekspedyt.org/2022/04/21/traktat-pandemiczny-czyli-kto-ma-klucze-do-who/

_____________

“Pandemic Treaty” will hand WHO keys to global government, Kit Knightly, Apr 19, 2022

Źródło: https://www.ekspedyt.org/2022/04/21/traktat-pandemiczny-czyli-kto-ma-klucze-do-who/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 17.05.2022, 17:12
Grzegorz Braun o traktacie antypandemicznym :
https://www.youtube.com/watch?…
wnikliwy Kasub
wnikliwy Kasub 09.05.2022, 09:40
Janek - putinowski pustostan umysłowy, dzban nad dzbany, ruski troll. Mógłbym tak dalej ale te dwa zwoje umysłowe, które posiada już się pewnie zagrzały.
Tina
Tina 09.05.2022, 12:29
Twój popierany Minister Nagłej i Niespodziewanej Śmierci o koronaświrusie: Porównanie z grypą jest coraz bardziej uzasadnione! WOW! PRZEBUDZENIE!
Wszyscy pamiętamy, jak wyśmiewane były osoby, które uważały, że Covid-19 jest pewną odmianą grypy.
'Jednak teraz tę teorie potwierdza nawet minister zdrowia Adam Niedzielski. Minister Niedzielski wypowiedział się na temat sytuacji epidemicznej w Polsce w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info.'
I KTO TU JEST "WNIKLIWY KASZUBIE,, PUSTOSTANEM UMYSŁOWYM?
Janek
Janek 07.05.2022, 04:07
Agnieszka Wolska :
https://youtu.be/0jPvjXVBXG4?t…
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 06.05.2022, 12:06
Janek, TINA, @ to ruskie, śmierdzące onucą popychadło, które za nic nie warte ruble szkaluje Polskę i Polaków. Wylej na siebie wiadro wazeliny i całym sobą wejdź w żopu zbrodniarzowi wojennemu putinowi.
Tina
Tina 05.05.2022, 22:13
Jakim czołgiem jeździ teraz "Srovid",bo go nie ma i "ścierki" na twarzy tez znikły.
Janek
Janek 05.05.2022, 21:18
Wypowiedź premier Ewy Kopacz (zdecydowanie nie moja bajka) na długo przed ogłoszeniem plandemii :
https://www.cda.pl/video/97356…
Janek
Janek 05.05.2022, 21:34
https://www.youhippo.com/video…
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 27.04.2022, 11:08
Janek, TINA, @ to ruskie, śmierdzące onucą popychadło, które za nic nie warte ruble szkaluje Polskę i Polaków. Wylej na siebie wiadro wazeliny i całym sobą wejdź w żopu zbrodniarzowi wojennemu putinowi.
Janek
Janek 26.04.2022, 23:27
https://rumble.com/v12hk8h-ukr…
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 26.04.2022, 08:51
Janek, TINA, @ to ruskie, śmierdzące onucą popychadło, które za nic nie warte ruble szkaluje Polskę i Polaków. Wylej na siebie wiadro wazeliny i całym sobą wejdź w żopu zbrodniarzowi wojennemu putinowi.
@
@ 25.04.2022, 23:34
NIE KARMIMY TROLI ‼ NIC NIE ZNACZĄCE KOMENTARZE IGNORUJEMY ‼ CZEŚĆ, CHWAŁA I SZACUNEK ODWAŻNYM WALECZNYM POLAKOM, PATRIOTOM, LUDZIOM Z HONOREM I KRĘGOSŁUPEM MORALNYM 🇵🇱💗🇵🇱💗🇵🇱💗
Tina
Tina 27.04.2022, 00:14
STOP TROLOM!!!
Janek
Janek 26.04.2022, 00:09
Mam przeświadczenie, że Polki, nasze kochane są odważniejsze od tych wszystkich nasterydowanych buców z siłowni. To da się zauważyć wszędzie. Co się porobiło z facetami, moimi kolegami, nie potrafię zrozumieć... Wielki wstyd.... Zawsze uważałem, że nie po to jesteśmy małpami, by mieć siłę w rękach tylko po to mamy większe mózgi, by nimi jak najlepiej władać i wciąż je rozwijać. Drukowane z d..y pieniądze sprowadziły jednak wielu podatnych delikatnie mówiąc do wcześniejszego stadium. Tych obawiam się najbardziej. Nie wspomnę o używkach, dopalaczach, narkotykach - wszystkie te głąby nie wiedzą co to jest krytyczne, racjonalne i analogiczne myślenie. Te głąby sprowadzają się do najprymitywniejszych cech jak - kasa się zgadza, albo nie. Jak nie to wprdl. Dzieje się źle i nie wiem, czy dam radę to przezwyciężyć. Jestem przerażony ogłupieniem społeczeństwa, ale do końca nigdy się nie poddam - w przeciwnym razie moje życie nie ma sensu. Nic ze sobą nie zabiorę na "tamten" świat.
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 26.04.2022, 08:52
Janek, TINA, @ to ruskie, śmierdzące onucą popychadło, które za nic nie warte ruble szkaluje Polskę i Polaków. Wylej na siebie wiadro wazeliny i całym sobą wejdź w żopu zbrodniarzowi wojennemu putinowi.
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 25.04.2022, 12:08
Janek, TINA, @ to ruskie, śmierdzące onucą popychadło, które za nic nie warte ruble szkaluje Polskę i Polaków. Wylej na siebie wiadro wazeliny i całym sobą wejdź w żopu zbrodniarzowi wojennemu putinowi.
Tina
Tina 25.04.2022, 12:12
Do nienawiści nawołujesz ty, wszystkich obrażasz, wystarczy spojrzeć na twoje wpisy, jakoś nikt cię tu nie lubi! Zawsze jesteś przeciwko wszystkiemu, czy jeszcze się nie pogubiłeś, ponieważ zacząłeś zaprzeczać sam sobie?
Janek
Janek 25.04.2022, 09:13
Maciej Maciak :
https://www.youtube.com/watch?…
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 26.04.2022, 08:53
Janek, TINA, @ to ruskie, śmierdzące onucą popychadło, które za nic nie warte ruble szkaluje Polskę i Polaków. Wylej na siebie wiadro wazeliny i całym sobą wejdź w żopu zbrodniarzowi wojennemu putinowi.
Janek
Janek 23.04.2022, 21:01
Zmarł Zbigniew Hałat :
https://www.youtube.com/watch?… .
Do końca trzymał się prawdy, wiedzy i faktów. Spoczywaj w spokoju, wielki, wspaniały człowieku...
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 25.04.2022, 12:08
Janek, TINA, @ to ruskie, śmierdzące onucą popychadło, które za nic nie warte ruble szkaluje Polskę i Polaków. Wylej na siebie wiadro wazeliny i całym sobą wejdź w żopu zbrodniarzowi wojennemu putinowi.
Tina
Tina 24.04.2022, 00:58
Wielki autorytet! Walczył w prawdzie do końca!
Janek
Janek 24.04.2022, 01:19
Nikt go nie zastąpi, był wyjątkowo inteligentną i odważną osobą. Jeśli na jesień znów rozpoczną szaleństwo plandemiczne - powiążę kolejne wątki... .
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 27.04.2022, 11:09
Janek, TINA, @ to ruskie, śmierdzące onucą popychadło, które za nic nie warte ruble szkaluje Polskę i Polaków. Wylej na siebie wiadro wazeliny i całym sobą wejdź w żopu zbrodniarzowi wojennemu putinowi.
иди нахуй
иди нахуй 22.04.2022, 23:10
Bardzo dobrze, oby takie przepisy jak najszybciej weszły w życie. Foliarstwo samo się wytępi.
@
@ 25.04.2022, 00:23
Jak jesteś taki "obyty", to, czy wiesz kiedy naganiacze szczepienni i winni zamykania ludzi w domach tygodniami staną przed sądem ?
иди нахуй
иди нахуй 25.04.2022, 07:56
Zapewne w tym samym czasie, gdy foliarze mylący wolność z samowolą staną przed sądem za świadome i celowe narażanie życia innych ludzi poprzez łamanie obostrzeń pandemicznych - czyli nigdy.
Tina
Tina 22.04.2022, 23:47
Wytępić trzeba KLONY szczepionkowe takie jak ty!
иди нахуй
иди нахуй 25.04.2022, 08:00
Widzę, że podobnie jak mocodawca z Kremla lubisz tępić innych i nawoływać do nienawiści. Na szczęście jesteś tylko marnym antypolskim trollem, który potrafi jedynie opluwać Polskę i Polaków z bezpiecznej odległości.
Tina
Tina 25.04.2022, 12:02
Do nienawiści nawołujesz ty, wszystkich obrażasz, wystarczy spojrzeć na twoje wpisy, jakoś nikt cię tu nie lubi! Zawsze jesteś przeciwko wszystkiemu, czy jeszcze się nie pogubiłeś, ponieważ zacząłeś zaprzeczać sam sobie?
Janek
Janek 22.04.2022, 20:27
https://www.medycynadziei.pl/2…
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 26.04.2022, 08:53
Janek, TINA, @ to ruskie, śmierdzące onucą popychadło, które za nic nie warte ruble szkaluje Polskę i Polaków. Wylej na siebie wiadro wazeliny i całym sobą wejdź w żopu zbrodniarzowi wojennemu putinowi.

Pozostałe