Czemu służy "ZeroCovid" w Chinach ?

  • 27.04.2022, 12:30 (aktualizacja 27.04.2022, 12:41)
  • Źródło: expedyt.org
Czemu służy "ZeroCovid" w Chinach ? pixabay.com
W Chinach, czyli tzw. "fabryce świata" trwa bezwzględna walka z każdym przypadkiem koronoawirusa. Nazwano ją "Zero Covid". Oznacza to ,że w przypadku wykrycia jakiegokolwiek zakażenia zamyka się na długie tygodnie największe portowe miasta takie jak np. Szanghaj. Taka akcja zamyka eksport. W związku z tym powstaje pytanie - po co ?

Nikczemne, szalone, głupie czy może wszystko razem?

Po pierwsze, podczas gdy większość uwagi (słusznie) skupiono na ludzkich konsekwencjach lockdownu w Szanghaju, to dzieje się tam coś jeszcze.

Ponad 30 firm produkujących kluczowe komponenty elektroniczne musiało wstrzymać produkcję w Kunshan, mieście położonym w pobliżu. Zasady lockdownu dotyczące Szanghaju rozprzestrzeniły się teraz na Kunshan.

Te przestoje poważnie zaszkodzą już i tak spowolnionej gospodarce Chin.

Ale to nie tylko Chiny będą dotknięte.

Fabryki, które musiały zostać zamknięte, wytwarzają różnorodne produkty elektroniczne – w tym obwody drukowane, płaskie ekrany, obiektywy i tak dalej.

Skutkiem ich zamknięcia będzie globalny niedobór podzespołów. Wiele fabryk na całym świecie będzie musiało zostać zamknięte.

Więc problem bezrobocia będzie rósł.

Czy to jest prawdziwy powód lockdownu w Szanghaju?

Po drugie, Światowa Organizacja Handlu w końcu zdała sobie sprawę z rozmiarów globalnego problemu (jak przepowiadano tu dawno temu). Obcięła prognozę wzrostu handlu towarami o jedną trzecią z powodu niedoboru dóbr spowodowanego wojną na Ukrainie i, co ważniejsze, sankcjami nałożonymi przez Bidena, Johnsona i in.

I WTO zauważyła, że ​​rezultatem będzie powszechny głód.

Trzydzieści pięć krajów afrykańskich pozyskuje żywność z Ukrainy, Rosji lub obu tych krajów.

Podobnie dwadzieścia dwa kraje afrykańskie importują nawozy z tych państw.

Obecnie oczekuje się, że ceny pszenicy w niektórych częściach Afryki Subsaharyjskiej mogą wzrosnąć nawet o 85%.

Setki milionów Afrykanów umrze z powodu wojny i sztucznych sankcji, które wprowadził Zachód.

Globalne ludobójstwo to doskonały sposób na zmniejszenie światowej populacji bez zwracania uwagi. Obywatele w Wielkiej Brytanii i USA martwią się obywatelami Ukrainy, ale wydaje się, że nie obchodzą ich wielcy przegrani – biedni ludzie w Afryce.

Po trzecie, producenci biomasy (kawałki drzew, które zostały ścięte i przetransportowane na duże odległości do spalenia w elektrowniach) lobbują w UE, by złagodziła przepisy, które chroniłyby lasy.

Prawie dwie trzecie energii odnawialnej w UE pochodzi ze spalania drewna.

A konsumenci biomasy chcą mieć możliwość wycinki większej ilości lasów, aby zamienić je w pelety, które mogą spalać w celu produkcji energii elektrycznej. (Wszystkie te samochody elektryczne na drogach stanowią ogromne obciążenie dla dostawców energii elektrycznej).

Co ciekawe, sekciarze od zmian klimatycznych (którzy kiedyś twierdzili, że potrzebujemy więcej drzew) wydają się być entuzjastycznie nastawieni do pomysłu spalania drewna w miejsce spalania paliw kopalnych. Uważają spalanie drzew za „zielone” [czyt. ekologiczne -tłum.] – chociaż dowody naukowe pokazują, że spalanie drzew jest gorsze dla środowiska niż spalanie węgla.

Całkiem możliwe, że szczepionki przeciw Covid-19, których ci sekciarze od zmian klimatu tak bardzo pragnęli, mogły uszkodzić im mózgi.

A może zawiniły maski, które tak wytrwale nosili.
_______________

Wicked, Mad, Stupid or all Three?, Dr Vernon Coleman, 22nd April 2022

Źródło: expedyt.org

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 11.05.2022, 08:47
Janek - putinowski pustostan umysłowy, dzban nad dzbany, ruski troll. Mógłbym tak dalej ale te dwa zwoje umysłowe, które posiada już się pewnie zagrzały.
Janek
Janek 01.05.2022, 14:58
Niech mu światełko świeci w zaświatach. Chyba nic nie poradzimy prócz uświadamiania zindoktrynowanych, zagubionych Polaków i budzenia ich z mainstreamowej hipnozy :
https://www.youtube.com/watch?…
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 09.05.2022, 09:35
Janek - putinowski pustostan umysłowy, dzban nad dzbany, ruski troll. Mógłbym tak dalej ale te dwa zwoje umysłowe, które posiada już się pewnie zagrzały.
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 29.04.2022, 13:22
Tina - nie podszywaj się.
Tina
Tina 30.04.2022, 12:28
Chyba cię pogieło ! Brzydzę się twoimi wulgarnymi wpisami!
@
@ 29.04.2022, 22:53
Inspektor się znalazł, najlepiej zrzucić wine na innych! Sam podszywasz się pod innymi nikami i manipulujesz za zielone!
Janek
Janek 29.04.2022, 23:47
- miłego, słonecznego i ciepłego długiego weekendy życzę, również dla pani Tiny. pozdrawiam serdecznie odważne kamratki *
Tina
Tina 30.04.2022, 12:48
Dziękuję i wzajemnie. Mamy jesień, najpiękniejszą pore roku! Nie zaglądam ostatnio często na stronę, czekam na dostawę nowego laptopa. Czasami korzystam z uprzejmości innej osoby, to sobie coś posłucham.
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 28.04.2022, 12:57
​Te respiratory to do zakładów wulkanizacyjnych się nadają, co zamówiło ministerstwo niezdrowia!
@
@ 29.04.2022, 22:57
Tym razem masz rację! Ciekawe czego się najadłeś, że zmieniłeś pogląd! Ach zapomniałam przecież wszystkiemu ciągle przeczysz!
Janek
Janek 29.04.2022, 23:17
- przypuszczam, że nowe zarządzenia przyszły i teraz sroll systemowy chce scalić ilu się da, by popchać nas w jego oczywistej wierze na "satrapę Putina". Dziękuję, ale nie dam się ogłupić tanim chwytom. Przypuszczam, że wnikliwy bandzior sieje ferment również na wielu innych portalach.
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 09.05.2022, 09:35
Janek - putinowski pustostan umysłowy, dzban nad dzbany, ruski troll. Mógłbym tak dalej ale te dwa zwoje umysłowe, które posiada już się pewnie zagrzały.
@
@ 29.04.2022, 23:23
Zdradza go bardzo dużo, taką mają taktykę! Jest nieukem i dlatego nim manipulują!
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 28.04.2022, 10:32
Janek, TINA, @ to ruskie, śmierdzące onucą popychadło, które za nic nie warte ruble szkaluje Polskę i Polaków. Wylej na siebie wiadro wazeliny i całym sobą wejdź w żopu zbrodniarzowi wojennemu putinowi.
Janek
Janek 28.04.2022, 10:16
Katarzyna Treter-Sierpińska :
https://rumble.com/v12iokp-k.t…
Tina
Tina 28.04.2022, 07:21
Demooo-kracja jest naprawde suuuper... Nigdy w historii ,nie było okłamywano tyle ludzi przes ten system,teatr...
Tina
Tina 28.04.2022, 07:02
Ciekawe, i wszystko to fundują nam politycy, których wybieramy! Tylko oni są winni za tą sytuację na świecie!!!

Pozostałe