Jubileuszowe Targi w Lubaniu

  • 07.06.2016, 13:54 (aktualizacja 15.06.2016, 09:29)
  • admin 24
Jubileuszowe Targi w Lubaniu Maciej Narkun
W miniony weekend do Lubania zjechali wystawcy, hodowcy oraz pasjonaci rolnictwa i ogrodnictwa z całej Polski. Za nami jubileuszowe Pomorskie Agro Targi – jedna z największych tego rodzaju imprez w naszym województwie. Towarzyszyła im Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Targi trwały dwa dni, ale oficjalne uroczystości odbyły się w niedzielę. Imprezie nadano nową nazwę. Po 25 latach ochrzczono ją Pomorskimi Agro Targami. Nazwę nadali: Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, marszałek Mieczysław Struk, Komisarz Targów Andrzej Okrój, Komisarz Wystawy Józef Stolc oraz Sylwia Ceglarska – pomysłodawczyni nowej nazwy. Wstęgę symbolicznie przeciął również Aleksander Mach – dyrektor PODR.

 

Kolejne inwestycje w Lubaniu za pasem; zaczynając od sadu jabłoniowego, przez Centrum Edukacji Energii Odnawialnych, a kończąc na remoncie drugiego budynku pod nową siedzibę. Plany są ambitne, ale czy nie przeszkodzą w nich plany przeniesienia ośrodka pod jurysdykcję ministerstwa? Zapytaliśmy o to marszałka Mieczysława Struka.

 

Targi odbywają się w Lubaniu od ćwierć wieku i nie sposób sobie wyobrazić, by miało ich tu zabraknąć. Obecny podczas uroczystości Ks. Bp. Wiesław Śmigiel zaznaczał, że właśnie do Lubania rolnicy przyjeżdżają nie tylko na zakupy - jest to też wielkie święto rolnictwa.

 

Specjalną statuetką wyróżniono wieloletniego Komisarza Targów, Andrzeja Okroja, który bierze w nich udział od samego początku.

 

Wystawcy przyjeżdżający do Lubania rywalizują między sobą o tytuł HITU TARGÓW ii Najładniejszego Stoiska Wystawienniczego. Rozwiązano również konkurs kulinarny kół gospodyń wiejskich oraz Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2016. 

 

HIT TARGÓW w kategorii produkt spożywczy zdobyła Gminna Spółdzielnia  „Samopomoc Chłopska” w Żukowie za KIEŁBAĘ GEESOWSKĄ CIENKĄ KRUCHĄ, natomiast HIT TARGÓW w kategorii maszyny i urządzenia rolnicze zdobyła firma: ROLTOP Sp. z o.o.  za ZGRABIARKĘ GRZEBIENIOWĄ TWIST 600 SAMASZ.


Laureatem  konkursu  „NAJŁADNIEJSZE  STOISKO WYSTAWIENNICZE” został Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński Market Narzędziowy z Kościerzyny.
 

Zwycięzcą konkursu kulinarnego pn. „Zapiekanka z warzyw mieszanych” zostało Stowarzyszenie Przyjaciół Skorzewa za zapiekankę Bogdanka.
 

W konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2016 nagrodę otrzymali Państwo Danuta i Alojzy Labuda z powiatu kartuskiego.
 

Laureaci plebiscytu Dziennika Bałtyckiego pn. „Mistrzowie Agro 2016”:
- Rolnik Roku: Janusz Szczypior, powiat kartuski
- Gospodyni Roku: Halina Steinka, powiat kartuski
- Najpopularniejsze KGW: KGW Rzeczpospolita Babska, powiat gdański
- Najpopularniejsze Gospodarstwo Agroturystyczne: Pokoje u Dagmary- Dagmara Mazurek, Mermet- Lubichowo, powiat starogardzki

Zdjęcia w galerii nadesłane przez PODR w Gdańsku.

 

 

Na prośbę PODR informujemy, że autorem zdjęć jest Maciej Narkun.

admin 24

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rybek
rybek 07.06.2016, 15:57
Gdzie kupę małe świniaka?

Pozostałe