Szkodniki w lasach.Będą opryski

  • 06.05.2022, 17:16
  • @ admin24
Szkodniki w lasach.Będą opryski lasy.gov.pl
Nadleśnictwo Kościerzyna informuje, że w związku z wysokim zagrożeniem drzewostanów sosnowych przez brudnicę mniszkę, które utrzymuje się na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna w dniach 20.05-30.06.2022 r. będzie wykonany agrolotniczy zabieg ratowniczy przeciwko temu szkodnikowi.

Według materiałów prognostycznych zebranych jesienią ubiegłego roku do wykonania zabiegu zakwalifikowano wstępnie ok. 4,5 tyś. ha obszarów leśnych Nadleśnictwa Kościerzyna. Obszary te były i są monitorowane od wczesnej wiosny przez służby ochrony lasu i po wykonaniu tego monitoringu w dniach 18-24.05.2022 r. zostanie podjęta decyzja o zabiegu i jego ostatecznej powierzchni.

Zabieg ratowniczy będzie wykonany metodą lotniczą, tylko na terenach leśnych. Przy wykonywaniu zabiegu będą przestrzegane wszystkie przepisy wynikające z obowiązującego w tym zakresie prawa Polskiego i UE. Wszystkie właściwe merytorycznie i administracyjnie organy administracji Rządowej i Samorządowej zostaną powiadomione o zabiegu.

Na czas zabiegu będzie wprowadzony czasowy zakaz wstępu do lasu.

Do wykonania zabiegów ratowniczych zostanie użyty środek ochrony roślin Dimilin 480 SC jest on zarejestrowany do użycia w UE i Polsce na mocy Decyzji MRiRW nr R- 113/2018d z dnia 02.03.2018 r., która zmienia pierwotną Decyzję nr R- 5/2008 z 22.01.2008r. (etykieta środka będąca integralną częścią ww.

Decyzji dostępna jest na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi). Dimilin 480 SC jest dopuszczony do użycia i powszechnie stosowany od lat w Europie i Polsce na terenie sadów, pieczarkarni oraz na obszarach leśnych. Dimilin 480 SC będzie zastosowany w dawce 0,1 l na 1 ha lasu, w połączeniu z wodą i środkiem zwilżającym (adiuwantem). Środek jest nieszkodliwy dla pszczół w dawce poniżej 0,375 l/ha, czyli okres karencji dla pszczół po zastosowaniu dawki 0,1 l/ha nie obowiązuje. Okres karencji dla runa leśnego, czyli czas od oprysku do spożycia, jaki musi upłynąć wynosi 24 godz.

W okresie wykonywania zabiegów ratowniczych prosimy o nie wchodzenie na tereny zabiegów i przestrzeganie wszelkich ogłoszeń i zaleceń Służby Leśnej.

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr
Piotr 06.05.2022, 17:35
Niech przy okazji spryskają drogi w Kartuzach i leśniczych wystawiających mandaty za spacer z psem w lesie.
Bolek
Bolek 06.05.2022, 18:07
Jeżeli pies nie jest na smyczy, to powinni napieprzać te mandaty z całą stanowczością!!!
Janek
Janek 06.05.2022, 18:53
Tego typu komentarze pochodzą wyłącznie od bardzo aktywnego na tym forum systemowego zakały. Najczęściej podpisuje się jako "wnikliwy kaszub", ale też najróżniej jak się da, by tylko ogłupić nasze społeczeństwo sprawiając wrażenie, że głosów jemu podobnych jest wiele. To tylko jedna osoba - najpewniej celowo sponsorowana z zewnątrz, siedząca gdzieś na urzędniczym stołku za nasze podatki dzieląca i skłócająca naszą społeczność, Kaszubów, Polaków.. Wcześniej dzień po dniu bezrefleksyjnie i z premedytacją namawiał nas do dziabania się nieprzebadanym cholerstwem powodującym zakrzepice i wiele różnych powikłań forsowanym przez wielkie koncerny farmaceutyczne - nie posługując się żadnymi rzetelnymi dowodami na skuteczność ów preparatu. Za pieniądze sprzeda nas wszystkich.
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 09.05.2022, 09:31
Janek - putinowski pustostan umysłowy, dzban nad dzbany, ruski troll. Mógłbym tak dalej ale te dwa zwoje umysłowe, które posiada już się pewnie zagrzały.

Pozostałe