Będą brali do wojska

  • 09.05.2022, 12:35 (aktualizacja 09.05.2022, 16:00)
  • @ admin24
Będą brali do wojska pixabay.com
W dniach od 30 maja do 15 czerwca 2022 r. na terenie Powiatu Kościerskiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. Powyższy terminarz nie uwzględnia sobót.

Siedzibą Powiatowej Komisji Lekarskiej będzie budynek AQUA Centrum Kaszubskie Centrum Sportowo – Rekreacyjne przy ul. Hallera 2 w Kościerzynie.

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia.

Tegoroczna kwalifikacja dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2003 roku. Oprócz nich stawić się muszą mężczyźni urodzeni w latach 1998-2002, którzy nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej, a także osoby urodzone w latach 2001-2002, które zostały uznane za czasowo niezdolne do służby i właśnie upływa termin tej niezdolności.

Wezwanie do kwalifikacji wojskowej obejmuje również kobiety urodzone w latach 1998-2003 – absolwentki lub studentki kierunków medycznych, weterynaryjnych lub psychologicznych. Stawić się przed komisją powinny także osoby, które zgłosiły się na ochotnika do pełnienia służby wojskowej, ale nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej (kategorii).

Wezwania do stawienia się przed komisją przesyłane są imiennie. W mieście i każdej gminie z terenu powiatu kościerskiego znajdują się również obwieszczenia o obowiązku poddania się kwalifikacji. Nieodebranie wezwania nie zwalnia z obowiązku stawienia się przed komisją.

Stawienie się przed komisją jest obowiązkowe. Osoby, które tego nie zrobią bez uzasadnienia przyczyny, mogą zostać przymusowo doprowadzone przez policję; grozi im za to również kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Osoby wezwane do kwalifikacji wojskowej są zobowiązane zgłosić się na wezwanie w miejscu i terminie określonym w wezwaniu.

Osoba stawiająca się do kwalifikacji wojskowej przedstawia:

1. wójtowi lub burmistrzowi:

  1. dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości,
  2. dokument potwierdzający przyczyny niestawienia się do kwalifikacji wojskowej, jeśli stawienie się do kwalifikacji wojskowej w terminie określonym w wezwaniu nie było możliwe;

2. powiatowej komisji lekarskiej:

  1. posiadaną dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych, przeprowadzonych w okresie dwunastu miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej;

3. wojskowemu komendantowi uzupełnień:

  1. aktualną fotografię bez nakrycia głowy,
  2. dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia lub pobieranie nauki (świadectwa, zaświadczenia, legitymacje),
  3. posiadane kwalifikacje zawodowe (np. prawo jazdy).

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 12.05.2022, 10:34
Janek - putinowski pustostan umysłowy, dzban nad dzbany, ruski troll. Mógłbym tak dalej ale te dwa zwoje umysłowe, które posiada Janek dzbanek już się pewnie zagrzały.
Janek
Janek 12.05.2022, 19:07
Wnikliwy pseudo "kaszubie'" spełniasz zadania obcego wpływu i nosisz znamiona zdrady naszego państwa, bo ktoś ci dobrze za to płaci. Wiemy, gdzie cię szukać anty-polski ssynu z urzędu! Neonazistowska Ukraina utożsamiająca się z hitlerowską symboliką i z ideologią rowera Stepana Bandery mordujących swoich ukraińskich ale jednak zachowujących swoją tożsamość z Rosją obywateli w Donbasie. Na mapach google maps (już od dawna nie uświadczycie, co wyrządziły oligarchiczne bataliony AZOW'a na tych terenach - wspierane przez zgniły do cna, zniewieściały moralnie "zachód". Po której stronie staniemy - wygody i bardzo kolorowych opakowań z żywnością nafaszerowaną trucizną, czy zdrowemu rozsądkowi??
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 16.05.2022, 09:31
Janek - putinowski pustostan umysłowy, dzban nad dzbany, ruski troll. Mógłbym tak dalej ale te dwa zwoje umysłowe, które posiada Janek - dzbanek już się pewnie zagrzały.
do Tiny nieuka
do Tiny nieuka 12.05.2022, 09:19
Nagrania prawdy z monitoringu przemysłowego jak ruscy najeźdźcy zabijają cywili, których też chronią międzynarodowe konwencje:
https://wiadomosci.wp.pl/rosyj…
Tina
Tina 13.05.2022, 00:57
Do "do Tiny nieuka", przechodzisz, czy przeszłeś już pranie mózgu!
@
@ 12.05.2022, 23:52
A co ma piernik do wiatraka?
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 11.05.2022, 08:42
Janek, TINA, @ to ruskie, śmierdzące onucą popychadło, które za nic nie warte ruble szkaluje Polskę i Polaków. Wylej na siebie wiadro wazeliny i całym sobą wejdź w żopu zbrodniarzowi wojennemu putinowi.
Janek
Janek 12.05.2022, 17:57
Usłużna mendo systemowa (bo inaczej nie da się ciebie określić) na urzędowym stołku, egzystującym za nasze podatki - to właśnie tobie nie śmierdzą srebrniki i to właśnie ty sam wchodzisz swoim anty-polskim sponsorom "w żopu". Powielasz tylko propagandę głównego ścieku, gdzie nic nie jest prawdą. Te ścierwo-media nie mają nawet honoru sprostować swoich kocopołów gdy praktycznie wszystkie ich pseudo informacje zostają podważone, obalone i które nie mają żadnych podstaw w faktach, rzeczywistości! Pseudo-informacje podawane przez nie są przekłamane, tendencyjne, stronnicze i co najważniejsze - anty Polskie !!! Gdzie jest nasze prawo i dlaczego nie walczy się z fejk-niusami w mainstreamie? Zamiast tego walczą wyłącznie z racjonalnie, rozsądnie, logicznie i analitycznie myślącymi Polakami którzy się nie zgubili w nawale dezinformacji ! Pchają nas (a ty wnikliwy srollu, pseudo kaszubie razem z nimi) w militarny konflikt z mocarstwem atomowym w interesie okrutnie zepsutych moralnie, bezwzględnych i niezwykle agresywnych człekopodobnych pejsatych elit zza oceanu ! Śmierć wrogom Polski !!!
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 16.05.2022, 09:32
Janek - putinowski pustostan umysłowy, dzban nad dzbany, ruski troll. Mógłbym tak dalej ale te dwa zwoje umysłowe, które posiada Janek - dzbanek już się pewnie zagrzały.
Janek
Janek 12.05.2022, 18:13
Suwerenny PL :
https://www.youtube.com/watch?…
@
@ 10.05.2022, 22:52
A jak się przygotowują do wzięcia udziału jako żołnierze we wojnie polskie kobiety? Jak to będzie zimą w okopach itd.Ponieważ większość o ustawie zmuszającej Polki do udziału we wojnie jako żołnierze (wyjątek-ciąża i do pół roku po porodzie) nie słyszała (TV nie mówiło?)
@ jak parówka
@ jak parówka 10.05.2022, 23:29
Polskie kobiety są waleczniejsze i mądrzejsze od takich cieci jak ty ruska paranojo.
@
@ 12.05.2022, 23:54
Prawda POLSKIE KOBIETY są waleczne, nie tak jak ty "ZDRAJCO,, siejesz propagandę za judaszowe zielone!
@
@ 10.05.2022, 22:57
W razie czego niech KACZOR na swoim KOCIE jedzie na NIE NASZĄ WOJNĘ walczyć za swoich ziomków!
Jerzy
Jerzy 10.05.2022, 22:44
Admin wzbudza sensacje z faktu oczywistego i cyklicznego dając paliwo wszelkiej maści dewiantom intelektualnym typu kamraci, proputinowcy, antyszczepionkowy i inni popaprańcy. Przecież kwalifikacje wojskowe są oczywiste bez względu na sytuację geopolityczną na świecie w większości cywilizowanych krajów. Redaktorze Weenncki ile trzeba mieć złej woli żeby podbijać emocje dać taki tytuł.
Janek
Janek 12.05.2022, 16:23
Wnikliwy srollu systemowy, ty się uważasz za inteligentnego?? I kto tu zaśmieca forum swoimi prostackimi, prymitywnymi wywodami kopiuj-wklej, ivdy nie posługując się jakimś głębszym przemyśleniem. Potrafisz tylko bez argumentów obrażać innych, włącznie z redakcją. Tobie żaden psychiatra nie pomoże...
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 16.05.2022, 09:32
Janek - putinowski pustostan umysłowy, dzban nad dzbany, ruski troll. Mógłbym tak dalej ale te dwa zwoje umysłowe, które posiada Janek - dzbanek już się pewnie zagrzały.
иди нахуй
иди нахуй 10.05.2022, 23:32
Wystarczy być putlerowską onucą zarabiającą w rublach. Takich w Polsce niestety, wbrew pozorom, nie brakuje.
Janek
Janek 10.05.2022, 15:03
To"profesjonalna armia sojuszu państw zachodu, czyli NATO, nie jest w stanie otwarcie przeciwstawić się armii rosyjskiej?? Rekrutują więc naszych młodzieniaszków na ewidentne mięso armatnie w imię anglosasko-zydowskich geszeftów?! Won z Polski banksterzy!!! Za co więc wam płacimy okupanci!!!
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 11.05.2022, 08:42
Janek, TINA, @ to ruskie, śmierdzące onucą popychadło, które za nic nie warte ruble szkaluje Polskę i Polaków. Wylej na siebie wiadro wazeliny i całym sobą wejdź w żopu zbrodniarzowi wojennemu putinowi.
Jerzy
Jerzy 10.05.2022, 22:46
idiotyczny i kretyński komentarz Janka no ale czego się spodziewać po "onucy"?
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 10.05.2022, 11:12
Idiotyczny tytuł.
Janek
Janek 13.05.2022, 01:29
- nie przeszło ci przez myśl że może sam jesteś idiotą?
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 16.05.2022, 09:33
Janek - putinowski pustostan umysłowy, dzban nad dzbany, ruski troll. Mógłbym tak dalej ale te dwa zwoje umysłowe, które posiada Janek - dzbanek już się pewnie zagrzały.
Tina
Tina 10.05.2022, 12:31
A to było bardziej idiotyczne:
Odwdzięczyła się ukraińska towarzyszka "Lempart,, za gościnę w Polsce tak, że teraz to my Polacy jesteśmy uznawani za dzicz atakującą dyplomatów !!!! Zaznaczam, że nic nie jest wspominane w zachodnich mediach, że dokonała to pani z "u,,. Wina spada na Polaków!!!
Janek
Janek 12.05.2022, 10:48
Jeszcze w wielu propagandowych.mediach próbowali wmówić nam, że to była prowokacja że strony Rosji... Nie przewidzieli głąby, że zostanie ta osoba zidentyfikowana. Ręce opadają co z nami wyrabiają...
Bronimy Munduru dla Przyszłych Pokoleń :
https://rumble.com/v14fitb-sto…
Tina
Tina 11.05.2022, 22:24
Odbiło się to szerokim echem w zachodnich mediach , wszystkie wiadomosci i przypominanie, że to niezgodne z prawem międzynarodowym....wstyd za rząd "ukropolinu", że nie zareagował odpowiednio.... widocznie była to ustawka, by Polskie wepchnąć do NIE NASZEJ WOJNY!!!
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 11.05.2022, 08:43
Janek, TINA, @ to ruskie, śmierdzące onucą popychadło, które za nic nie warte ruble szkaluje Polskę i Polaków. Wylej na siebie wiadro wazeliny i całym sobą wejdź w żopu zbrodniarzowi wojennemu putinowi.
иди нахуй
иди нахуй 10.05.2022, 23:34
Dyplomatą nazywasz notorycznego kłamcę twierdzącego, że Bucza była "inscenizacją"? Trzeba być totalnym ignorantem lub opłacanym trollem, żeby coś takiego powiedzieć. Ewentualnie dwa w jednym.
@
@ 12.05.2022, 23:57
A nie była?
Tina
Tina 12.05.2022, 00:33
Czy Iryna Zemliana trafiła już do aresztu za napaść na dyplomatę obcego państwa ?
"Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dopuszcza się czynnej napaści na osobę należącą do personelu dyplomatycznego przedstawicielstwa obcego państwa albo urzędnika konsularnego obcego państwa, w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 Art paragraf 2 KK."
Czy Polska jest jeszcze państwem prawa czy goście z Ukrainy są ponad prawem ?
@
@ 10.05.2022, 23:43
Obowiązuje prawo dyplomatyczne, a swoje stosuj na twojej "U"! A opłacanym TROLEM to jesteś ty!
Tina
Tina 11.05.2022, 21:50
Brawo! Nieuki nie znają prawa!
Tina
Tina 12.05.2022, 00:36
"NIEUK" nie wie, że obowiązuje Konwencja Wiedeńska!
do Tiny nieuka
do Tiny nieuka 12.05.2022, 09:09
Mądralo a jaka konwencja chroni cywili, kobiety i dzieci przed rozstrzelaniem z rąk rosyjskiego agresora?
https://wiadomosci.wp.pl/konwo…
Tina
Tina 13.05.2022, 01:00
No jaka chroni dyplomatów?
"do Tiny nieuka " oj chyba już przeszłeś pranie mózgu!
Janek
Janek 12.05.2022, 11:07
Jak to jest, że banderowcy bombardowali Donbas, zabijając swoich obywateli od 2014r i wp.pl nawet słowem nigdy nie wspomniała o tym ludobójjstwie? Sprawiedliwość wg Kalego??
Janek
Janek 12.05.2022, 10:01
A jak to jest, że banderowzcy ombardowali Donas, za ijając swoich obywateli od 2014r i wp. pl nawet słowem nie wspomniała o tym ludobójjstwie? Sprawiedliwość wg Kalego??
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 16.05.2022, 09:34
Janek - putinowski pustostan umysłowy, dzban nad dzbany, ruski troll. Mógłbym tak dalej ale te dwa zwoje umysłowe, które posiada Janek - dzbanek już się pewnie zagrzały.

Pozostałe