Uczniowie dbają o Łubianę

  • 08.06.2016, 13:11 (aktualizacja 09.06.2016, 13:34)
  • Krzysztof Wencki
Uczniowie dbają o Łubianę
W Gminie Kościerzyna coraz więcej zieleni, tym razem pojawiła się ona przy ulicy Jeziornej w Łubianie. Wszystko dzięki współpracy z Urzędem Gminy Kościerzyna, w ramach której powstały już drewniane altanki oraz miejsce na ognisko.

Łubiana staje się coraz bardziej atrakcyjna nie tylko dla samych mieszkańców, ale również dla odwiedzających ją turystów. Dzięki współpracy z Zakładem Sportu Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna uczniowie gimnazjum z Zespołu Kształcenia w Łubianie posadzili kolejne drzewka – tym razem były to thuje, które ozdobiły ulicę Jeziorną. Pracę nadzorowała Katarzyna Paszylk – biolog z Zespołu Kształcenia w Łubianie oraz opiekun tamtejszego koła ekologicznego.

 

Katarzyna Paszylk: Cały czas współpracujemy z Urzędem Gminy i otrzymaliśmy też już w zasadzie po raz kolejny drzewka, dlatego że dzisiaj sadzimy thuje tutaj w tych takich betonowych doniczkach, które znajdują się tutaj przy alejce i jest to taka całościowa współpraca.

 

Pani Katarzyna podkreśla również, że sadzenie thuji to nie jedyna aktywność koła ekologicznego.

 

Katarzyna Paszylk: Jeżeli chodzi o inną aktywność, z którą mamy do czynienia, mieliśmy też taką akcję sadzenia drzewek były to jawory i klony, natomiast koło ekologiczne zajmuje się różnego rodzaju badaniami, obecnie przeprowadzamy badania czystości powietrza na terenie Łubiany na podstawie skali porostowej chodzimy tu w różne miejsca i też to cały czas badamy.

 

Wszystkie efekty współpracy z Urzędem Gminy Kościerzyna oraz wynik pracy uczniów gimnazjum można podziwiać przy ulicy Jeziornej, która jest alejką bezpośrednio prowadzącą do Jeziora Granicznego.  

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Michał
Michał 09.06.2016, 22:36
miło że dbacie o piękno Waszej miejscowości. Gratuluję.

Pozostałe