Przyszłość już się rozpoczęła ? Zobacz co nas czeka

  • 11.05.2022, 10:42 (aktualizacja 11.05.2022, 10:50)
  • Źródło: https://treborok.wordpress.com/przyszlosc-juz-sie-rozpoczela/
Przyszłość już się rozpoczęła ? Zobacz co nas czeka Kadr z filmu :Przyszłość już się rozpoczęła/ Youtube
W obszernych zasobach internetu znaleźliśmy naszym zdaniem bardzo ciekawą wizję przyszłości. Film powstał w 2013 roku i patrząc na otaczajacą nas rzeczywistość staje się jak najbardziej aktualny. Myśl przewodnia filmu to: "Człowiek nie może przedstawić tego, czym nie może być". Autor stawia tezę , że aktualnie jesteśmy świadkami i uczestnikami nie tylko nowej epoki historycznej, ale również nowego etapu ewolucji człowieka. W rozumnym cywilizacyjnym stanie nigdy to nam się jeszcze nie zdarzyło. Wszystko, co wydawało się nam fantastyczne jutro, na naszych oczach robi się niewiarygodnie prawdziwe już dziś. Przyszłość już się rozpoczęła! O tym, jaka ona będzie, jest ten film!

 

Rozumny obszar

Czeka nas życie online. W każdej sekundzie, każdy człowiek, każdy przedmiot w jednej sieci, tworzy globalną rozumną
przestrzeń – gigantyczną społeczną sieć: biometryczne dowody osobiste, ID najpierw zewnętrzne, potem wbudowane w ciało, one zastąpią – portfel, konto w banku, prawa, ubezpieczenie a później, terminal więzi. Nasza własność obsługiwana będzie z dowolnego punktu na świecie. Ale bynajmniej nie wszyscy będziemy stale z tego korzystać.

A znaczy to, że systemy czasowej i wspólnej własności zastąpią nam zwykłe: „to moja rzecz!” Ważne będzie, do jakiego systemu wejdziesz, jaka korporacja wyznaczy ci twoją funkcję. Korporacja weźmie na siebie twoje bezpieczeństwo, kontrolę samopoczucia, kontrolę jakości kupowanych produktów, rozrywkę, wykształcenie i zatrudnienie wewnątrz korporacji, w przypadku, jeśli za podłączenie do systemu nie masz czym płacić.

Przyszły świat jest zbyt złożony, aby być anonimowym i na tyle prosty, żeby każdy oglądał się na każdego. W pewnym momencie wszyscy zostaniemy dobrowolnymi uczestnikami reality show i będziemy płacić za możliwość pobytu w offline. Umrą papierowe dokumenty, państwowe usługi będą oddane na outsourcing Life Style (zlecanie stylu życia) korporacjom i prowadzone w trybie online. Biurokracja w obecnej formie praktycznie zniknie, funkcje państwa zostaną ograniczone do roli kontrolera, sędziego i prawodawcy. Część ważnych decyzji, które przejmą władze sądowe i ustawodawcze, będą aprobowane w otwartych głosowaniach online, co upamiętni epokę prostej demokracji. Tradycyjne środki masowego przekazu w końcu znikną, zostaną one zastąpione przez system wyboru treści, które staną się nowymi mediami.

01-pj

Najważniejszym zawodem w mediach na świecie stanie się menedżer przepływów informacji. W rzeczywistości, każdy sam stanie się środkiem masowego przekazu – tanie środki produkcji, wszechobecne online i możliwość wejścia bezpośrednio w eter z każdego dowolnego punktu. Sieci korespondentów z samych obywateli zmienią system tworzenia wiadomości. W krótkim czasie wszystko co nas otacza przedstawiać będzie reklamy i miejsca – miejsca, które zaproponują ci wszystko co zechcesz, wiedząc o twoich namiętnościach, twoim trybie życia. Już dzisiaj producenci telefonów i systemów operacyjnych, serwisy pocztowe i sieci społecznościowe wiedzą wszystko o wszystkim!

Możliwy będzie wariant, w którym będziesz mógł wybrać asortyment tylko w zakresie korporacji Life Style. Zobaczymy na naszych ekranach wskrzeszenie starych gwiazd, w swoich nowych filmach będą błyszczeć młodzi Marylin Monroego i Marlon Brando.Usłyszymy nowe piosenki Elvisa Presleya i Michaela Jacksona, prawdziwych aktorów coraz częściej zastępować będą wirtualni. Sami będziemy mogli brać udział w tworzeniu filmów i gier. Zamawiać swoje finały i rozwój wydarzeń, świat, kino i gry komputerowe połączą się w jedno. Kina, które znamy teraz, stopniowo staną się taką samą rzadkością, jak dzisiejsze tradycyjne teatry. Nieuchronnie pojawią się nowe dyscypliny sportowe, nowe globalne gry, dorównujące popularnością piłce nożnej. Równolegle ze zwykłymi igrzyskami olimpijskimi odbędą się cyberolimpijskie gry, które z czasem zdobędą dużą popularność.

Nowe technologie pozwolą na zupełnie inne otrzymywanie wideo-informacji. Jakość obrazu i dźwięku stale będzie rosła. Całkowite zwiększenie szybkości przekazu i otrzymywania danych, wzrost magazynowania informacji zmienią nasz obraz życia:
„Zdobywać będę wykształcenie w domu, całe moje życie jest zapisane”,
„Odbywam narady w łóżku”,
„Moje towarzystwo ubezpieczeniowe kontroluje poziom cukru we krwi”,
„Jestem na urodzinach przyjaciela, nie schodząc z kanapy”.

Właściwie, w tej chwilę zaczyna się nowy etap w życiu ludzkości – Wszechobejmująca Wirtualna Rzeczywistość.

W zasięgu wzroku: Nowe światy

Często widzimy ją w filmach, częściowo jesteśmy w niej już teraz, ale do tego momentu, kiedy będziemy mogli w pełni
pogrążyć się w Nowe Światy, trzeba jeszcze dożyć… Bóg nie jest tym, który kieruje – Bóg jest tym, który pisze kod dając algorytmy rozwoju tworzącego środowiska. Programiści – bogowie nowego świata, właśnie oni będą tworzyć dla nas nieskończone światy, w których możemy być tymi kim zechcemy. Żyć tam, gdzie chcemy, i tak jak zechcemy. Żadnych ograniczeń – płać i żyj!

Bardzo szybko wirtualny powierzchnia średniego miasta będzie mieścić się w pudełku do butów lub rozpraszać w milionach komputerów. Będziecie mogli mieć pokój o powierzchni 3 m/kw. w getcie i żyć w zamku nad brzegiem morza. Wirtualna rzeczywistość będzie znacznie tańsza od realnej. Możecie być przykuci do łóżka ale być mistrzami w bieganiu, brzydkim i słabym, ale stać się pięknym i silnym, bo przecież ciało jest powłoką waszego umysłu, przy tym nie ważne, gdzie terytorialnie się znajdujecie. Możecie żyć w jednym miejscu a pracować, uczyć się, leczyć na różnych kontynentach.

W zasadzie Świat Przyszłości to świat bez geografii, transgraniczny i ponadnarodowy, świat niezliczonych społeczeństw. Stworzenie nowych światów i emigracja w nich, jest jednym z wiodących kierunków ewolucji człowieka, ewolucje wewnątrz siebie. Znajdując się w wirtualnych światach możemy być wszędzie i kim sobie życzymy, dowolnie zmieniając właściwości naszego ciała i otaczającego świata. Ale wrócimy do realności, wszystko to trzeba zbudować i obsługiwać. Do tego wszystkiego trzeba będzie przeżyć swoje katastrofy, wojny i epidemie.

Świat, który nas otacza jeszcze nieprędko pójdzie w zapomnienie, zostawiwszy nam obszar do szczęścia w wirtualnej nirwanie.

Pokrótce skupimy się na konkretnych sektorach:

Energia

Dla wszystkiego, co nas będzie otaczać niezbędna stanie się kolosalna ilość energii. Podstawowym jej źródłem za jakiś czas będą węglowodory. Na ich miejsce przyjdą nowe – energia z surowców wtórnych, odnawialne źródła energii: woda, słońce, wiatr. Ale podstawową w przyszłość będzie bezpieczna energia z atomu. Tylko atom w możliwej do przewidzenia przyszłości może zapewnić ludzkości tyle energii,  ile to będzie konieczne, aby otworzyć się na możliwość okołoziemskiej przestrzeni kosmicznej, długotrwałych lotów kosmicznych. Ważne aby nie tylko zwiększać moce, ale również zmniejszać straty. Ideą przewodnią w przyszłości będą oszczędności, racjonalne wykorzystania i zwiększenie efektywności energetycznej.

02-pj

Ludzkość jeszcze długo będzie zależna od jedzenia. Spożywczy deficyt w warunkach stale rosnącej liczby ludności rozwiążą genetycznie modyfikowane produkty. Ale na miejsce tych bardzo wydajnych produktów (i zwierzęcych) przyjdą sztucznie stworzone. Rozwój biochemii pozwoli stworzyć generację drukarek, z których produkty będzie można drukować, wtedy kiedy zapragniemy jabłko lub kawałek mięsa nie trzeba będzie sadzić drzewa lub hodować krów. Potrzebny będzie tylko surowiec organiczny w specjalnym urządzeniu i chwilę czekać. Za 50 lat ciału ludzkiemu nie będzie pożywienie w obecnej formie, będzie raczej potrzebował energii, którą będzie otrzymywał z pożywienia lub innych form razem z innymi zwykłymi komunikacjami.

Wojna

Wojna przyszłości – to wojna permanentna, przychodząca zawsze jako element globalnej konkurencji. To wojna na odległość, wojna maszyn, technologii informacyjnych i zaprogramowanych kodów. W tej wojnie najlepsi będą gracze i programiści. Kierowane mikro i makro maszyny będą wykonywać bojowe zadania, działanie których być może będzie całkowicie niezauważalne, jak również do pewnego stopnia nie będzie widoczna walka o gromadzone dane lub odcięcie komunikacji.Wojna na dużą skalę, w szerokim rozumieniu zniknie aby zrobić miejsce innym sposobom osiągania celów, przekształcona całkowicie w operacje specjalne.

Medycyna

Postęp inżynierii genetycznej i transplantologii pozwoli nam uniknąć wielu chorób, poprawi genom i znacznie zwiększyć długość życia. Rozwój sieci pozwoli zdalnie w sposób ciągły obserwować stan zdrowia. Diagnostyka, konsultacje i obserwacje online staną się codziennością, a możliwość robotyki pozwoli operować na odległość. Rodzenie dzieci nie będzie tak bolesne. Ciąża, na ogół, będzie wyciągana ze ścianek łona matki. Starzejące się organy będą zamieniane na nowe, wyhodowane z genetycznego materiału pacjenta. Pozwoli to na zbliżenie się do nieśmiertelności, do czego jeszcze wrócimy…

Edukacja

Możliwość natychmiastowego dostępu do każdej wiedzy, będzie wszędzie zdalne, doprowadzając do powszechnego
rozszerzania domowej i zaocznej formy nauki. Główną funkcją szkoły lub organu państwowego będzie, nie kształcenie a weryfikowanie otrzymywanej wiedzy i wydanie dyplomu. Szkoły i uczelnie w swojej dotychczasowej formie będą stopniowo zanikać. Na przykład, w jednej szkole lub na uczelni będzie mogło uczyć się kilkaset tysięcy uczniów. W przyszłości proces zdobywania wiedzy i umiejętności zostaną zredukowane do pobrania niezbędnego oprogramowania. Pytanie jedynie o koszt i dostępność programów!

Opanowanie przestrzeni

Z czasem przemieszczanie na obszarze Ziemi znacznie się skróci. Do tego momentu ludzkość zacznie wykorzystywać latanie w atmosferze, a później orbitę okołoziemską, jako środka do transportu. A później i życia. Z chwilą zwiększenia ludności Ziemi wzrośnie potrzeba opanowania jeszcze niewykorzystanych obszarów: północ, oceany, powietrze, kosmos, wirtualną rzeczywistość.

Będą tworzone całe miasta z wewnętrznym mikroklimatem, w których życie w sposób minimalny będzie zależało od warunków zewnętrznych. Te miasta staną się pierwowzorami pierwszych osad na innych planetach. Życie w wirtualnej rzeczywistości pozwoli na maksymalne zagęszczenie i ograniczenie potrzeby podróżowania. Pozostałe środowiska będą sprzyjać tworzeniu autonomicznych społeczności. Wiele miast zniknie. Rola geograficznego rozmieszczania obiektów zostanie sprowadzona do minimum.

Geopolityka

Świat już jest pełen narodowych, politycznych i społeczno – kulturowych ograniczeń. Obecnie odbywa się proces podziału wpływów i umocnienie światowych regionalnych centrów. Te ograniczenia zostaną pokonane, i świat w końcu stanie się ogromnym Babilonem z jednolitą walutą i językiem, sprowadzony do jednego politycznego mianownika, kierowany przez rząd światowy. Geopolityka zniknie, zniknie narodowa świadomość, jeżeli sztucznie nie zostanie zachowywana. W globalnym świecie, w modelach demokratyczno – politycznym, kapitalistyczno-ekonomicznym rola państwa zostanie znacznie ograniczona, zastąpią ją prywatne korporacyjny państwa ale z możliwością wyboru środowiska zamieszkania niezależnie od położenia geograficznego, źródła energii i pożywienie co uczyni człowieka niezależnym, i spowoduje rozpad Babilonu na miliony księstw.

03-pj

Nastąpi era nowej geografii politycznej – imperia powstają i rozpadają się na wiele części, pojawiają się ponownie i znów rozpadają, tak pulsuje nasza historia. W tych warunkach wśród państw pozostaną te, które oddadzą swoim obywatelom część swobód politycznych i ekonomicznych. Mogą „związać” ich ze sobą i przeczekać katastrofę drugiego Babilonu, zachowując naród i tożsamość.

Roboty

Naszymi rękami, oczami, uszami, naszymi niewolnikami, a być może i przekleństwem naszego gatunku, staną się roboty. Właśnie one będą produkować, ubierać, leczyć, walczyć, myśleć, a możliwe, że nawet w dalszej perspektywie żyć za nas. Najpierw cała pracę fizyczną, a potem dużą część umysłowej wezmą na siebie wysoko zaawansowani pomocnicy człowieka. Spowoduje to zmianę rodzaju działalności człowieka. Czeka na nas nowy renesans kultury i sztuki ale również czekają nowe zagrożenia. Co będzie jeśli szybki, znacznie trwalszy, niezwykle mądry organizm z sieciową świadomością, stworzony na nasz obraz i podobieństwo zrozumie siebie???

04-pj

Za horyzontem…

ŚMIERCIĄ
ŚMIERĆ
POPRAW

Życie człowieka jest bezsensowne! Lecimy nie wiadomo gdzie, kiedy i dokąd. Gdzieś na skraju, a może w środku niesamowitej przestrzeni, która dla nas jest śmiertelna. Nie wiemy kto, kiedy i po co stworzył całą tę iluminację, ale wiemy na pewno, że możemy odkrywać siebie i świat wokół, nieustannie się czegoś nowego ucząc, w ten sposób uzasadniając przed sobą swoje istnienie. Nasze ciała są słabe, szybko gniją, łatwo się łamią, potrzebują określonego nienaturalnego dla większej części Wszechświata środowiska.

Nasze umysły są znacznie silniejsze, ale mają swoje ograniczenia. Dla tego aby wyjść poza ramy ziemskiej i wokółziemskiej przestrzeni, pokonać dyskryminację Wszechświata, polecieć do Nowego Świata, zobaczyć inne Światy – musimy przestać być ludźmi, takimi którymi teraz jesteśmy. Powinniśmy być bardziej wytrzymali, długowieczni i mądrzejsi. Powinniśmy pokonać Śmierć! Ale paradoksem jest to, że odzyskując życie wieczną lub prawie wieczne, zabijemy człowieka jako gatunek (rodzaj, formę)!

W XXI wieku, możemy zrobić kolejny krok w naszej ewolucji – pierwszy, samodzielny.

A potem…

Czeka na nas już zupełnie inna historia!

koniec

Źródło: https://treborok.wordpress.com/przyszlosc-juz-sie-rozpoczela/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

@
@ 15.05.2022, 20:18
Do tego dążą tyrani, psychopaci w naszych rządach. A plebs, dalej śpi. Ciekawy film.

Pozostałe