Magdalena Mielnik dwa razy na podium

  • 11.05.2022, 14:23 (aktualizacja 11.05.2022, 15:51)
  • @ admin24
Magdalena Mielnik dwa razy na podium Bogdan Mielnik
Dwa brązowe medale wywalczyła Magdalena Mielnik podczas Otwartego Międzynarodowego Pucharu Województwa Śląskiego „Silesia Cup” w karate tradycyjnym, który odbył się w minioną niedzielę w Bytomiu. Był to jeden z największych turniejów karate tradycyjnego w Polsce, a na starcie stanęli m.in. medaliści mistrzostw świata i Europy z czterech państw.

Była to trzynasta edycja tego turnieju a jego wyjątkowość polegała na tym, że w tym roku padł rekord frekwencji uczestników biorących udział w zmaganiach. W hali Na Skarpie w bytomskiej dzielnicy Szombierki, wystartowało 650 karateków z 37 klubów czterech państw: Polski, Ukrainy, Czech oraz Litwy.

Zgodnie z przewidywaniami zawody zdominowane zostały przez reprezentantów Polski, zaliczających się od lat do czołówki światowej. Jedną z najjaśniejszych postaci turnieju była mieszkanka Nowej Karczmy w powiecie kościerskim Magdalena Mielnik, która jako jedyna zawodniczka w kategorii kobiet dwa razy stanęła na podium. Wystartowała w konkurencji kata w której prezentuje się sekwencje technik ataku i obrony, połączone z określonym poruszaniem, przyjęciem ściśle określonej pozycji i sposobu oddychania oraz w konkurencji kumite, czyli walkach wręcz.

W obu konkurencjach przedarła się do strefy medalowej, plasując się ostatecznie na trzecich miejscach. Start w zawodach był dla naszej reprezentantki jednym z elementów przygotowań do Mistrzostw Polski, które odbędą się za niespełna miesiąc w Zielonej Górze. 

Organizatorem tej prestiżowej imprezy był klub karate MUKS Ippon Bytom, a swój patronat nad nią roztoczył Polski Związek Karate Tradycyjnego i  Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.
Przed i w trakcie zawodów zorganizowano zbiórkę leków i środków medycznych dla Ukrainy. W sumie zebrano osiem wielkich kartonów medykamentów, które zabrała ze sobą ekipa z Ukrainy, z zamiarem przekazania ich najbardziej potrzebującym i poszkodowanym przez działania wojenne. 

 

@ admin24

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jurek
Jurek 13.05.2022, 00:06
Super. Gratulacje. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

Pozostałe