czwartek, 28 marca 2024 11:22

15 medali kościerskich pływaków

7 i 8 maja w Gliwicach odbywały się Mistrzostwa Polski w Pływaniu. W zawodach wzięły udział dwa kościerskie kluby pływackie Aqua Sport i UKS Wodniacy Garczyn. Nasi zawodnicy wywalczyli 15 medali.

W rywalizacji udział wzięło 178 zawodników z kilkunastu klubów, a wśród nich 10 zawodników KS Aqua Sport(sekcja pływania i ratownictwa wodnego PCM Garczyn) i 7 UKS Wodniacy Garczyn.

Podopieczni trenerów Damiana Narlocha i Michała Zaracha wywalczyli 15 medali:

W kategorii E(do 11 lat)
Monika Zarach wywalczyła srebrny medal w konkurencji 400pp(monopłetwa po powierzchni), na dystansie 100pp wywalczyła brązowy medal, a na 200pp ponownie srebrny.
Nina Kucharska (200pp) wywalczyła brązowy krążek

W kategorii D (12 - 13 lat)
Wiktoria Lellek wywalczyła dwa tytuły wicemistrzyni kraju na dystansie 50 i 200pp.
Filipowi Komarowi do Mistrzostwa Polski zabrakło zaledwie 0,05s na dystansie 50bf(dwie płetwy), natomiast na dystansie 200bf wywalczył brązowy medal.

W kategorii C ( 14 - 15 lat)
Anna Szybalska dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium. Pierwszy raz płynęła na dystansie 100m pod wodą(z automatem i z butlą) oraz na 200 pp.

Anna Tarnowska wywalczyła brązowy medal również w konkurencji 100m pod wodą.

Klaudia Bida stanęła na najniższym stopniu podium w najdłuższym wyścigu(1500pp).

Jan Marchewicz  wywalczył MISTRZOSTWO POLSKI na dystansie 100m pod wodą, a wyścig 50m pod wodą ukończył na 3 miejscu. Również świetnie spisał się Filip Hinc w konkurencji 100m pod wodą, ponieważ uplasował się tuż za Jankiem Marchewiczem, co pozwoliło mu cieszyć się z wicemistrzostwa kraju.

Władze klubu składają wielkie podziękowania sponsorom i szukają kolejnych ludzi dobrej woli, którzy zechcą choć w małej części pomagać w organizacji wyjazdów na zawody.