Święto kościerskich strażaków

  • 11.05.2022, 14:37 (aktualizacja 11.05.2022, 16:44)
  • @ admin24
Święto kościerskich strażaków
W dniu 4 maja wszyscy strażacy obchodzą swoje święto. Międzynarodowy Dzień Strażaka przypada we wspomnienie ich patrona – świętego Floriana. W Kościerzynie strażacy świętowali w środę 11 maja 2022.

Są wszędzie tam, gdzie zagrożone są życie, zdrowie i mienie, zawsze gotowi nieść pomoc, profesjonalni i odważni - mowa o strażakach, którzy każdego roku, 4 maja obchodzą swoje święto. Jego symbolem jest czerwono-niebieska wstążeczka, która symbolizuje ogień i gaszącą go wodę. W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest, jako święto zawodowe ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W tym samym dniu świętuje zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Tegoroczne Centralne Obchody Dnia Strażaka odbyły się 6 maja w Warszawie, natomiast w Kościerzynie strażacy świętowali  5 dni później.

W trakcie środowej uroczystości podziękowano strażakom za ich poświęcenie i ofiarną pracę. Podkreślono, że czasy kiedy to strażacy jeździli tylko do pożarów, nigdy już nie wrócą. Dzisiaj od strażaka oprócz umiejętności gaszenia pożaru, wymaga się wielu innych specjalistycznych umiejętności takich jak: nurkowanie, ratownictwo medyczne, walka z zagrożeniami chemicznymi i bakteriologicznymi, wycinanie drzew itp..
 
W ubiegłym roku pomorscy strażacy wyjechali w sumie do 33 tysięcy zdarzeń na terenie całego województwa. 

Więcej w materiale :

 

@ admin24

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe