Korne.Uczcili Rotmistrza Pileckiego

  • 13.05.2022, 12:58 (aktualizacja 13.05.2022, 14:08)
  • @ admin24
Korne.Uczcili Rotmistrza Pileckiego
13 maja w szkole podstawowej im. Witolda Pileckiego w Kornem obchodzono dzień patrona. Z tej okazji uczniowie przygotowali specjalny apel, na którym zaprezentowali przygotowany specjalnie na tą okazję program artystyczny.Na koniec pojawił się także akcent polsko-ukraiński.

W piątek 13 maja w szkole podstawowej im. Witolda Pileckiego w Kornem odbył się uroczysty apel na którym uczniowie uczcili pamięć swojego patrona. 

Dzisiaj z okazji 121 rocznicy urodzin naszego patrona odbyło się święto szkoły. Odbywa się ono już od 5 lat , ponieważ w 2016 roku przyjęliśmy imię rotmistrza Pileckiego, a od 2017 czcimy jego pamięć właśnie 13 maja. W ramach apelu uczniowie wykonali poemat , oraz balladę o rotmistrzu, wręczono nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursie historycznym, jak również wyróżniono uczniów , którzy zaangażowali się razem z nauczycielami podczas II ogólnopolskiego , międzyszkolnego turnieju.- mówi dyrektor Beata Murglin

Szkoła w Kornem jest jedną z prawie 50 szkół w Polsce , której patronem jest Rotmistrz Witold Pilecki. Z racji tego uczniowie mogą dokładniej poznać życie tego polskiego żołnierza niezłomnego.

Na koniec uroczystości uczniowie zaprezentowali specjalny taniec z flagami, polską i ukraińską.

Więcej w materiale.

 

@ admin24

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe