piątek, 29 marca 2024 13:54

UKS Nowa Karczma trzecią drużyną w Polsce

Wczoraj na hali sportowej w Nowej Karczmie zakończył się trwający od wtorku 3 dniowy Finał Pucharu Polski Młodziczek w Piłce Ręcznej.Złoty medal zdobyła drużyna C&F UKPR Agrykola Warszawa, pokonując w walce o podium Bukowsko-Dopiewski KPR 20:16 (7:9).

Autor: GOKSIR Noawa Karczma

To było prawdziwe, trwające trzy dni sportowe święto. W dniach od 31.05 do 02.06 na hali sportowej w Nowej Karczmie trwały finałowe rozgrywki piłki ręcznej o Puchar Polski Młodziczek.
W turnieju wystartowało 8 drużyn z całej Polski, w tym dwie z naszego regionu , UKS Nowa Karczma i UKS Banino.
Oprócz drużyn z naszego regionu na starcie stanęły: MUKS Czarni Regimin,  SPR Grunwald Ruda Śląska, Bukowsko Dopiewski KPR, MKS Brodnica, UKPR Agrykola II Warszawa oraz C&F UKPR Agrykola Warszawa. Zespoły podzielono na dwie grupy. Do finałowego meczu zakwalifikowały się ostatecznie zawodniczki z C&F UKPR Agrykola Warszawa, które pokonały  w walce o złoto zespół Bukowsko-Dopiewski KPR 20:16 .

Trzecie miejsce zajęła drużyna UKS Nowa Karczma pokonując 32:27 konkurentów z MUKS Czarni Regimin.

W trakcie wręczenia medali wyróżniono także poszczególnych zawodników w kategoriach -