Fenomenalny występ Magdaleny Mielnik

  • 07.06.2022, 09:56 (aktualizacja 08.06.2022, 13:13)
  • Materiał nadesłany
Fenomenalny występ Magdaleny Mielnik
Rewelacyjnie spisała się Magdalena Mielnik podczas zakończonych w niedzielę XXXIII Mistrzostw Polski w karate tradycyjnym, które odbyły się w Zielonej Górze. W gronie trzystu najlepszych, polskich karateków z 45 klubów, mieszkanka Nowej Karczmy osiągnęła najlepszy wynik ze wszystkich startujących zawodników, zdobywając trzy złote oraz jeden srebrny medal.

Mistrzostwa Polski w karate tradycyjnym zawitały ponownie do Zielonej Góry po 25 latach przerwy. W hali widowiskowo-sportowej Centrum Rekreacyjno-Sportowego stawiło się trzystu najlepszych polskich karateków wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich. W tym gronie znalazła się wspierana przez gminę Nowa Karczma Magdalena Mielnik, dla której był to czternasty start z rzędu w Mistrzostwach Polski. Po raz pierwszy wystartowała w tej imprezie jako juniorka młodsza w 2009 roku. 

Zielonogórskie mistrzostwa były największą tegoroczną imprezą sportową w Grodzie Bachusa a patronat nad nią objął m.in. prezydent tego miasta Janusz Kubicki oraz regionalny ośrodek TVP w Gorzowie Wlkp., pokazujący przebieg mistrzostw. 

Magdalena Mielnik z najlepszym wynikiem

Zgodnie z przewidywaniami Magdalena Mielnik była jedną z największych gwiazd tegorocznych Mistrzostw Polski. Wystartowała w czterech konkurencjach, w tym w dwóch indywidualnych i dwóch drużynowych. W najtrudniejszej i wymagającej największej wszechstronności konkurencji indywidualnej, czyli fuku-go sięgnęła po złoty medal i tytuł mistrzyni Polski. Fuku-go to dwubój polegający na naprzemiennym prezentowaniu technik karate zwanych „kitei” i toczeniu bezpośrednich walk z rywalkami zwanych „kumite”. Drugą konkurencją indywidualną w jakiej zaprezentowała się Magdalena Mielnik to kumite, czyli walki wręcz. Tutaj także szybko i bez problemów dotarła do ścisłego finału, jednak w walce o złoto uległa swojej koleżance z kadry narodowej Karolinie Wyporek. Ostatecznie zdobyła srebrny medal. Pozostałe dwie konkurencje w jakich zaprezentowała się Magdalena Mielnik to kata drużynowe i kumite drużynowe. Pochodząca z Nowej Karczmy Magdalena Mielnik wystąpiła w tych konkurencjach w barwach najsilniejszego polskiego klubu karate – Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Wszystkie zawodniczki reprezentujące ten klub w zielonogórskich mistrzostwach to członkinie kadry narodowej, stąd zgodnie z oczekiwaniami i bez większych problemów w obu tych konkurencjach sięgnęły po złoto. 

Z czterema medalami zdobytymi w Zielonej Górze, Magdalena Mielnik zdobyła już łącznie 23 medale Mistrzostw Polski. Zdobywa je nieprzerwanie od XX Mistrzostw Polski, które odbyły się w 2010 roku. 

 

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jurek
Jurek 07.06.2022, 10:04
Dla wszystkich startujących z powiatu kościerskiego gratulacje. Magda, Brawo. Gratulacje. Pozdrawiam

Pozostałe