Ukradli ogrodzenie z cmentarza

  • 10.06.2022, 12:37 (aktualizacja 10.06.2022, 13:12)
  • @ admin24
Ukradli ogrodzenie z cmentarza
Policjanci z Posterunku Policji w Liniewa zatrzymali w minioną środę dwóch mieszkańców powiatu kościerskiego, którzy ukradli z po ewangelickiego cmentarza metalowe ogrodzenie, próbowali oddać go na złom, dodatkowo okazało się, że są sprawcami kradzieży z włamaniem do domu letniskowego. Zatrzymani mężczyźni są w wieku 23 i 37 lat.

W środę policjanci z Posterunku Policji w Liniewie otrzymali zgłoszenie o kradzieży części metalowego ogrodzenia z cmentarza po ewangelickiego.  W trakcie  kontrolowania jednego ze złomowców na terenie Kościerzyny, policjanci zauważyli, że z samochodu marki Opel, który właśnie przyjechał na skup złomu, z wnętrza wystają elementy ogrodzenia.

W wyniku przeprowadzonej kontroli okazało się, że są to elementy ogrodzenia cmentarza. Policjanci zabezpieczyli łup i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kościerskiego w wieku 23 i 37 lat. Dodatkowo kazało się, że starszy mężczyzna kierujący Oplem, nie posiadał do tego uprawnień. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Dodatkowo, podczas rewizji w mieszkaniu jednego z zatrzymanych znaleziono  sprzed wędkarski wartości ponad 4 tys. zł. Policjanci ustali, że ci dwaj mężczyźni wcześniej włamali się do domku letniskowego na terenie gminy Stężyca, skąd ukradli wędki i akcesoria wędkarskie (sprzęt trafił już do właściciela).

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem i kradzież, za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe