"Wynik sprawdzianu naszych szóstoklasistów jest wyższy niż średnia miasta, powiatu, województwa i kraju"

  • 10.06.2016, 11:10 (aktualizacja 10.06.2016, 11:47)
  • Krzysztof Wencki
"Wynik sprawdzianu naszych szóstoklasistów jest wyższy niż średnia miasta, powiatu, województwa i kraju"
Naszym gościem jest w tym tygodniu Lidia Walewska - dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie.

Rozmowę rozpoczęliśmy od wyników sprawdzianu szóstoklasistów, który, według planów Ministerstwa Edukacji, odbył się w tym roku po raz ostatni. Jak poradzili sobie uczniowie "Trójki"? Kiedy poznamy wyniki egzaminów gimnazjalnych?

Zapytaliśmy też o zmiany, które weszły w życie we wrześniu. Mowa o usunięciu niezdrowego jedzenia ze szkolnych sklepików oraz braku całorocznych zwolnień z lekcji wychowania fizycznego. Czy i jak te rozwiązania sprawdziły się w ZSP nr 3?

Jakie plany ma dyrektor względem swojej placówki? Czy w wakacje w szkole odbędą się remonty? Czy możliwe jest oddzielenie mieszczących się w jednym budynku gimnazjum i szkoły podstawowej?

Zapraszamy do oglądania!

 

 

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 17.06.2016, 16:27
Czy to prawda, że RIO nie zostawiło suchej nitki na komisji rewizyjnej, która zaatakowała Majewskiego ? Totalna POrażka te dyrdymały, które przygotowywała komisji - stek bzdur ? A kto to byŁ? 2 kobiety i 2 facetów. Czy osmieszyli się?
poczytaj ustawę
poczytaj ustawę 18.06.2016, 08:31
Izby sprawują nadzór nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego w zakresie spraw finansowych określonych w art. 11 ust. 1 ustawy o RIO oraz dokonują kontroli gospodarki finansowej i zamówień publicznych. W zakresie objętym nadzorem i kontrolą prowadzą działalność informacyjną, instruktażową oraz szkoleniową. Zgodnie z art. 171 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, działalność samorządu terytorialnego podlega nadzorowi z punktu widzenia legalności. Izby, w ramach swoich kompetencji nadzorczych: orzekają o nieważności uchwał sprzecznych z prawem bądź wskazują, że uchwała została podjęta z naruszeniem prawa, gdy naruszenie prawa jest nieistotne. W odniesieniu do uchwał budżetowych Izby wyznaczają organom samorządu termin do usunięcia sprzeczności z prawem wskazując nieprawidłowości i sposób ich usunięcia. Jeżeli właściwy organ w wyznaczonym terminie nie usunie nieprawidłowości, Kolegium orzeka o nieważności uchwały budżetowej jednostki samorządu terytorialnego. Działalność opiniodawcza i jej zakres działalności opiniodawczej związany jest z wydawaniem opinii w sprawach określonych w art. 13 ustawy o RIO. Zgodnie z art. 5 ustawy o RIO - Izby kontrolują gospodarkę finansową, w tym realizację zobowiązań podatkowych oraz zamówienia publiczne na podstawie kryterium zgodności z prawem i zgodności dokumentacji ze stanem faktycznym. Do ustawowych zadań izby należy również prowadzenie działalności szkoleniowej i informacyjnej w zakresie objętym nadzorem i kontrolą.
Zosia
Zosia 18.06.2016, 10:12
Art. 18a. ustawy o samorządzie gminnym: Rada gminy kontroluje działalność wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy; w tym celu powołuje komisję rewizyjną.
Majewski obtaża i lekceważy Radę
Majewski obtaża i lekceważy Radę 17.06.2016, 19:59
Kompetencją RIO nie jest ocena uchwał Komisji Rewizyjnej. Komisja w podejmowaniu swoich uchwał jest niezależna. Brak szacunku i lekceważenie przez Majewskiego i jego zaplecze dla decyzji radnych z Komisji Rewizyjnej przekonuje coraz większą liczbę radnych o niezdolności Majewskiego do profesjonalnego zarządzania miastem i układania poprawnych stosunków z Radą. Obrażanie Rady może się odbić dla Majewskiego czkawką. Do odwołania potrzebne jest zaledwie 11 głosów.
Jacek
Jacek 17.06.2016, 17:20
Nie, to nieprawda
zmienić komisję rewizyjną
zmienić komisję rewizyjną 17.06.2016, 22:32
RIO zanegowało to co ustaliła komisja rewizyjna. Komisja rewizyjna ewidentnie działa politycznie. Widać to na każdym kroku. czy można zmienić taką stronniczą komisję , która robi sztuczną aferę na cały kraj? Wstyd mi za tą komisję, bo nie ma tam prawdziwych faktów dotyczących uchybień w pracy burmistrza. Komisja powinna być obiektywna i działać na rzecz mieszkańców a nie kilku osób w sposób mściwy i ośmieszający miasto. Większość mieszkańców jest zniesmaczona tym co robi te kilka osób.
z podziwu
z podziwu 13.06.2016, 07:37
Dobrze, że Pani promuje szkołę. To przecież funkcja dyrektora. Taka praca właśnie, a kto tego nie rozumie, no cóż, jego sprawa.
realista
realista 12.06.2016, 21:45
Tylko ta Pani Dyrektor występuje w mediach, bo cała reszta jest w pracy.
Jak porównacie wyniki innych szkół, to cały czas są wysokie i jakoś nikt się tym nie musi chwalić w TV.
do realisty
do realisty 13.06.2016, 08:53
dobrze robi kobieta, ma czas i na pracę i na promocję w TV, ma wyniki, to się chwali, realisto, czas na XXI wiek, wyjdź ze średniowiecza
projektanka mody
projektanka mody 12.06.2016, 19:01
przepiękna sukienka-ostatni krzyk mody
Kaszuba
Kaszuba 12.06.2016, 10:28
Promuje się panią Dyrektor, żeby inni dyrektorzy brali z niej przykład. Jak się uczyć to od najlepszych w branży.
Szkoła jest zadbana i ma wyniki,
Szkoła jest zadbana i ma wyniki, 12.06.2016, 09:47
ale dlaczego ostatnio promuje się tylko panią Dyrektor z tej szkoły? Dlaczego w tej szkole organizuje się atrakcje dla dzieci i młodzieży? A co z POzostałymi szkołami? Czy w mieście mamy tylko ZSP nr 3 i Osiedle Plebanka?
filarami tej szkoły są
filarami tej szkoły są 11.06.2016, 10:09
Radna rady miasta-emerytka
Kaszubowska- Nitz Helena oraz Czucha-Kamińska Małgorzata,więc nie ma się co dziwić,że wyniki takie wysokie
ja
ja 11.06.2016, 21:56
Co do Kaszubowskiej-Nitz, to jest w porządku. Co do Czuchy-Kamińskiej, to od rodziców, uczniów i niektórych nauczycieli słyszaliśmy złe opinie. A młody nauczyciel, jakim jest p. Czucha, nigdy nie będzie filarem szkoly, bez przesady, nie masz kompletnie pojęcia o nauczaniu.
a kto jest zastępcą dyrektora w tej szkole?
a kto jest zastępcą dyrektora w tej szkole? 11.06.2016, 08:26
czy to córka pana Zdzisława Czuchy?
job
job 11.06.2016, 08:34
Nie !!!! Chociaz to bardzo dobry pedagog , a juz Cie świerzbi żeby zacząć głupawą dyskusje i odwrócić uwagę od siebie co panie asystencie
ja
ja 11.06.2016, 13:08
Na wielu stronach wypisujecie, że cięgle negatywnie komentuje asstent burmistrza - pudło. Już, któryś raz moje wpisy bierzecie, za moje. Dla mnie to ujma! Podajcie moej dane.
Gimnazjalistka
Gimnazjalistka 11.06.2016, 00:27
Strasznie niefajna baba. Co drugie słowo tak, tak. Taka jakaś nieszczera ...
emerytowany nauczyciel
emerytowany nauczyciel 10.06.2016, 22:46
wyniki szkoły są średnią pracy nauczyciela i ucznia-od dłuższego czasu jest spadek zainteresowania uczniów nauką a to wynika z prostego faktu-najgorszy gamoń może sobie kupić maturę,licencjat i resztę wykształcenia.Prywatyzacja szkolnictwa to najgorsze zło,które zdemoralizowało młodzież
stypendium naukowe???
stypendium naukowe??? 10.06.2016, 22:40
czy stypendium za naukę?-nie słyszałem jeszcze o naukowcach z trójki
ja
ja 11.06.2016, 21:47
Myślę, że to stypendia za sport, plastykę i muzykę. Opinia w Kościerzynie o szkole od lat jest słaba.
zorientowany rodzic
zorientowany rodzic 10.06.2016, 20:06
Ta szkoła ma najwięcej stypendiów naukowych Marszałka woj. Pomorskiego z szkół miejskich. Tak trzymać jak najdłużej . Zazdrośnicy niech pękają...
ciekawy
ciekawy 10.06.2016, 19:30
chyba najlepiej zapytać dyrektora
jola
jola 10.06.2016, 17:47
A słyszałam, że ostatnie lata były słabe wyniki w szkole nr 3? Czy to prawda?
rozbawiony
rozbawiony 10.06.2016, 17:34
hehe, no jak się "rodzica" wzywa do dyrektor to trudno żeby było sympatycznie...
rodzic
rodzic 10.06.2016, 17:31
wyjątkowo niesympatyczna
do nobik
do nobik 10.06.2016, 16:33
nobik- kto czyta twoją wypowiedź od razu wie, że zazdrość i zawiść za moment cię zje...hahaha
nobik
nobik 10.06.2016, 15:05
Niechże te babsztyl już idzie na emeryturę.
szkoda,
szkoda, 10.06.2016, 14:18
że ślicznotka Marta tak rzadko patrzy w kamerę. Do redakcji - zróbcie proszę przesłuchanie Marty
no ale