Będzie szkoła wyższa w Kościerzynie

  • 20.06.2022, 14:22 (aktualizacja 21.06.2022, 11:03)
  • @ admin24
Będzie szkoła wyższa w Kościerzynie
20 czerwca w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie odbyła się konferencja prasowa inaugurująca otwarcie filii Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kościerzynie. Filia nowej placówki powstanie w kościerskim "Ekonomiku" a zajęcia praktyczne będą odbywały się w szpitalu.Pierwsi uczniowie rozpoczną edukację już w październiku.

Na konferencji zaprezentowano działalność edukacyjną Powiślańskiej Szkoły Wyższej z siedzibą w Kwidzynie, oraz przedstawiono założenia kościerskiej filii. Następnie zaproszeni goście zwiedzili pomieszczenia kościerskiego szpitala oraz nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. 

Pomysł uruchomienia nowej szkoły pojawił się już w 2020 roku, kiedy to zarząd kościerskiego szpitala zaproponował utworzenie szkoły na bazie Powiatowego Zespołu Szkół nr.1 czyli popularnego "Ekonomika". Władzom powiatu pomysł się spodobał, w efekcie czego już dwa lata póżniej filia nowej szkoły rozpoczęła swoją działalność w Kościerzynie. Zdaniem władz uczelni placówka jest gotowa rozpocząć edukację.

Niestety, jest też gorsza wiadomość dla przyszłych uczniów, ponieważ edukacja w nowej szkole będzie płatna. Na chwilę obecna nikt z naszych rozmówców nie zadeklarował jakiegokolwiek rozwiązania, które wsparłoby finansowo potencjalnych uczniów.

 

 

@ admin24

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sukces
Sukces 21.06.2022, 22:30
Wielki sukces członka zarządu powiatu odpowiedzialnego za edukację Pana Grzegorza Czajkowskiego. Pan Czajkowski zmienił całkowicie oblicze szkół średnich Powiatu Kościerskiwgo a na finiszu kadencji wprowadza do Kościerzyny Uczelnie Medyczną. Udowadnił, że jest najskuteczniejszym samorządowcem w Powiecie Kościerskim.
Janek
Janek 22.06.2022, 02:59
Wszyscy WON ! Cały kolesiowski układ do wymiany ! Znaleźli sobie cwaniacy sposób na pasożydowanie kosztem społeczeństwa !
psychiatra
psychiatra 22.06.2022, 09:57
"edukacja głupcze" i mniej emocji, zamiast być przeciw wszystkiemu zacznij myśleć pozytywnie, a nie ciągle jad, przekleństwa i hejt. Chcesz zmieniać świat to zacznij od siebie.
иди нахуй
иди нахуй 22.06.2022, 18:50
On to robi ze złej woli i z pełną premedytacją, jako putlerowski pożyteczny idiota. Z takimi nie ma dyskusji.
Janek
Janek 22.06.2022, 20:23
Czyli ma pozostać jak jest - no przecież na tym ci srollu zależy, bo gdzie byś ty głąbie robotę znalazł !

Pozostałe