8 medali dla zawodników ze Skorzewa

  • 21.06.2022, 12:57 (aktualizacja 21.06.2022, 18:35)
  • Źródło: UKS Olimpijczyk Skorzewo
8 medali dla zawodników ze Skorzewa UKS Olimpijczyk Skorzewo
W dniach 17-19 czerwca w Szczecinie odbyły się jubileuszowe 50. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski z udziałem ośmiu zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo, którzy spisali się znakomicie zdobywając 8 medali, jeden złoty, 3 srebrne i 4 brązowe.

Daniel Pek ZDOBYŁ TYM RAZEM DWA MEDALE, ZŁOTY NA DYSTANSIE 1500 M I SREBRNY NA ODCINKU 400M. Trzy medale zdobyła Faustyna Kotłowska, dwa srebrne w rzucie i pchnięciu kulą a brązowy w rzucie oszczepem. Dwa brązowe medale udało sie zdobyć także Damian owi Żołądek w rywalizacji na dystansach 100 i 400m. Ostatni z brązowych krążków wywalczyła sztafeta 4x100m w składzie: Daniel Pek, Amadeusz Reiss, Damian Żołądek i Oskar Wilma

Bardzo dobrze spisali się także pozostali zawodnicy skórzewskiego klubu: Łukasz Walczak w pchnięciu kulą zajął 4 miejsce. Robert Hinc wywalczył 4 miejsce w rzucie dyskiem, oraz dwa ósme miejsca w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem.  Robert Zblewski był dwa razy  piąty w konkursach rzutu maczugą oraz rzutu dyskiem.  Piąte miejsce w biegu na 1500m zdobył Amadeusz Reiss a ósmą lokatę w biegu na 400m wywalczył Oskar Wilma. 

Wielkie gratulacje należą się zawodnikom za medale, osiągnięte wyniki i poprawione rekordy życiowe a także ich trenerom: Leszkowi Zblewskiemu i Dawidowi Żołądkowi. 

Warto wspomnieć, że w tegorocznych zawodach rangi mistrzostwach Polski w kategoriach juniorów i seniorów zawodnicy sekcji osób niepełnosprawnych z UKS Olimpijczyk zdobyli w sumie 20 medali. Takie wielkie sukcesy nie były by możliwe bez wsparcia sponsorów: firm Visline sp. z o.o. oraz EKO-PIL, dotacjom z Gminy Kościerzyna i Powiatu Kościerskiego oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Rehabilitacyjno Sportowym Szansa START Gdańsk i Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych START.  

UKS Olimpijczyk Skorzewo

Źródło: UKS Olimpijczyk Skorzewo

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Leszek
Leszek 21.06.2022, 18:49
Jaką niepełnosprawność mają bracia żołądek???

Pozostałe