Ukradli 4 busy. Są już za kratkami

  • 28.06.2022, 15:00 (aktualizacja 28.06.2022, 15:05)
  • @ admin24
Ukradli 4 busy. Są już za kratkami Policja Bytów
Intensywne działania bytowskich policjantów doprowadziły do szybkiego odnalezienia czterech ukradzionych samochodów. Łączna wartość pojazdów to ponad 300 tys. zł. W sprawie zostało zatrzymanych czterech mężczyzn. Grozi im do 10 lat więzienia.

W miniony weekend doszło do kradzieży trzech samochodów marki Opel i jednego Volkswagena. Wszystkie cztery busy zostały ukradzione z terenu posesji. W pojazdach znajdowały się również wartościowe narzędzia. W sumie wartość pojazdów wraz z narzędziami, które się w nich znajdowały właściciel oszacował na prawie 400 tys. zł.

Natychmiastowe działania bytowskich kryminalnych naprowadziły już po kilku godzinach na ślad samochodów w powiecie kościerskim. Tam na terenie leśnym odnaleźli ukryte pod gałęziami ukradzione busy. Na miejscu kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 32 lat. Obaj to mieszkańcy powiatu kościerskiego. Dodatkowo przy 22-latku policjanci znaleźli amfetaminę. Do działań przyłączyli się również funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Dzięki ich wsparciu jeszcze tego samego dnia zostało zatrzymanych dwóch kolejnych sprawców kradzieży. To 37-letni mieszkańcy powiatu kościerskiego. Przy nich również mundurowi znaleźli narkotyki.

Czterech podejrzanych policjanci przewieźli do policyjnego aresztu, a śledczy przedstawili im zarzuty. Odzyskane pojazdy wkrótce wrócą do właściciela. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

@ admin24

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe