Wnioski o kolejne 300+ już od piątku

  • 29.06.2022, 12:33 (aktualizacja 29.06.2022, 13:29)
  • @ admin24
Wnioski o kolejne 300+ już od piątku samorzad.gov.pl
Od najbliższego piątku, 1 lipca, można składać wnioski o świadczenie z programu "Dobry Start”, czyli tzw. „300 plus” na wyprawkę szkolną. W ubiegłym roku szkolnym na Pomorzu ZUS wypłacił ponad 290 tys. takich świadczeń w kwocie ponad 87 mln zł.

Od ubiegłego roku szkolnego Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejął przyznawanie i wypłacanie świadczenie z programu "Dobry Start” czyli tzw. „300 plus” na wyprawkę szkolną. 

W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. 
Wsparcie przysługuje raz w roku - na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci  z niepełnosprawnościami. Wnioski na nowy okres świadczeniowy będzie można składać od 1 lipca do końca listopada. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września. 

Wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu [email protected]

Na PUE ZUS dostępny jest specjalny kreator wniosków o świadczenia z „Dobrego Startu”, który poprowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. To pozwoli uniknąć błędów przy ubieganiu się o wsparcie. Na wniosku należy podać dane swoje i dziecka oraz numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie; adres mailowy oraz numer telefonu aby w razie potrzeby pracownik ZUS mógł się skontaktować z wnioskodawcą.
Zawiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” również będą przekazywane elektronicznie. Informację o przyznaniu wsparcia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal [email protected]

Na PUE ZUS znajdzie się także cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).
Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek płatniczy.

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe