Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 19 marca 2024 11:42
Reklama

"Letnie Spotkania z Nauką" po raz kolejny w Czarlinie

Od 2 lipca w Czarlinie nad jeziorem Wdzydzkim rusza kolejna XX już edycja "Letnich Spotkań z Nauką". Jest to popularnonaukowa impreza organizowana od lat przez Instytut Budownictwa Wodnego Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku, Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie oraz Uniwersytet Gdański reprezentowany przez Wydział Historyczny UG.
"Letnie Spotkania z Nauką" po raz kolejny w Czarlinie

Autor: Uniwersytet Gdański

W lipcu i sierpniu, w ramach Letnich Spotkań z Nauką, w  każdą sobotę o godzinie 20, w Ośrodku Pracy Twórczej IBW PAN w Czarlinie-Skoczkowie wygłaszane są  wykłady z różnych dyscyplin o charakterze popularnonaukowym. Po każdym wykładzie ma miejsce dyskusja, a następnie bezpośrednie spotkanie z wykładowcą.
Najważniejszym atutem Letnich Spotkań jest to, że  o trudnych sprawach wykładowcy starają się mówić językiem zrozumiałym dla uczniów szkoły średniej.

Wstęp na wszystkie imprezy „Letnich Spotkań z Nauką” jest bezpłatny.

Poniżej program imprezy : 

02.07: „Jak zachować bioróżnorodność świata – banki genów”- prof. dr hab. Magdalena Fikus (biochemiczka i wybitna popularyzatorka nauki, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN, RUN PAN)

09.07: „Choroby neurodegeneracyjne – dlaczego są takie groźne i czy możliwe jest ich leczenie?” – prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn (biolog molekularny, Uniwersytet Gdański, przewodniczący Rady Doskonałości Naukowej)

16.07: „Dlaczego Wszechświat się rozszerza?” – dr Andrzej Hryczuk (fizyk, Narodowe Centrum Badań Jądrowych)

23.07: „Ci wspaniali wikingowie w swych pancernych Volvo… Obraz Szwecji i jej mieszkańców w polskich mediach w latach 1945-1989” – prof. UG, dr hab. Arnold Kłonczyński (historyk, prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia Uniwersytetu Gdańskiego)

30.07: „Czy da się wyceniać przyrodę tak jak sztukę?” – prof. dr hab. Jan Marcin Węsławski (ekolog morza, dyrektor Instytutu Oceanologii PAN)

06.08: „20 lat minęło… Letnie Spotkania z Nauką w świecie nauk biologicznych” – prof. dr hab. Przemysław Wojtaszek (biolog, prorektor ds. Projektów Badawczych i Doktorantów Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, pomysłodawca „Nocy Biologów”)

13.08: „Składowisko odpadów poflotacyjnych rudy miedzi „Żelazny Most” – jedno z największych wyzwań geotechnicznych na świecie” – prof. dr hab. inż. Waldemar Świdziński (hydrotechnik i geomechanik, dyrektor Instytutu Budownictwa Wodnego PAN)

20.08: „Barczewko na Warmii – historia ogniem pisana, średniowieczne zaginione miasta i urbanizacja Puszczy Galindzkiej” – dr Arkadiusz Koperkiewicz (archeolog, Uniwersytet Gdański)

27.08: „Kurlandia – upadek ostatniego lenna Rzeczypospolitej” – prof. UG, dr hab. Arkadiusz Janicki (historyk, Dziekan Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego)

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu koscierzyna24.info dostępny pod linkiem https://www.koscierzyna24.info/s/23/regulamin. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 3°CMiasto: Kościerzyna

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama