Kaszubia i Sokół - do likwidacji ?

  • 30.06.2022, 12:07 (aktualizacja 30.06.2022, 14:24)
  • @ admin24
Kaszubia i Sokół - do likwidacji ? Kaszubia Kościerzyna
Wszystko wskazuje na to, że czołowe kościerskie kluby sportowe takie jak Sokół i Kaszubia nie otrzymają wsparcia finansowego z miejskiego budżetu. Wsparcia nie otrzyma także żadna z organizacji pozarządowych.Taką decyzję podjęli radni na ostatniej sesji. Kluby twierdzą ,że bez tych środków nie przetrwają.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Kościerzyny, która odbyła się 29 czerwca 2022 roku burmistrz Michał Majewski ostatecznie potwierdził , że z uwagi na problemy finansowe nie będzie dodatkowego wsparcia dla dwóch kościerskich klubów KS Kaszubia i Sokół. Tegoroczna pula pieniędzy przeznaczona w budżecie miasta na wsparcie organizacji pozarządowych, była o połowę mniejsza niż w ubiegłym roku. Dodatkowo jak twierdzi burmistrz została na prośbę klubów w całości wypłacona na początku roku. Michał Majewski  dodaje ,że kluby sportowe nie są klubami zarządzanymi przez miasto w związku z tym miasto nie odpowiada za podjęte przez te kluby decyzje.

Trener KS Sokół Maciej Reichel stanowczo oświadczył, że bez wsparcia będzie trzeba podjąć decyzję o zakończeniu działalności. Z informacji. które uzyskaliśmy od trenera KS Kaszubia - Łukasza Wróbel wynika, że sytuacja tego klubu jest dokładnie taka sama.

Więcej w materiale :

 

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr
Piotr 04.07.2022, 12:27
Ten wasz język - kibole - rzygać się chce.
Nigdy w historii miasta nie było tylu inwestycji, nigdy tyle pozytywnego nie działo się w mieście co za urzędu obecnego Burmistrza.
Wy kibole, klubowicze potraficie tylko brać i nic w zamian, mało tego brać i pluć na tego co daje.
Rozumiem klub z historią, promocja dla miasta, Piotr gmina powinna dotować taką działalność, Burmistrz pewnie też to rozumie ale nie za wszelką cenę. Klub działa na miejskich obiektach za darmo a dzieciaki i tak za wszystko płacą.
Ktoś powie, tu chodzi o klub sportowy Kaszubia a dzieciaki chodzą do akademii piłkarskiej Kaszubia - to dwa oddzielne byty. Ok, a kto pozwolił na wytransferowanie dzieci z klubu?
Sport musi być fair Play, a czy nasi działacze sportowi działają fair play?
Aniela
Aniela 04.08.2022, 21:37
Ty naprawdę jesteś taki upośledzony, czy jaja sobie robisz?
ptak
ptak 18.07.2022, 13:28
klub placi za obiekt 1000 zl miesiecznie
Janek
Janek 02.07.2022, 15:03
Do przemyślenia dla wyborców :
https://www.youtube.com/watch?… Konfederacja, to wymysł służb, tak samo jak Kukiz'15, Nowoczesna, czy Palikociarnia - ta sama sztuczka a wszyscy oni są kontrolowaną "opozycją". Rozpoznaję ich po pewnych faktach - głosują tak samo jak system, umożliwiają im przeforsowanie anty-Polskich ustaw, lub udają głupa powodując monopol władzy PIS-owskich zdrajców ! ! ! Nie ma żadnej racjonalnej opcji, jaką mógłby stworzyć naród Polski. CW24TV szkaluje Olszańskiego, ten odgryza się tym samym - a wszyscy jak jeden jadą po całości na pana prezydenta IIRP Jana Zbigniewa Potockiego, choć brał czynny udział w manifestacjach na rzecz uwolnienia Olszańskiego-Osadowskiego. Już dużo wcześniej zastanawiałem się, w co ci ludzie grają a wychodzi, że na naszą zgubę... CW24tv jest dla mnie skreślone (jak już wcześniej wspominałem szemrane), Olszański i Osadowski definitywnie skreśleni. Wszystkie opcje patriotyczne, na rzecz zachowania tożsamości naszego narodu są w pełni kontrolowane. Nie ma już komu zaufać
Janek
Janek 02.07.2022, 22:59
- "wnikliwy kaszub" i jakkolwiek inaczej podpisuje się na tutejszym forum , to ten łysy sroll z powyższego wideo. Domyślcie się proszę kim jest ta persona, o jakże marnej reputacji...
Janek
Janek 02.07.2022, 15:42
- gdyby tylko Olszański (Jabłonowski) zamknął swoją mordę na temat Jana Potockiego, to może jeszcze skłonny byłbym mu uwierzyć w słuszne intencje. Niestety jest bezczelnie złośliwy i bez konkretnych podstaw jedzie na niego jak i skłóca nas doszczętnie. Szykują nam wojnę bratobójczą - to, po to ten cyrk...
G57
G57 01.07.2022, 19:43
Głosujcie dalej na PiS! Oni wszystkich i wszystko wykończą. TYLKO PiS
ja
ja 06.07.2022, 11:06
Pan Majewski nie jest członkiem PIS. Jednak w mieście Kościerzyna jego ugrupowanie ma koalicję z PIS.
olaf
olaf 01.07.2022, 22:42
Ale tu akurat PiS nie ma nic do rzeczy, tylko zwykłe wieśniactwo.
Janek
Janek 01.07.2022, 21:29
Sam się wykonczyles tym komentarzem trolu
Ja
Ja 01.07.2022, 13:52
Ludzie ten człowiek zamknął naszym dzieciom w ósmej klasie klasę sportową. Dostały świadectwa ukończenia siódmej a potem do domu informacje mail ze rozwiązują im klasę. Nikt z rodzicami i dziećmi nie rozmawiał, po tylu latach nauki w klasie sportowej dzieciom odbiera się ich marzenia! Gdzie jest prasa, gdzie radni! To jest zwijanie sportu w naszym miescie
Skandal
Skandal 01.07.2022, 16:01
To prawda - takie standardy w naszym mieście! Dzieci poszły na wakcje w przekonaniu ze widzą się z kolegami we wrzesniu. Poszły w czwartej klasie do sportowej klasy. Wybrały taką drogę, ciężko pracowały a tu w ostatniej klasie ich się wyrzuca jak śmieci! Ludzie opamiętajcie się
Janek
Janek 01.07.2022, 21:30
Nie miałeś dzieci w klasie sportowej! Nie pisz głupot.
Zenek
Zenek 01.07.2022, 14:54
Doprawdy? Wierzyć się nie chce. Aż się w głowie nie mieści, co ten człowiek wyprawia. Dlaczego on tak nienawidzi świata i ludzi?
Janek
Janek 01.07.2022, 13:25
Jestem za burmistrzem. Jak chcą sie kopać po kostkach to niech robią to za swoją kasę.
Aldona
Aldona 01.07.2022, 14:55
Ależ chamski komentarz. Tak cię mama wychowała?
Janek
Janek 02.07.2022, 11:49
To jest stały hejter na tutejszym forum. Tutaj akurat podpisuje się moim stałym nick'iem chcąc mnie przy okazji zochydzić. Idiota do potęgi pracujący w urzędzie. Proszę nie zwracać na niego uwagi - ma z tego przyjemność, że wywraca ludziom głowach zdrowy rozsądek. Psychopata... Pozdrawiam
Janek
Janek 02.07.2022, 14:00
To niestety farbowany janek ktory sie podszywa pod mój nick. Niestety ten ruski troll mysli ze nie ma innych jankow w polsce. O polsce pisze polin wiec uwazajcie na tego ruskiego przyblende.
Janek
Janek 01.07.2022, 21:20
Tak nie gadač głupot na innych. Najpierw dojrzyj swoje słabości a potem innych. Panie burmistrzu jestem z panem. Lewarkiem w lewaków
Janek
Janek 02.07.2022, 14:25
- kółko wzajemnej adoracji, kolesiowska sitwa bogacąca się na dysponowaniu pożyczek od lichwiarzy zza oceanu a wg pseudo Janka - "wnikliwego kaszuba", srolla systemowego wszystko jest dobrze - tak, ale wyłącznie dla tych kilku cienkich siurków na stanowiskach po synekurze zazwyczaj, obławiających się niebotycznie kosztem naszego społeczeństwa ! Wszyscy zdrajcy Polski WON !!!
Janek
Janek 01.07.2022, 13:24
Na miejscu boiska piłkarskiego wybudowałbym super apartamentowce i malutkiego orlika.
Janek
Janek 01.07.2022, 13:14
Chcecie piłki nożnej? To sobie kupcie :)
Janek
Janek 05.07.2022, 05:06
- prymityw, the-bill... Po co ty tu w ogóle wchodzisz??
Jan Trepczyk
Jan Trepczyk 01.07.2022, 00:48
Już tu pisałem, że tego człowieka trzeba przeczekać i później będzie o wiele lepiej. On kompletnie nie rozumie sportu i nawet nie ma co podejmować prób tłumaczenia mu, jaką dźwignią reklamową jest sport. On tego nie jarzy i do tego nie ma za grosz empatii dla młodych mieszkańców Kościerzyny, którzy chcieliby realizować swoje pasje dzięki sportowi. To nawet trudno nazwać co ten człowiek wyrabia i do jakiej destrukcji społecznej doprowadza region. Nawet brak słów żeby nazwać jego postawę.
Janek
Janek 01.07.2022, 21:31
Brakibw słownictwie?
Janek
Janek 02.07.2022, 22:12
Do szkoły specjalnej na reedukację, a nie funkcję w urzędzie pełnić i skłócać naszą społeczność !!!
ZK
ZK 30.06.2022, 22:21
Obecny Burmisttz to notoryczny kłamca
Janek
Janek 01.07.2022, 21:31
Podaj przykłady.
Kp
Kp 30.06.2022, 20:18
Bieżnie na stadionie retawilizacja dla sportowców a kasy na wsparcie brak . Tyle milionów chce wydać szkoda gadać jedno wielkie bagno
Pk
Pk 30.06.2022, 20:08
Po co nowy stadion jak i tak miasto nie ma na sportowców pieniędzy
mieszkaniec
mieszkaniec 30.06.2022, 20:08
Od jakiegoś czasu czułem, że to miasto schodzi na dno a teraz się okazuje, że jest zagrzebane po sam zadek w mule pełnym odchodów wyplywających z oczyszczalni do naszych Kaszubskich rzek i jezior.
Janek
Janek 01.07.2022, 21:33
Bzdury. Z oczyszczalni płynie oczyszczono wodanspełniająca wszystkie normy.
KALKULACJA
KALKULACJA 30.06.2022, 18:16
Czy Urząd Miasta Kościerzyna może przedstawić kalkulację ile w okresie 15 lat miasto Kościerzyna z naszych podatków przeznaczyło na Kaszubię i Sokoła?
A czy kluby mogą przedstawić kalkulację ile z otrzymanych funduszy w okresie 15 lat przeznaczyły na pensję dla działaczy i trenerów oraz jaką cześć ich budżetów w tym wynosiła dotacja z Miasta Kościerzyna.
Kibic
Kibic 30.06.2022, 16:09
Zostaniesz zapamiętany jako grabarz kościerskiego sportu a tego Ci nie zapomnimy
Kibic
Kibic 01.07.2022, 13:27
To wywal kasę na klub jak tak płaczesz. Za a cudze to fajnie ale swojego nie dołożysz
Zenek
Zenek 01.07.2022, 14:58
Samorząd jest od tego, żeby "wywalać kasę na klub". Tak samo jak na chodniki, kanalizację czy ochronę środowiska. Bez pieniędzy publicznych nie ma sportu ignorancie.
Janek
Janek 01.07.2022, 21:37
Ignorantem to na pewno nie jesteś ale na pewno socjalistą albo tfu komuchem. Od tego nie jest samorząd bo samorząd nie jest właścicielem. Tak tak jakby miasto dopłacało do każdego bochenka chleba wypieczonego przez tutejszego piekarza. Pomyśl za nim napiszesz. Twoja ignorancja mnie nie obraziła twoje szczęście
olaf
olaf 01.07.2022, 22:53
Jesteś bezgranicznie niedouczony i kompletnie nie rozumiesz czym jest sport i jaką rolę spełnia w realizacji rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych. Gdańsk przekazuje co rok na rzecz Lechii Gdańsk 26 mln zł. Podobnie inne miasta. Każde na miarę swoich możliwości. Tylko jak przyszedł ten notorycznie nieogolony, to sport gasł w Kościerzynie z roku na rok. Jemu po prostu brakuje wiedzy i kompetencji.
Maciej
Maciej 30.06.2022, 14:52
Majewski jesteś zwykłym pospolitym kłamcą! Ta cała twoja partia jest chu## też warta , stadiony budujecie sport w mieście zabijacie
Maciuś
Maciuś 01.07.2022, 13:28
Prawdomówny sie znalazł. A ile razy okłamałeś swoją starą?
Aldona
Aldona 01.07.2022, 14:58
Ależ ty jesteś chamski. Tak cię matka wychowała>
Janek
Janek 01.07.2022, 21:26
Tak i nikomu nic do tego.
Kiciuś
Kiciuś 01.07.2022, 20:25
Widocznie jaki syn taka matka i takie wychowanie.
Janek
Janek 01.07.2022, 21:37
Chyba na odwrót
Janek
Janek 01.07.2022, 21:28
Pisałeś o sobie trolu systemowy. Prawdziwi jaszubi są za burmitrzem
Janek
Janek 02.07.2022, 22:40
- aby było jak zawsze a urzędowe kolesiostwo dalej obławiało się kosztem naszego społeczeństwa ! Suki'n synu, "wnikliwy srollu kaszubie" podpisujący się celowo moim nick'iem niech ci grób chwastami porośnie ! Wszyscy szubrawcy ze stanowisk won !
Kiciuś
Kiciuś 02.07.2022, 19:30
To fakt !!! Prawdziwi jaszubi tak. Kaszubi już nie. Kłamca, Kłamca

Pozostałe