Ukradł na ulicy telefon. Jest już w rękach policji

  • 05.07.2022, 13:08
  • @ admin24
Ukradł na ulicy telefon. Jest już w rękach policji
Kościerscy policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży zuchwałej, do której doszło tydzień temu. Mężczyzna podszedł do 16-lata, wyciągał z kieszeni spodni telefon komórkowy marki 700 zł. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

W ubiegły czwartek kościerscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży telefonu komórkowego, do której doszło na jednej z ulic na terenie miasta. Mundurowi ustalili, że po godzinie 20.00 do poszkodowanego 16-latka podszedł młody mężczyzna i z kieszeni spodni ukradł telefon komórkowy wartości 700 zł. Na prośby poszkodowanego o zwrot utraconego telefonu nie reagował.

O sprawie poszkodowany poinformował policję, która bardzo szybko ustaliła sprawcę. Okazał się nim 18-latek bez stałego miejsca zamieszkania. 4 lipca policjanci, patrolując rejon Kościerzyny, zauważyli mężczyznę odpowiadającego wizerunkowi sprawcy. Mężczyzna został wylegitymowany i po potwierdzeniu tożsamości zatrzymany. Policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat więzienia.

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe