czwartek, 28 marca 2024 22:33

Daniel Pek Mistrzem Europy!

Kolejny wielki sukces Daniela Peka! Reprezentant Olimpijczyka Skorzewo w sobotę we włoskim Grosseto wywalczył tytuł Mistrza Europy IPC w biegu na 1500 m. Dzięki temu osiągnięciu Daniel zdobył kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro!

Daniel swój finałowy bieg na 1500 m rozegrał po mistrzowsku. Od startu kontrolował wydarzenia na bieżni biegnąc tuż za plecami czołówki. Przez niemal cały dystans starał się utrzymywać kontakt z prowadzącymi. Do przodu zaczął się przesuwać na ok. 250 m do mety. Sukcesywnie mijał kolejnych rywali by na ostatniej prostej wyjść na prowadzenie i nie oddać go już do mety.

Podopieczny Leszka Zblewskiego dzięki zajęciu pierwszego miejsca wywalczył sobie prawo startu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. W Brazylii Daniel bronić będzie srebrnego medalu zdobytego cztery lata temu w Londynie.