Dwa śmiertelne wypadki na kościerskich drogach

  • 11.07.2022, 12:52 (aktualizacja 26.07.2022, 12:37)
  • @ admin24
Dwa śmiertelne wypadki na kościerskich drogach Policja Kościerzyna
Do dwóch śmiertelnych wypadków doszło w miniony weekend na kościerskich drogach. Pierwszy miał miejsce w piątek 8 lipca we Wielu natomiast drugi dzień czyli w sobotę w Grzybowie.

Śmierć pieszego

W piątek 08.07.2022 r. około godziny 23.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Wiele. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku i ustalali jego okoliczności. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 34-letni kierujący dostawczym Iveco potrącił 35-letniego pieszego, który poza terenem zabudowanym (bez elementów odblaskowych) wtargnął na drogę. Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Badanie trzeźwości nie wykazało alkoholu w organizmie kierowcy,  niestety badanie narkotestestem ujawniło, że był pod wpływem amfetaminy (pobrano również krew do badań). Kierowca posiadał przy sobie ten narkotyk. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie na razie przedstawiono zarzut posiadania narkotyków, w niedługim czasie usłyszy zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem prowadzenia narkotyków. Za te przestępstwa grozi kara do 3 pozbawienia wolności. W niedzielę prokurator zastosował wobec 34-latka dozór policyjny.

Audi uderzyło czołowo w drzewo

Następnie w sobotę około godziny 7.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnym wypadku drogowym w Grzybowie. Wstępnie ustalono, że 30-letni mężczyzna kierujący Audi z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo, ponosząc śmierć na miejscu.
Na miejscu obu wypadków oględziny wykonywali technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczali ślady i wykonywali dokumentację fotograficzną. Ponadto w czynnościach brał udział biegły specjalista z medycyny sądowej oraz z zakresu rekonstrukcji wypadków komunikacyjnych, czynności nadzorował prokurator.

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności obu wypadków.
 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe