czwartek, 28 marca 2024 12:31

Kolejne złoto Szymona Kropidłowskiego. Tym razem w Kolumbii

Szymon Kropidłowski zawodnik UKS Manta Kościerzyna podczas Mistrzostw Świata w Cali w Kolumbii, sięgnął po drugi złoty medal tym razem na dystansie 50 m BF z czasem 00:18.55.

Autor: UKS Manta Kościerzyna

Dwa dni wczesniej Szymon na dystansie 100 m BF zdobył także złoty medal i ustanowił Rekord Świata na tym dystansie z czasem  00:42.22.

Kolejnego dnia podczas sztafety mieszanej 4 x 100 BF w składzie Szymon Kropidłowski, Antonina Dudek, Julia Małachowska i Bartosz Makowski, która zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal . Szymon popłynął rewelacyjnie na pierwszej zmianie i ustanowił drugi rekord świata na tym samym dystansie 100 m, tym wyczynem złamał historyczną granicę 41 sekund - 00:40.87

Szymon podczas MŚ zdobył 2 złote medale indywidualnie i brązowy w rywalizacji sztafetowej na dystansie 4 x 100 m BF MIX.

Szymon w ciągu ostatnich 2 tygodni osiągnął to czego nikt w Polsce wcześniej nie zrobił w sportach podwodnych  jest pierwszym Polakiem, który ma na swoim koncie mistrzostwo i wicemistrzostwo World Games oraz 2 złote medale Mistrzostw Świata w tym dwukrotnie ustanowił rekord Świata.

Kliknij aby odtworzyć

Warto dodać, że Szymon 2 tygodnie wcześniej zdobył złoty i srebrny medal podczas Igrzysk sportów nieolimpijskich "The World Games" w Birmingham (Alabama) w USA. Wideo poniżej ⬇️