PARKING NA DAWNYCH PKS WKRÓTCE BĘDZIE PŁATNY

  • 31.08.2015, 15:44
  • Redakcja koscierzyna24.info
PARKING NA DAWNYCH PKS WKRÓTCE BĘDZIE PŁATNY
Kościerzyna wzbogaciła się o nowy parking na placu po dworcu PKS. Póki co w tym miejscu można parkować bezpłatnie, ale wkrótce pojawią się tam parkomaty.

Od początku wakacji przystanki PKS znajdują są za pomnikiem Józefa Wybickiego, a w miejscu dworca powstał parking dla samochodów osobowych. O wynikających z przeprowadzki problemach podróżnych już pisaliśmy. Przed kilkoma dniami otrzymaliśmy również sygnały od kierowców, którzy wjeżdżając na nowo powstały parking z ulicy Wojska Polskiego natykali się na patrol policji, który wręczał im mandat. Wszystko z powodu zakazu skrętu w prawo, który wciąż obowiązywał w tym miejscu.
Ewa Aleksandrowicz – zastępca burmistrza Kościerzyny: Zarządcą drogi nadrzędnej jest Zarząd Dróg Krajowych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad musiała wyrazić zgodę na to, aby to oznakowanie zmienić, żeby wprowadzić zmianę organizacji ruchu.
Ten problem należy już do przeszłości. Od 26 sierpnia kierowcy mogą zjeżdżać na parking z drogi krajowej nr 20, a wyjeżdżać, tak jak do tej pory, ulicą Młyńską.
Póki co parkować w tym miejscu możemy za darmo, ale plac znajduje się w płatnej strefie, a pojawienie się na nim parkomatów to tylko kwestia czasu.
Ewa Aleksandrowicz: Teraz straż miejska zajmie się właściwym oznakowaniem, będzie umieszczony parkomat i wtedy wszyscy będą wiedzieli, że należy tam uiszczać opłaty.
Wszystkie te formalności mają zostać ukończone we wrześniu.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe