Uczcili Powstańców Warszawskich

  • 02.08.2022, 13:21 (aktualizacja 02.08.2022, 15:20)
  • @ admin24
Uczcili Powstańców Warszawskich
W poniedziałek 1 sierpnia na kościerskim rynku odbyła się inscenizacja walk Powstania Warszawskiego. Festyn z okazji 78 rocznicy powstania przygotowali między innymi kościerscy harcerze.

Uroczystości na kościerskim rynku rozpoczeły się o godzinie 15.00 festynem patriotycznym w którym uczestniczyli mieszkańcy, harcerze oraz żołnierz z Towarzystwa Przyjaciół Hymnu Narodowego w Będominie. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców i turystów różne konkursy i zabawy o charakterze patriotycznym. Można też było skosztować wypieków  przygotowanych przez członkinie KGW z Łubiany.

Najważniejszym punktem wczorajszej uroczystości było uczczenie poległych w Powstaniu Warszawskim , które nastąpiło równo o godzinie 17.00. Wtedy to zawyły syreny alarmowe, a wszyscy zebrani na kościerskim rynku w ciszy uczcili bohaterów powstania. 
Kolejnym punktem była rekonstrukcja bitwy powstańców, która polegała na zdobyciu budki wartowniczej, zerwaniu niemieckiej flagi oraz zastąpienie jej polską.

Szczegóły w materiale :

loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 05.08.2022, 23:34
"jedna" osoba - lubi to... Polacy, wyciągnijmy wnioski z historii i nie dajmy się kolejny raz wciągnąć w planowane ludobójstwa Słowian ! Żadnego wsparcia dla banderowskiej Ukrainy ! Nierząd z Polin pcha nas w otwarty konflikt z Rosją (mocarstwem atomowym) dla anglosaskich interesów ! Dla City of London jesteśmy wyłącznie tanim mięchem armatnim !

Pozostałe