Akcja charytatywna dla Ksawerego z Dziemian

  • 05.08.2022, 12:34 (aktualizacja 05.08.2022, 13:19)
Akcja charytatywna dla Ksawerego z Dziemian DKMS
"Bohater szuka bohatera. Zostań dawcą szpiku" - to akcja, która w najbliższy weekend odbędzie w Dziemianach.Jej celem jest rejestracja potencjalnych Dawców dla 12-letniego Ksawerego z Dziemian, u którego dwa miesiące temu zdiagnozowano białaczkę limfoblastyczną. Chłopiec rozpoczął już leczenie ale czeka jeszcze na ostateczną decyzje w sprawie przeszczepu szpiku.

Dziecko, które ciężko zachoruje, szybciej dorośleje. Leczenie, które przechodzi wyrywa je z beztroskiego dzieciństwa i wprowadza w świat szpitalnej sali i nieustannych badań. Tak też jest z 12-letnim Ksawerym z Dziemian. Chłopiec w czerwcu usłyszał diagnozę – białaczka limfoblastyczna. A dziś swoją mądrością, siłą, odwagą i chęcią pomagania innym imponuje swoim rodzicom, bliskim i całej społecznosci Dziemian i okolicy.
To Jego otwarte serce zmotywowało Jego najbliższych do zorganizowania akcji rejestracji potencjalnych Dawców szpiku.

 

"Akcja dedykowana jest 12-letniemu Ksaweremu, mieszkańcowi Dziemian, który zachorował na białaczkę. Rodzina i Przyjaciele Ksawerego oraz sam Ksawery, widząc ilu Pacjentów poszukuje Dawcy niespokrewnionego, postanowili działać i sprawić, by baza potencjalnych Dawców szpiku powiększyła się o kolejne osoby" - mówi Anna Dorsz z Fundacji DKMS

Bohater to człowiek odznaczający się męstwem, odwagą, ofiarnością i wyjątkowymi zasługami wobec innych. W filmach bohater nosi pelerynę i ma nadprzyrodzone moce.

"DLA NAS BOHATEREM JEST NASZ SYN KSAWERY - mówią rodzice chłopca. Bohater też czasem potrzebuje pomocy innego bohatera. Ksawery wciąż szuka swojego bohatera – dawcy szpiku, który może uratować mu życie. Może będziesz nim Ty? Chcesz to sprawdzić? Zacznij od rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku!
Zawalcz z nami o naszego Syna! Przed nim całe życie!" - dodają rodzice Ksawerego Ania i Tomek. 

Potencjalnym dawcą szpiku może zostać każda osoba w wieku od 18 do 55 lat, w dobrym stanie zdrowia.

 

Punkty rejestracyjne:

 

6 sierpnia 2022 r., sobota, godz. 10:00 – 17:00

Plaża strzeżona w Dziemianach

ul. Sobótki 3, Dziemiany

 

6 sierpnia 2022 r., sobota, godz. 16:00 – 21:00

Dni Dziemian

Amfiteatr, ul. 3 Maja, Dziemiany

 

7 sierpnia 2022 r., niedziela, godz. 18:00 – 23:00

Koncert Wakacyjnej Trasy Dwójki w Stężycy

Amfiteatr, ul. Parkowa 1, Stężyca

Potencjalnym Dawcą szpiku może zostać osoba:

  • między 18 a 55 rokiem życia,
  • w ogólnie dobrym stanie zdrowia i bez znacznej nadwagi,
  • świadomie podejmująca decyzję o rejestracji.

 

Są dwie metody pobrania szpiku do przeszczepienia:

  • pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej (stosowana w 90% przypadków)
  • pobranie szpiku z talerza kości biodrowej w znieczuleniu ogólnym (stosowana w 10% przypadków), szpik NIE jest pobierany z kręgosłupa!

 

***

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia oraz niezależna organizacja pożytku publicznego wpisana do KRS 0000318602. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowało się ponad 1 800 000 osób (lipiec 2022), spośród których już ponad 10 000 osób (lipiec 2022) oddało swoje krwiotwórcze komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym drugą szansę na życie.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe