Afera w Gminie Kościerzyna. Sfałszowane podpisy pod projektem

  • 08.08.2022, 13:16 (aktualizacja 08.08.2022, 14:08)
  • @ admin24
Afera w Gminie Kościerzyna. Sfałszowane podpisy pod projektem koscierzyna24.info
Gmina Kościerzyna ma duże problemy z budową ścieżki rowerowej w stronę Skorzewa. Na złożonych do wojewody dokumentach projektowych odkryto sfałszowane podpisy. W związku z tym projekt stanął w miejscu a sprawa trafiła do prokuratury.

Temat ścieżki rowerowej w stronę Skorzewa od początku napotykał na problemy. Już wcześniej mieszkańcy oprotestowali pomysł przebiegu ścieżki obok sklepu spożywczego w Skorzewie, który sąsiaduje z drogą 214. To wstrzymało na jakiś czas prace projektowe. Teraz z kolei pojawił się problem ze sfałszowanymi podpisami pod złożoną do Urzędu Wojewódzkiego dokumentacją projektową.

Zastępca wójta Gminy Kościerzyna Grzegorz Świtała, w wypowiedzi dla radia Weekend Fm wyjaśnił ,że władze gminy dowiedziały się o fakcie dopiero od Urzędu Wojewódzkiego o tym, że podpisy złożone pod projektem są fałszywe. W tej sytuacji należało projekt wycofać i o całej sprawie poinformować prokuraturę.


W tym miejscu należy przypomnieć, że tak naprawdę budowa ścieżek rowerowych trwa od 2015 roku, czyli już 7 lat. Pierwotnie projekt zakładał  wybudowanie dróg rowerowych biegnących od dworca PKP w Kościerzynie biegnących w stronę Skorzewa, Dobrogoszczy, Sarnów i Wielkiego Klincza. Na ten moment gotowa jest w pierwotnej wersji tylko droga do Wielkiego Klincza, ponieważ ta biegnąca w stronę Sarnów została skrócona. Budowa trasy w stronę Dobrogoszczy rozpoczęła się parę tygodni temu, natomiast budowa odcinka w stronę Skorzewa wróciła do punktu wyjścia.

Radny Gminy Kościerzyna Łukasz Sulej, który reprezentuje mieszkańców z tej okolicy jest również zaniepokojony całą sytuacją. Zapewnia jednak, że pomimo opóźnień ścieżka na pewno powstanie.


Bieżące problemy z projektem a także niestabilna sytuacja na rynku budowlanym, oraz galopujące ceny stwarzają zagrożenie, że ścieżka rowerowa do Skorzewa że ścieżka rowerowa do Skorzewa może pozostać tylko w planach.

radioweekendfm.pl

loadingŁaduję odtwarzacz...

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 13.08.2022, 17:35
w ogóle , całemu funkcjonowaniu Gminy trzeba by się dokładnie przyjrzeć.
marian
marian 09.08.2022, 22:34
znając Suleja, najpierw kanaliza, woda, światłowód, asfalt do nieco, a potem ścieżka!
Zenuś
Zenuś 09.08.2022, 08:02
Skorzewiacy... Ech... To stan umysłu...
antoni
antoni 09.08.2022, 20:24
ale sie wysilił
Tina
Tina 09.08.2022, 00:31
Polska codzienność! Nic nowego! A na szerszą skale zapoczątkował to "BOLEK". Ciekawe jak udowodnią, że to prawda, to czy ktoś poniesie surowe konsekwencje, by na przyszłość ostrzec następców, co ich może czekać? Zwykły obywatel za "cukierka" ponosi karę,a Ci, co są przy korycie nie ponoszą kary! Widać w ostatnich czasach mamy coraz więcej i więcej równych i równiejszych!🙊🙈🙉
Łowca gamoni
Łowca gamoni 08.08.2022, 19:03
Dobrogoszcza nie ,,Dobrogoszczy".
Haha
Haha 08.08.2022, 15:19
PODPISZ SYNKU TUTAJ 10 TYSIĘCY PODPISÓW GŁUPIE URZĘDASY SIĘ NIE ZORIENTUJO

Pozostałe