Potrącił rowerzystę i uciekł...

  • 10.08.2022, 11:40 (aktualizacja 11.08.2022, 14:26)
  • @ admin24
Potrącił rowerzystę i uciekł...
Do niebezpiecznego w skutkach wypadku doszło w środę na ul.Piechowskiego. Kierowca samochodu osobowego wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym rowerzystą. Poszkodowany rowerzysta został przewieziony do szpitala. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku. Policja prowadzi czynności wyjaśniająca.

Policja poszukuje sprawcy wypadku do którego doszło w środę ok godziny 9:30 w Kościerzynie. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Piechowskiego i Kalinowej. Kierowca samochodu osobowego Skoda Romster koloru czarnego o początkowych numerach GKA, wyjeżdżając z ulicy Kalinowej w ulicę Piechowskiego wymusił pierwszeństwo jadącemu od strony szpitala rowerzyście. W wyniku wypadku poszkodowany został rowerzysta, który trafił do szpitala. Sprawca zdarzenia zbiegł z miejsca wypadku.Za kierownicą Skody siedział starszy mężczyzna , natomiast pasażerką była kobieta.

@ admin24

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

GKS
GKS 18.08.2022, 13:57
GKA...
Komentator
Komentator 11.08.2022, 12:00
Prawidłowo jadący to on by był, jak pisze obserwator, gdyby poruszał się po ścieżce rowerowej. Brakuje Wam ostatnio rzetelności w pisaniu przez Was artykułów.
obserwator
obserwator 11.08.2022, 11:35
Tak to jest z naszymi rowerzystami. Mają ścieżkę rowerową aby mogli poruszać się bezpieczniej, a tu znalazł się ryzykant. Precyzuje to jasno art.33 Prawa o ruchu drogowym, że rowerzysta jest obowiązany korzystać ze ścieżki rowerowej. Kierowca mógł go nie zauważyć i wręcz sobie założyć, że żaden rowerzysta mu się na drodze nie pojawi.

Pozostałe