Przebojowe święto Dziemian

  • 10.08.2022, 12:48 (aktualizacja 10.08.2022, 13:52)
  • Źródło: UG Dziemiany
Przebojowe święto Dziemian UG Dziemiany
W sobotę 6 sierpnia Dziemiany obchodziły swoje doroczne święto.Zgodnie z tradycją organizatorzy stanęli na wysokości zadania, czego potwierdzeniem były niezliczone tłumy przed scena amfiteatru.

Świętowanie rozpoczęło się już o godzinie 10:00, kiedy to zaprezentowano pokaz Koszenia Zboża w sposób tradycyjny. Następnie o godzinie 13:00 na plaży w Dziemianach odbyły się "wodne zmagania" w kategoriach:  "najszybszy ślizg na zjeżdżalni" oraz "wyścig rowerków wodnych".

Popołudniowa część Dnia Dziemian rozpoczęła  o godz. 17:00 w amfiteatrze. Imprezę podzielono tematycznie a pierwszy blok skierowany został do najmłodszych.

Tuż przed godziną 19:00 imprezę oficjalnie rozpoczął wójt Dziemian - Leszek Pobłocki. następnie wręczono tytuł Osobowości Roku 2021 Gminy Dziemiany, który otrzymał Leon Sprawka - wieloletni kapelmistrzowi Orkiestry Dętej Przyjaźń i były organista. Następnie przyznano wyróżnienia w dziedzinie sportu. W tym roku wszystkie osoby wyróżnione wywodzą się z klubu Klub Błękitni Nordic Walking Dziemiany .Warto dodać, że do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata Nordic Walking, które odbędą się w pierwszy weekend września w Szklarskiej Porębie zakwalifikowała się Anna Stachowicz.

Po wręczeniu nagród rozpoczęła się muzyczna część obchodów. Na scenie amfiteatru jako pierwsi zaprezentowali się członkowie Kaszubskiej Kapeli Ecekon Karno, następnie wystąpił zespół SVAHY prezentując muzykę ludową Pałuk i Kujaw. Po nich nadszedł czas na prezentację gwiazd Disco Polo. Jako pierwsi wystąpili członkowie grupy Extazy, następnie na scenie zagościła grupa Kwestia 07 oraz zespół Andre. Dzień Dziemian zakończyły się wspólną zabawą pod chmurką.

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Dziemian można było zarejestrować się w Fundacji DKMS, która w sposób szczególny poszukiwała dawcy szpiku dla 12 letniego mieszkańca Dziemian. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Źródło: UG Dziemiany

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe