Już w poniedziałek 15 sierpnia Piknik Wojskowy

  • 13.08.2022, 10:06
  • @ admin24
Już w poniedziałek 15 sierpnia Piknik Wojskowy
Od 13 do 15 sierpnia pod hasłem "Weekend z wojskiem" odbywać się będą uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego. W ramach jego obchodów zaplanowano szereg wydarzeń o charakterze patriotycznym.

W województwie Pomorskim odbędą się trzy pikniki wojskowe.

Pierwszy z nich odbędzie się 13 sierpnia w Kartuzach na Placu Wolności w godzinach 14.00-18.00. Dzień później o tej samej porze miłośnicy militariów spotkają się w Tczewie na Bulwarach Nadwiślańskich natomiast 15 sierpnia od 14.00 do 18.00 piknik wojskowy odbędzie się w Kościerzynie na placu przed pomnikiem Józefa Wybickiego.

Podczas ich trwania swoje stanowisko wystawi również 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej. 

Uczestnicy pikników będą mogli zobaczyć jak prezentuje się snajper w pełnym rynsztunku, będzie okazja z bliska przyjrzeć się karabinowi GROT czy pojazdom jakimi dysponuje pomorska brygada WOT takimi jak quad czy Ford Ranger.

Każdy zainteresowany służbą w 7 Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej będzie mógł złożyć wniosek o wstąpienie w jej szeregi. 

Pikniki wojskowe to również idealna okazja, żeby skorzystać z doświadczenia żołnierzy-rekruterów i porozmawiać o tym jak wygląda terytorialna służba wojskowa oraz jakie warunki należy spełnić, by zostać Terytorialsem oraz jak sprawnie przejść całą procedurę prowadzącą wprost do wojskowych koszar. 

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe