Są wnioski o dopłaty do węgla

  • 18.08.2022, 14:19 (aktualizacja 18.08.2022, 14:33)
  • @ admin24
Są wnioski o dopłaty do węgla
Rozporządzenie ws. rządowego wzoru wniosku o dodatek węglowy jest już podpisane, od dziś można go składać w urzędach gmin. Aby otrzymać dofinansowanie 3000 zł, należy złożyć odpowiedni wniosek.

Kto może składać wniosek o dodatek węglowy

Wniosek o dodatek węglowy w wysokości 3000 zł może złożyć osoba, która ogrzewa swój dom węglem. W przyznawaniu dodatku węglowego nie jest brane kryterium dochodowe, a więc wniosek mogą złożyć wszyscy. Warunek jest jeden! Dopłatę dostaną tylko osoby, które zgłosiły w deklaracji CEEB, że głównym źródłem ciepła w ich domu jest węgiel lub węglopochodne.

Do kiedy wniosek o dodatek węglowy

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego w wysokości 3 tys. zł można będzie składać do 30 listopada 2022 r. Gmina ma 30 dni na rozpatrzenie pisma i wypłatę świadczenia.

Gdzie trzeba złożyć wniosek o dodatek węglowy

Wnioski o dodatek węglowy będzie można składać w urzędzie gminy lub urzędzie miasta, a jego wzór będzie jednolity dla całej Polski. 

Jak należy wypełnić wniosek o przyznanie dodatku węglowego

Wniosek o dodatek węglowy składa się z dwóch części. W pierwszej części wnioskodawca zobowiązany jest do podania podstawowych danych:

  • imię i nazwisko,
  • obywatelstwo,
  • PESEL
  • adres zamieszkania,
  • numeru telefonu oraz adresu e-mail - dane nieobowiązkowe,
  • numer konta bankowego, na które mają zostać wypłacone pieniądze.

W przypadku złożenia wniosku o dodatek węglowy 3000 zł przez więcej niż jednego członka tego samego gospodarstwa domowego przyznawany jest on temu z wnioskodawców, który złożył wniosek jako pierwszy.

Ważny warunek !

Aby otrzymać dodatek węglowy, należy wpisać swoje gospodarstwo domowe do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Bez tego dodatek węglowy nie zostanie wypłacony. Przy wypłacie dodatku węglowego nie jest brane pod uwagę kryterium dochodowe, a sam dodatek będzie zwolniony z opodatkowania.

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe