Kościerzyna przywitała ministra edukacji

  • 01.09.2022, 15:01 (aktualizacja 01.09.2022, 16:02)
  • @ admin24
Kościerzyna przywitała ministra edukacji
Zgodnie z zapowiedzią minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przybył w czwartek do Kościerzyny aby wspólnie z władzami wojewódzkimi, oraz samorządowymi zainaugurować ogólnopolskie otwarcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Uroczystość odbyła się na terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie. Z uwagi na to, że obecny szef resortu oświaty wzbudza wiele kontrowersji, przed szkołą zebrała się grupka mieszkańców Kościerzyny, którzy protestowali przeciwko prowadzonej przez obecnego ministra polityce oświatowej.

W tym uroczystym wydarzeniu, wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych,  kuratorium oświaty, policji, straży pożarnej, duchowieństwa, dyrektorzy szkół oraz uczniowie.  Uroczystość otworzyła dyrektor I LO w Kościerzynie - Edyta Bławat.

-...Spotykamy się w wyjątkowym czasie, Roku Józefa Wybickiego, który pozwala wszystkim Polakom lepiej poznać postać twórcy hymnu narodowego, a w naszym liceum, gościć ministra edukacji i nauki . Pamiętamy o wyjątkowym miesiącu – wrześniu, w którym nasza pamięć powraca do wydarzeń II wojny światowej. Wojny, która była największą katastrofą w historii naszego narodu i państwa. Chociaż tych wydarzeń nie zapominamy, to z upływem czasu, wrzesień kojarzy nam się ze świętem szkoły, urodzinami naszego patrona i rozpoczynającym się rokiem szkolnym....

Następnie głos zabrał Minister Przemysław Czarnek, który podkreślił, że Kościerzyna od wielu lat znajduje się w jego sercu. 

...Kościerzyna od długiego czasu jest w moim sercu, bo pochodzę z miejscowości, przez którą przechodziła pielgrzymka z Kościerzyny. W moim domu rodzinnym zawsze było kilkanaście osób z tego miasta, które w nim nocowały. Kolejny powód, to oczywiście Rok Józefa Wybickiego, a to jest liceum Wybickiego, a my chcemy podkreślić tą wielką postać, która urodziła się niedaleko...

Niepokojąco zabrzmiały też słowa gościa w których wyraził nadzieję, że nie będzie nam przeszkadzać nauka zdalna. Czyżby minister wiedział już ,że zbliżający się rok szkolny po raz kolejny uczniowie spędzą przed monitorami ?

Minister zapowiedział też podwyżki dla nauczycieli oraz obiecał, że kościerski "Ogólniak" jako pierwszy otrzyma nowoczesne wyposażenie laboratorium w ramach nowego programu dla szkół ponadpodstawowych " Laboratoria przyszłości".

Ogólnopolską Inaugurację Roku Szkolnego uswietnił występ Żeńskiego Chóru Kameralnego I LO w Kościerzynie.

Przed przyjazdem ministra przed budynkiem szkoły pojawili się mieszkańcy protestujący przeciwko polityce oświatowej prowadzonej przez obecne władze.Prezentowane na transparentach hasła nawiązywały do nowego podręcznika "Historia i Teraźniejszość" . Wśród prezentowanych haseł można było zauważyć takie jak : „Nieistotne czy z in vitro, czy z kapusty, wszystkich kochaj chyba że masz łeb pusty”, „Wolność słowa", „Czarnek!!! Twoja matura to totalna bzdura!!!”  czy też „Stop indoktrynacji #Czarnekexit”

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Koscierzak
Koscierzak 12.09.2022, 22:52
Co za pisor wstyd kto go zaprosił to dopiero Hit
@
@ 03.09.2022, 08:19
A "miska ryżu,, nie dojechał?
Jan
Jan 02.09.2022, 21:55
Fakty Historyczne - Tusk dostał stołek w UE za zlikwidowanie polskich stoczni, kopalni, za zlikwidowanie ponad 1200 szkół, ponad 1000 placówek poczty polskiej, ponad 300 komisariatów policji, kilkudziesięciu sądów powiatowych, kilkudziesięciu dworców kolejowych i tysięcy km połączeń, a przede wszystkim za 26 miliardów zł, ukradzionych Polakom i przekazanych -bankrytującym Grekom- = niemieckim bankom, a o OFE nie wspomnę.
Koscierzak
Koscierzak 12.09.2022, 22:54
Lecz się
jan
jan 02.09.2022, 11:42
Mnie cieszy, ze Czarnek i premier w końcu pamiętają o nauczycielach. 12 do 35% to rekordowe podwyżki. Takich nie pamiętam od 40 lat. Może za Mazowieckiego były podobne przez rok.
Adela
Adela 01.09.2022, 23:05
Jacy mieszkańcy protestowali? Gdzie oni mieszkają? To takie ważne, że pięcioro lewackich frustratów stanęło z jakimiś kartonami? Kogo oni obchodzą? Tu jest Polska i nasze obowiązki polskie.
May
May 07.09.2022, 10:18
...tu są Kaszuby 🖤💛
I obowiązki - kaszubskie !!
świadek z LO
świadek z LO 01.09.2022, 21:12
Przeglądałem większość relacji z kościerskiego LO, ale tak zmanipulowanej relacji jak w wyborczej, to nie znalazłem nigdzie.
Jan
Jan 01.09.2022, 21:09
Mnie nie interesuje PIS, partie, opozycja i to cała wojenka itp. Jednak nic na to nie poradzę, że interes Polski reprezentuje tylko ten rząd. PO i Nowoczesna to upadłość Polska. Ich interesuje tylko seks, Niemcy i Rosja. Źle to wygląda!
Odpowiedź dlaczego nie w BUDOWLANCE
Odpowiedź dlaczego nie w BUDOWLANCE 01.09.2022, 19:39
https://pl-pl.facebook.com/pho…

Tylko Dyrektor Kościerskiej Budowlanki nie boi się dobrej zmiany co jako jedyny wyraźnie pokazał podczas strajku nauczycieli (patrz zdjęcie pod powyższym linkiem). Jest nieustraszony.


Odpowiedź dlaczego nie w BUDOWLANCE
Odpowiedź dlaczego nie w BUDOWLANCE 01.09.2022, 19:37
https://www.koscierzyna24.info/wiadomosci/6167,koscierzyna-przywitala-ministra-edukacji

Tylko Dyrektor Kościerskiej Budowlanki nie boi się dobrej zmiany co jako jedyny wyraźnie pokazał podczas strajku nauczycieli (patrz zdjęcie pod powyższym linkiem). Jest nieustraszony.
ja
ja 01.09.2022, 18:20
Radny Mach z gwizdkiem? Nie wierzyłem własnym uszom, gdyż usłyszałem to od napotykanych mieszkańców. Przyszedłem do domu i kilka razy przeglądałem tę relację. Po prostu wstyd, wielki wstyd panie Aleksandrze. Wcześniej oglądaliśmy sesję RM z radnym Machem w wakacyjnym stroju, z paniami w strojach kąpielowych w tle. Dziś z gwizdkiem wykrzykuje hasła, które nie wypada powtarzać porządnym ludziom. Upada opozycja w Polsce, oj upada. Taki wstyd na całą Polskę! Pewnie to wszystko zobaczymy znowu w ogólnopolskich mediach Ogóniakowi i kościerskim władzom wystawiam 6, panu radnemu 1. Pozdrawiam serdecznie i życzę Panu więcej rozsądku.
Wiktor
Wiktor 01.09.2022, 19:09
Widzę kolego że masz krótką pamięć przypomnij sobie jak były już senator PIS Waldemar B. na rynku chodził z pomarańczową trąbką i próbował zakłócić każdą wypowiedź konkurencjì politycznej i co wtedy to było ok ?, a teraz to żenada. Zastanów się sami daliśvie przykład, a teraz się wam to niepodoba.
mark
mark 02.09.2022, 21:50
Panie Mach, masz dużo błędów w tym tekście.
ja
ja 02.09.2022, 11:35
Ok. Panie Mach. Możesz być jak pan Bonkowski. Pana wybór....
prawak
prawak 01.09.2022, 16:39
lewak ty the bilu !!!! Jeszcze niczego nie zrozumiałeś???
lewak
lewak 01.09.2022, 16:35
Sami jako opozycyjne media zaprosiliście tych chorych ludzi pod szkołę, a oni tylko się ośmieszyli. Szkoda, że żadne kościerskie media nie są obiektywne. Mogliście waszego króla tuska zaprosić i mu byty pucować.

Pozostałe