Pierwsze miejsce dla Powiatu Kościerskiego

  • 20.09.2022, 12:31 (aktualizacja 20.09.2022, 15:16)
  • Źródło: powiatkoscierski.pl / pomorskie.eu / FB/Alicja Zurawska
Pierwsze miejsce dla Powiatu Kościerskiego Powiat Kościerski
Koncerty, konkursy, specjały pomorskiej kuchni i lokalne rękodzieło. To tylko nieliczne z atrakcji, które w dniach, 17 i 18 września 2022 r. przygotowano w Debrznie. A to wszystko w ramach Pomorskiego Święta Plonów.

Przez tegoroczne dożynki przewinęło się  kilkanaście tysięcy osób. Po raz pierwszy w historii tegoroczne święto plonów trwało dwa dni. W ramach obchodów odbył się pierwszy Kongres Wsi Pomorskiej, było miasteczko Powiatów Pomorskich oraz Jarmark Święta Plonów. Wszyscy mieszkańcy oraz Goście obecni na dożynkach w Debrznie mogli spróbować specjałów kulinarnych z całego regionu.

W programie tegorocznych dożynek oprócz tradycyjnego Wojewódzkiego Konkursu na Wieniec Dożynkowy odbył się też Konkurs na Najlepszą Prezentację Powiatu w którym pierwsze miejsce zajął Powiat Kościerski.

Wszyscy odwiedzający stoisko naszego powiatu mogli skosztować m.in. ruchanek z żurawiną, chleba ze smalcem, sielawy, wziąć udział w warsztatach regionalnych, posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu Kapeli Dreche czy też sfotografować się z Józefem Wybickim. 

Specjalna Komisja Konkursowa oceniała również kilkuminutowy program artystyczny prezentowany przez wszystkie powiaty na scenie. Na to wydarzenie załoga Powiatu Kościerskiego przygotowała „Alfabet Powiatu Kościerskiego – Serca Kaszub”, którego integralną częścią był utwór Agnieszki Osieckiej „Kłaniam Ci się, Kościerzyno” w wykonaniu naszego lokalnego artysty - Pawła Ruszkowskiego.

Natomiast w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zwyciężyła załoga z Połczyna w gminie Puck. 

 

Źródło: powiatkoscierski.pl / pomorskie.eu / FB/Alicja Zurawska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.09.2022, 15:14
Węgiel w górę , prąd w górę inflacja w górę ....a ci się dobrze bawią...dramat !
👏🏻👏🏻👏🏻
👏🏻👏🏻👏🏻 20.09.2022, 17:37
Na życie składa się więcej doznań jak tylko „pełny brzuszek” i ciepła woda w kranie. Nie jestem bogaczem, żyję skromnie ale chcę aby mój samorząd był godnie i ładnie reprezentowany. Jak dla mnie super impreza i dobra promocja Powiatu Kościerskiego.
Brawo, brawo, brawo
dobrze poinformowana
dobrze poinformowana 21.09.2022, 14:40
Zobaczymy czy będziecie tak pięknie mówić pod koniec grudnia, jak przed wasz piękny urząd przyjadą mieszkańcy aby was wywieźć na taczkach...
Janek
Janek 21.09.2022, 21:22
Wnikliwy sroll jak widać zadowolony.
Tina
Tina 22.09.2022, 21:27
To już domyślam się o kogo chodzi, twarz znajoma, ten osobnik chodził do tej samej podstawówki co ja i zawsze było go pełno!
jagoda
jagoda 20.09.2022, 15:15
Jak byś zarabiał tyle co oni to też miałbyś ludzi w ***.
Aldona
Aldona 20.09.2022, 14:37
Byłam, widziałam, przepiękna impreza, a wykonanie piosenki A. Osieckiej w wykonaniu Pawła Ruszkowskiego to prawdziwy majstersztyk. Gratulacje za piękne zaprezentowanie naszego powiatu.

Pozostałe