Gmina Kościerzyna.Czy będzie podwyżka o 600 % ?

  • 20.09.2022, 12:33 (aktualizacja 20.09.2022, 14:55)
  • @ admin24
Gmina Kościerzyna.Czy będzie podwyżka o 600 % ? Pixabay.com
Władze Gminy Kościerzyna zaapelowały do Wód Polskich o możliwość podwyższenia taryfy za dostarczanie wody i odbiór ścieków . Apel jest wynikiem wzrostu kosztów energii elektrycznej , którą zasilane są wodociągi, oczyszczalnie i przepompownie ścieków na terenie całej gminy. Niestety, regulator rynku nie zgodził się na podwyżkę i odrzucił wniosek władz gminy.

Obecna taryfa za wodę ustalona została przy cenie energii 0,29 gr za 1kWh. W 2022 roku ta cena wzrosła już do 0,97 zł za 1 KWh, a więc o ponad 300 %. Zapowiadana podwyżka cen energii elektrycznej od 1 stycznia 2023 roku, winduje cenę do kwoty 2 zł za 1 KWh, a więc prawie o 600 % w stosunku do ceny sprzed 2022 roku. Oznacza to gigantyczny wzrost kosztów związanych z dostarczaniem wody i odbioru ścieków, ponieważ większość urządzeń jest zasilana z sieci energetycznej. 

Pomimo tej dramatycznej sytuacji, władze gminy Kościerzyna zapewniają na swojej stronie, że nie będzie przerw w dostawie tych mediów. Będzie natomiast  problem z realizacją nowych przyłączy oraz może zabraknąć środków na budowę i remonty dróg na terenie gminy.

Z zapowiedzi władz Gminy Kościerzyną wynika, że w związku z zaistniałą sytuacją pogorszyć się może także jakość zaspokajania podstawowych potrzeb mieszkańców.

W podobnej sytuacji jest także miasto Kościerzyna, ale o tym poinformujemy Państwa niebawem.

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe