Czy urzędnicy czekają na tragedię ?

  • 21.09.2022, 08:35 (aktualizacja 21.09.2022, 11:24)
  • @ admin24
Czy urzędnicy czekają na tragedię ? Google Earth
Długo oczekiwana przez mieszkańców i zapowiadana przez władze samorządowe przebudowa drogi nr 221 na odcinku Kościerzyna - Nowa Karczma jest pod znakiem zapytania. Wszystko przez stare lipy rosnące na poboczu drogi , które zdaniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków mogą mieć wartość zabytkową. Oznacza to, że są zabytkiem i usunąć z pobocza drogi ich nie można.

Zarząd Dróg Wojewódzkich jest już po konsultacjach społecznych związanych z planowanym remontem i zgodnie z planem przebudowa miałaby ruszyć już w przyszłym roku. Niestety negatywna opinia konserwatora wstrzymuje wszystkie  zaplanowane prace.

Większość tych starych drzew jest pusta w środku i stanowi zagrożenie dla jeżdżących tą droga kierowców, szczególnie podczas silniejszych porywów wiatru. Niestety argument bezpieczeństwa ludzi nie przemawia do konserwatora.

Z apelem o zmienę decyzji wystąpiły też Władze Gminy Kościerzyna, które na terenie wszystkich 36 sołectw zbierają od mieszkańców podpisy pod apelem o zmianę decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Urzędnicy chcą o całej sprawie  poinformować też Premiera i Ministra Kultury.

W załączniku treść apelu.

@ admin24

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 21.09.2022, 22:29
Zostawcie te piękne drzewa w spokoju urzędowe łasuchy na hajs !

Pozostałe