Na Wierzysku będzie sygnalizacja świetlna

  • 23.09.2022, 14:01 (aktualizacja 23.09.2022, 14:11)
  • @ admin24
Na Wierzysku będzie sygnalizacja świetlna
Na Wierzysku rozpoczęła się budowa sygnalizacji świetlnej, która umożliwi bezpieczny przejazd przez drogę nr 214 rowerzystom i pieszym korzystającym z nowej ścieżki rowerowej.

Rozpoczęła się budowa ostatniego elementu ścieżki rowerowej z Kościerzyny w stronę Sarnów, którym jest bezpieczne przejście dla pieszych na Wierzysku.

Nowa ścieżka rowerowa biegnąca od ul.Wojska Polskiego w Kościerzynie , aż do skrętu na Wielki Podleś jest już praktycznie gotowa. W piątek 23 września rozpoczęła się budowa ostatniego elementu tej inwestycji, czyli sygnalizacji świetlnej dla pieszych, która będzie uruchamiana za pomocą przycisku.

Bezpieczne przejście jest potrzebne, ponieważ jadąc do Wierzyska od strony Kościerzyny ścieżka biegnie po prawej stronie, natomiast od Wierzyska w stronę Sarnów  po stronie lewej. W związku z tym aby rowerzyści mogli bez obawy przejeżdżać przez drogę 214 potrzebne było bezpieczne przejście dla pieszych.

Wartość całej inwestycji to 6 milionów złotych. Część tej kwoty została dofinansowana ze środków unijnych .

Ważną informacją jest także to, że już niebawem na ul. Klasztornej od ul.Wojska Polskiego, aż do kościerskiej obwodnicy pojawi się nowa nawierzchnia.

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kolo
kolo 23.09.2022, 19:16
Za plecami Nadolnego 5 ludzi, z tego jeden cały czas macha łapami, a jeden udaje że coś robi.
I tak 6 mln wydano.

Pozostałe